Домашни рецепти за разкрасяване.

  • 357 107
  • 1 069
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 870
ето една и от мен,кожата става наистина разкошна-мед и лимон едно към едно слага се на почистено лице и се измива със топла вода след15мин Embarassedправи се всяка вечер Rolling Eyes

# 106
  • Мнения: 1 097
кажете нещо за кожата на тялото...много м ие суха, отива ми един лосион от 200 мл за 2-3 намазвания  Rolling Eyes Иначе ползвам олио против стрии и бебешко за корема и гърдите, но за цялото тяло нещо да предложите?
Прочетох цялата тема, но намерих само маски за коса и лице...

# 107
  • Мнения: 811
аз си правя маската на слави за косата,стоя ок.30 мин.-колкото време имам толкова-и след това измивам само с вода,без 6ампоан продължително и косата ми расте много бързо(миналия месец се подстригах много късо и ве4е ми е кофти  Close )
ето и една пудра за успокояване на за4ервявания(от епилация,бръснене,стисната пъпка...):топоцин-1бр.
сулфатиацол-1 пак.
сяра 1 с.л.
половин опаковка бебе6ка пудра
вси4ко се смесва добре,и се пудрите-рецептата е от козмети4ката ми,аз ли4но си намазвам за4ервяването с крем бо4ко на тънък слой и после пудря,подми6ниците ми се успокояват за половин-един 4ас след епилация Simple Smile

# 108
  • Варна
  • Мнения: 870
 Peaceбебешкото олио на Джонсан със алое,омазнява кожата на тялото и е удобно защото още във банята докато е влажна кожата се нанася и остава мазничко,аз лятото го исползвам защото ми исъхва много кожата Peaceпробвайте и мирише кожата на хубаво Rolling Eyes Rolling Eyes Peace

# 109
  • Мнения: 108
Не съм доволна от бебешкото олио на Джонсан, мазах се във 2-рия триместър на бременността, обаче не ми държеше кожата така хидратирана.

Открих обаче един балсам за ръце и тяло на Ален Мак (в бяла цилиндрична опаковка), който макар и много обикновен и дори леко долнопробен, се оказа невероятно ефикасен! Кожата ми беше толкова гладка и мека и "мокра" през цялото време, така че не усещах дърпане изобщо! В крайна сметка нямам нито една стрия на корема.

# 110
  • Мнения: 418
кажете нещо за кожата на тялото...много м ие суха, отива ми един лосион от 200 мл за 2-3 намазвания  Rolling Eyes Иначе ползвам олио против стрии и бебешко за корема и гърдите, но за цялото тяло нещо да предложите?
Прочетох цялата тема, но намерих само маски за коса и лице...



To tova ne e domashna retsepta , no vse pak: az se majeh po vreme na cjlata bremennost a i sled tova sas KOKONA MAJKA ili nensto podobno..Mojata majka mi go izprati ot BG i bajh suer dovolna: njama strii , njaam nishto  , i pazi mngoooo hidratirshta kojata Simple Smile Uspeh Simple Smile

ps: dr. lujbimo chudo e COCOA BUTTER, pod formata na losion... i s tova se majeh ... izharchih 1liter ot tuk chudo za 9 meseca... no ima efekt Simple Smile v krajna smetka trjabnva da se poddarja kojata "vlajna" (hidratirashta) , njama znachenie kakvo izpolzvash  Simple Smile

# 111
  • Мнения: 108
Само да споделя, че снощи си направих тази процедура с кафе и зехтин за целулит и направо усещането е великолепно!! Благодаря на тези момичета, които писаха за нея!

Аз използвах остатъците от смляното кафе от кафемашината, размесих ги със зехтин и после си направих масаж с тях по проблемите зони, така че да остане от сместа по мен. Понеже нямах фолио, сложих един ластичен клин и така докато се приготвя да вляза в банята. Препоръчвам ви да пробвате, аз и днес ще си правя тая процедура!

Мерси пак на тези, които дадоха тази рецепта!

# 112
  • Мнения: 811
ilche ако искаш пробвай и тази-също няма да съжаляваш Simple Smile
2 с.л. морска сол слагаш в полови кофи4ка гъсто кисело мляко,изчакваш 10-ина минути и мажеш бедра,дупе...цялото тяло(ама в банята,че много тече) и стоиш така 10-15 мин,после започваш да търкаш леко,нещо като масаж да си направиш и се измиваш.кожата става невероятно гладка и стегната...

# 113
  • Мнения: 108
anjeline, мерси, ще пробвам и това! Simple Smile ще направя още няколко процедури с кафе и после ще пробвам и твоята рецепта, да не объркам после кое е постигнало ефекта Simple Smile

# 114
  • Мнения: 811
ilche пиши после за резултата,на мен лично от морската сол кожата ми ставаше гладка като стъкло и това още след първото намазване Peace

# 115
  • Мнения: 3 537
Ето една маска за лице и от мен,кожата става невероятно мека като кадифе:
Каймака от свареното прясно мляко+няколко капки зехтин
това е Wink

# 116
  • Мнения: 521
Маски за лицеИзбелващи маски - Белотата на лицето е половината му красота.

* Смесва се 30 г. мая за хляб, чаена лъжичка лимонов сок и супена лъжица прясно мляко. Кашата се нанася с четка или памук. Измива се след 20 минути.
* Един сварен картоф и 4 - 5 капки зехтин се разбъркват с една супена лъжица прясно мляко. Добавят се малко тоалетни трици или брашно, докато се получи каша. Нанася се върху лицето топла. Стои 15 - 20 минути.
* Смесват се 1 чаена лъжичка мед с 1 чаена лъжичка лимонов сок. Държи се върху лицето и шията 30 минути, след което се отмива с хладка вода.


 Маски срещу разширени пори

*Прекарайте през миксер половин обелена краставица,добавете 2 супени лъжици акациев мед и 1 супена лъжица хума.разбъркайте до получаване на хомогенна смес.Тя се оставя да действа в продължение на 20 минути,след което се отстранява с вода с малко лимонов сок вътре.
*Сутрин измивате лицето със студена вода. Обтривате го с намокрен, насапунисан и посипан със ситна сол памучен тампон. След засъхването му го изплаквате с топла вода. Солта действа не само тонизиращо, но и стягащо, но не бива да я използвате, ако кожата Ви е чувствителна, склонна към зачервяване и има повърхностни кръвоносни съдове.
*Всяка вечер правeте компреси на лицето с гореща отвара от дъбови кори - заливате 2 чаени лъжички дъбови кори с 500 г вряща вода. Варите 10 минути на тих огън, киснете 30 минути и прецеждате сместа. Напоявате в нея памучна кърпа, изстисквате я и я поставяте върху лицето. След 20 минути измивате обилно с вода. Добре е, ако след компреса 1 път седмично правите маска от разбит с няколко капки лимонов сок белтък. Оставяте маската да действа не повече от 15 минути и я отмивате с хладка вода.
*А ето една маска, за която се твърди, че има едва ли не чудодеен ефект: прецеждате през двойна марля 1 чаена чаша кисело мляко. Оставяте го за 3 - 4 часа да се отцеди. Прибавяте 1 разбит на пяна белтък и 2 стрити на прах аспирина. Разбивате сместа добре и нанасяте върху лицето си. Оставяте маската да засъхне и започне да пада сама. Измивате обилно с топла, а след това и със студена вода.
*Вълшебното кубче - Приготвянето му е лесно. Замразете във формичките за лед преварена или питейна вода, прибавете мента, маточина, магданоз (те са с тонизиращ ефект и са подходящи за всеки тип кожа).
С леденото кубче обтривайте лицето и шията.

 Маски за почистване на кожата

*Направете кашичка от царевично брашно и вода и я нанесете върху лицето и шията. След 20 минути измийте с хладка преварена вода.

*Смачкайте 1 банан на кашичка и прибавете 1 чаена лъжичка мляко или сметана. Нанесете върху лицето и шията. След 20 минути измийте с хладка преварена вода.

*Разбъркайте 1 суров жълтък, 1 чаена лъжичка зехтин, 1 чаена лъжичка сметана и 2 - 3 чаени лъжички стрити овесени ядки. Оставете върху лицето и шията в продължение на 20 минути и отмийте с хладка преварена вода.

# 117
за обем на косата си правя маска с мас.  тя е доста популярна, но предимно във варианта й със зехтин. установила съм, че когато слагам мас косата ми става по-пухкава, по-обемна и по-лъскава, отколкото със зехтин. слагам 1 с.л. мас, и жълтък и 1 с. л. някакъв алкохол/водка, коняк/. това е основното, а ако ви се занимава можете да добавите витамини, ако имате, малко от балсама, който ползвате и няколко капки лимонов сок/измива се по-лесно/. престоява 1 час завита с найлон и хавлия. после се измива с шампоан. резултата е здрава, лъскава и жизнена коса.

# 118
  • София
  • Мнения: 587
Маска за коса за здравина и блясък

Пасирайте една връзка магданоз.Смесете го с 1ч.л.водка и 2-3 ч.л. зехтин.Втриите в корените на косата и направете топъл компрес.След 1 час измиите косата с шампоан и изплакнете с 1л.вода + 1 с.л. оцет.

# 119
  • Мнения: 251
Здравейте. Искам и аз да споделя с вас две много прости правила, които използвам, за да се разкрасявам, доколкото мога.
За целулит - за много мързеливите, такива като мен. След баня, докато сте още в банята разтърквате проблемните зони с някоя по-грапава гъба за баня, а може и специална антицелулитна гъба, като периодично оставяте гъбата под студената струя на чешмата. Аз така правя, че ми е много неприятно да си пусна студена вода от душа, затова намокрям само гъбата и търкам, докато се зачерви леко кожата. Има ефект, особено ако се съчетава с крем, дори и най-обикновен за тяло, за да хидратира кожата. Най-хубавото е, че е лесна за приложение техника. Резултатите не са "върховни", но ако се прилага всеки път, когато си вземате душ, има ефект.
За неприятна миризма, когато се изпотяваш. Също много просто. Открих този метод, защото всички деодоранти, сухи или като рол-он за под мишници ме дразнеха. Аз ходя на козметик да си обезкосмявам мишниците, но пак имах проблеми с деодорантите. Тогава започнах да използвам обикновен етилов спирт от аптеката. Евтино, лесно и изключително ефикасно. Слагам си с памуче спирт под мишниците преди да изляза, а се парфюмирам с друг парфюм, без да използвам деодорант за мишници. Опитайте, много е лесно и ефективно.

Общи условия

Активация на акаунт