Домашни рецепти за разкрасяване.

  • 357 096
  • 1 069
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 75

Да попитам за захарта-не наранява ли кожата след такова търкане? newsm78
[/quote]
ami  ne,  moje bi ot olioto.................receptata ne e izmislena ot men, biah ia pro4ela predi vreme v niakakvo spisanie,  i poneje sam polzvala  produkti na Avon v sastava na koito ima6e kafiava zahar, i mi deistvaha dobre, ta probvah. Rezultata mi haresa i...............

# 136
  • Мнения: 75
да кажа и за целута, процедурите с кафето ги прилагам периодично и наистина дават резултат. Аз лично съм по-доволна от една друга рецепта- кафява захар и бебешко олио..........сипвате малко захар на ръката си, смесвате с малко олио и натривате проблемните зони. То натриване е меко казано...............търкате яко по възможност с масажна ръкавица......
ooooh! kakto kazah sam nova......na zabravila sam da napi6a 4e vsi4ko se pravi na mokra koja, az li4no go pravia pod du6a ili po-skoro otsrani.................ta tia zaharta se poraztopiava.............

# 137
Здравейте,

Търся рецепта как да си приготвя крем от невен (календула). Отглеждам си на балкона, и сега гледам, че някои цветчета вече ще са готови. Някой може ли да ми даде рецепта; чувала съм за рецепта със свинска мас, но дали ще намеря тук във Франция не знам. С какво друго мога да си приготвя този крем?
Ако знаете рецептата и за свинска мас, дайте я, пък ще търся; чувала съм, че този крем е много хубав за кожата. Продава се на Веледа един крем с невен, но ми се иска да си приготвя сама от моите цветя на балкона. Имам лавандула, розмарин, роза, мащерка, магданоз, копър, маслинено дръвче, засадих и лайка, но още не е покарала.
Споделете рецепти. Засега си правя лосиони само и отвари.

Последна редакция: чт, 01 юни 2006, 18:04 от cafe

# 138
  • София
  • Мнения: 3 816
Маста може да заместиш със зехтин.Сипваш в подходящ съд 0,500 л зехтин,слагаш го на котлона и като почне да ври,слагаш 1 шепа невен,нарязан наситно-дръжки,цветове и листа.Бъркаш непрекъснато 15минути,след това го отстраняваш от котлона.Оставя се една нощ да престои.На следващия ден го затопляш наново,прецежда се и се налива в сухи стъклени бурканчета!Това от мен! Hug  bouquet

# 139
мерси за рецептата!!!  Hug
аз сякаш по интуиция съм те чула, и този следобед  сложих няколко цветчета в едно малко бурканче и ги покрих със зехтин. Оставих ги на слънце на балкона, а довечера ще затопля зехтина и ще изпробвам рецептата!

# 140
  • Мнения: 144
Имам лавандула, розмарин, роза, мащерка, магданоз, копър, маслинено дръвче, засадих и лайка, но още не е покарала.
Споделете рецепти. Засега си правя лосиони само и отвари.

Здравей  Simple Smile
а как точно си приготвяш лосиони и отвари, и за какво ги ползваш? Искам и аз да си направя сама - имам розмарин, роза, магданоз, копър и лавандула. Чувала съм за лавандулова вода: "600 г пресни цветове от лавандула 1 л изворна (минерална) вода. Загрейте водата и я сложете в буркан с лавандуловите цветове. Разклатете добре и оставете буркана на слънчево място за 24 часа. Прецедете през филтър за кафе. "

Ще съм ти благодарна ако споделиш твоите рецепти  Hug

# 141
Момичета кажете нещо и за цъфтящи краища на косата(ако сте чували)че ми е голям проблем.На два месеца се подстригвам и тя все цъфти.Немога да си я пусна дълга,з-то това което е пораснало го изрязвам,за да не стои като опърлена:) или ако сте чували за някои препарати,маски и т.н

# 142
# 143
Ок благодаря.Хубави отзиви чета  и мисля да пробвам,само дето пише че се добавя още нещо според вида кожа.Ама нищо може и без допълнителни екстри Simple Smile

# 144
  • Мнения: 811
василена това е първата тема-тук деси е дала точната рецепта


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=96859.620 Peace

# 145
  • Мнения: 47
момичета,изчетох повечето маски които сте предложили,но това което мен ме интересува никъде не прочетох Cryизвинявам се предварително ако съм пропуснала  EmbarassedТа да ви кажа за моя проблем:След като родих точно на скулите под очите ми се появиха след родилни петна,които мислех,че с тена който придобих ще изчезнат,но те станаха още по-тъмни.Нямам никаква идея с какво да ги махна или поне да избледнеят Sadчувствам се доста некомфортно с тях.Ако някой може да ми помогне Crazy

# 146
Ок сега разбрах всичко и почвам да си набавям продуктите още утре Simple Smile Ще пиша за резултата.

# 147
Зная, че е добре да се маже лицето с краствица!
След като изсъхне се отмива с хладка вода!

# 148
  • Montana
  • Мнения: 49
До Магда: сестра ми имаше такива петна, и от 2 седмици се маже с крем на Clinians, специален за петна и резултата е видим и то за кратък период. Горещо го препорачвам,цената е 12 лв. ,но от склад на едро,а от аптеките + 20% някъде. А на жени със смесена кожа или чувствителна препоръчвам пак на същата фирма суперхидратиращ, на мен мн. добре ми действа. Ако някой се интересува мога да проверя за точното име на избелващия.

# 149
  • Мнения: 235
Момичета направих я тази ецепта със зехтина и невена ама този невен като го сложих вътре се изпържи и замириса на готвено , а пъ как да се намажа с такова миризливо нещо.Да не би да съм го прегряла този зехтин . Да взема да пробвам само да го затопля и да сложа невена вътре.Какво ще кажете

Общи условия

Активация на акаунт