За болезнения цикъл, болките при раждане и след това

  • 4 294
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 516
..........Но пък започнах да имам болки при овулация #CrazyПреди изобщо не я усещах.Даже ходих на лекар за това.Оказа се,че нямам проблем здравословен..просто не знам защо така се получи newsm78, не познавам друга жена с подобна странност...

Ти пък, знаеш ли колко сме много, даже имаше такава тема и се записахме доста мами. Тъкмо следващото ще го правим не на посоки  Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679

Така ли..не знаех наистина.Е, не че ме успокоява де, но все пак -  хубаво е да не си единствен карък Laughing

# 17
  • Мнения: 6 315
Преди да родя болките ми при цикъл бяха ужасни - гадеше ми се от тях направо.
Единствената връзка при мен м/у родилните болки и тези при цикъл е в това, че аз почти не усетих първите си контракции и до 6-7 см разкритие даже си четях книжка.
Цикълът ми сега е с може би малко по-слаби болки, но е много обилен. Все си мисля, че още не са се орегулирали хормоните.

# 18
  • Мнения: 532
Цикълът ми преди раждането беше ужасно болезнен, дори са викали спешна помощ. Сега след три раждания не е така, но пак не минава без болка. За самото раждане да не говорим, явно съм от прекалено чувствителните жени, та имам намерение следващия път да родя с епидурал.

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Цикълът ми преди раждането беше ужасно болезнен, дори са викали спешна помощ. Сега след три раждания не е така, но пак не минава без болка. За самото раждане да не говорим, явно съм от прекалено чувствителните жени, та имам намерение следващия път да родя с епидурал.
Ама ти още ли ще раждаш ShockedАшколсун, честно!Аз все за три си мечтая, ама ти си направо супер  bouquet

# 20
  • Мнения: 94
Аз и  преди,  и след раждането съм с не много болезнен цикъл, а и самото ми раждане протече много бързо. Когато усетих първите болки, контракциите ми бяха през две минути и добре че бях в болницата, та бързо ме преместиха в родилно и всичко свърши за два часа. А по време на раждането дори повръщах от болка. Единствената разлика май е че сега цикълът ми е по- обилен,  но по-кратък.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 621
Преди да родя ми беше сравнително болезнен цикъла, с добре изразен ПМС, и по- силно течение.По време на раждането до 6см. разкритие не ме е боляло по-силно от обикновено,след това бях с упойка та не знам...След раждането нямa и помен от предишните болки при цикъл, нито ПМС, даже ме го усещам кога идва. ShockedЯвно раждането е оказало положително влияние при мен.  Laughing

# 22
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Преди първото раждане бях с много болезнен цикъл - първите 2 дни здраво дрогане с хапчета,до 6 спазмалгона на ден съм стигала Sad
Контракциите нищо не бяха - докрая се чудех какво толкова му е болезненото на раждането Rolling Eyes
След това мензиса ми стана значително по-малко болезнен.
С второто раждане контракциите също не бяха болезнени - само напъните бяха много гадни,но това беше 5 минути.Мензис обаче още не ми е дошъл заради кърменето,така че не знам как ще е.

# 23
  • Мнения: 1 722
Имах много болезнен цикъл - все с рев и обезболяващи, после родилните болки в началото бяха болезнени колкото цикъла ми и мислех си, ако е това - ОК, ще издържа, минавала съм през това стотици пъти, нооо ... болката при достигане на последните 2-3 см. разкритие беше несравнимо по-силна, а сега само веднъж ми е идвал цикълът /3 м. след раждането/, но абсолютно без никаква болка.

# 24
  • Мнения: 1 753
Нямат нищо общо тези неща!!!
Докато бях в предродилна имаше една мама, която казваше, че има много болезнен цикъл и въобще не я е страх от раждането. Ееее , на 3 см. й направиха епидурална, защото опищя орталъка...

Аз имам нормално болезнен цикъл, ако въобще може да се каже, че е болезнен. Е, боля ме раждането, но родих без упойка и без никакви проблеми

# 25
  • На небето
  • Мнения: 5 530
1.Силни ли ви бяха родилните болки и дали според вас това има връзка с болките при цикъл?
Силни бяха, но едва ли се дължеше от болезненият ми и обилен цикъл. По скоро се дължеше на тесният ми таз и еластичността на шийката. Такава болка не съм си и представяла че има. В началото болките се търпяха долу-горе, и си казвах, че ако е това ще го преживея, да ама точно след няколко часа, вече бях изпаднала в шок от болките и крещях като заклано животно, а все се чудих на мамите дето викат като раждат. Бяха ми казали, че болките са като при белене на бъбреци, и аз си викам, ще го преживея и друг път съм страдала от бъбреци, да ама не, тези болки бяха нечовешки, 13 часа, с 2 системи, и близо 3-4 часа, болките бяха непоносими, а разкритие имаше само 2-3 см., до последните 3 часа. Усещах как ми се отварят костите, адски болки, а аз по принцип много търпя на болка. За мен всичко си остана от тесният ми таз, и не еластичната ми шийка. Все пак как може една голяма глава 34см. да мине през ханш 86см. Жените с по едър кокал, определено са раждали по лесно, или поне такива са ми наблюденията от майките с които съм говорила. Приятелките ми с по едър кокал разправяха, че не ги боляло толкова или поне се търпяло. Но ти може да си от късметлийките които не са страдали толкова много, от родилните болки. Аз определено сигурно съм изключение.
2. Намаляха ли ви болките при цикъл когато ви започна след раждането или се увеличиха?
Не, болката ми не намаля, а също така стана МНОГО по обилен цикълът ми след раждането. Противно на очакванията ми и на изказванията на мои познати.

Последна редакция: пт, 01 юли 2005, 15:40 от Tinka79

# 26
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Цикълът ми не е бил от особено болезнените...поне според мен, щото аз държа на болка. Но е факт, че лекарства не съм вземала, по-скоро съм чувствала тъпа болка ниско долу. Болите при раждане до 8 см, когато ми пукнаха околоплодния мехур, не бяха силни, но последните 2 см бая ме озориха. Но пък беше само за 30 минути. Но-шпа-то в системата ми го поставиха 5 минути преди да се преместя в родилна зала, защото момичето до мен беше много зле и имаше опастност за бебето, а и аз се бях толкова ошашкала заради нея (кървеше ужасно), че забравих да викам (абе шубето е голям страх  Embarassed) така, че може да се каже, че съм раждала без обезболяващи! Но за сметка на това скедващите 2 дни бяха КОШМАРНИ повреме на кърмене!!! Дъхът ми спираше. Едното от момичетата в стаята раждаше за 3-ти път и се гърчеше като мен. тя ми каза, че с всяко раждане болката от контрахирането на матката се усилва! Та сега се чудя, дали да не си поискам епидурална за след раждането  Wink

А за втория въпрос още нямам отговор! Дано да не е болезнен и да е редовен  Wink

Последна редакция: пт, 01 юли 2005, 21:50 от Just a Girl

# 27
  • Мнения: 532
Такава болка не съм си и представяла че има. В началото болките се търпяха долу-горе, и си казвах, че ако е това ще го преживея, да ама точно след няколко часа, вече бях изпаднала в шок от болките и крещях като заклано животно........ Аз определено сигурно съм изключение.
Не си изключение! smile3528 При третото ми раждане и аз бях в шок. Стече се целият болничен персонал да види коя е тази дивачка, а акушерката искаше да ме даде под съд за крещене. Въпреки че съм с нормален таз, нормална шийка и всеки път съм била без каквото и да било разкъсване. Докторите бяха изумени, че нищо ми няма след такова "буйно" раждане.

# 28
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 739
1.Силни ли ви бяха родилните болки и дали според вас това има връзка с болките при цикъл?
Силни бяха, но едва ли се дължеше от болезненият ми и обилен цикъл. По скоро се дължеше на тесният ми таз и еластичността на шийката. Такава болка не съм си и представяла че има. В началото болките се търпяха долу-горе, и си казвах, че ако е това ще го преживея, да ама точно след няколко часа, вече бях изпаднала в шок от болките и крещях като заклано животно, а все се чудих на мамите дето викат като раждат. Бяха ми казали, че болките са като при белене на бъбреци, и аз си викам, ще го преживея и друг път съм страдала от бъбреци, да ама не, тези болки бяха нечовешки, 13 часа, с 2 системи, и близо 3-4 часа, болките бяха непоносими, а разкритие имаше само 2-3 см., до последните 3 часа. Усещах как ми се отварят костите, адски болки, а аз по принцип много търпя на болка...

Това все едно аз съм го писала, само че моят таз никак не е тесден даже, дори напротив, но ..... болките бяха нечовешки  #Crazy Добре че ми сложиха упойка, та да ми спестят поне малко от болките накрая. Така че от сега си знам - следващия път с епидурална от самото начало  Crossing Arms   

Общи условия

Активация на акаунт