Изварените охлювчета на Варвара.

  • 3 415
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 418
 
Но дали пък не направих кората много тънка  newsm78

Надето,в рецептата е написано "разточваме не много тънко".



П.п. и станаха много малко бройки  Confused
   Явно си ги нарязала много дебели,щом са ти излезли толкова малко бройки.

    Не разбирам, защо не си успяла да докараш хубава форма на охлювче.Просто се чудя,какво ли би могло да ти попречи?Може би,пак,прекалено тънкото разточване е изиграло роля,но не съм сигурна...... newsm78
   Покри ли  охлювчетата с лимоновата глазура? Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 354
Селма, явно по-тънкото разточване ми е изиграло шега. Измерих охлювчетата - 1.3 см са "високи", но не ми се надуха. Може би тук е другия проблем.
Намазах ги с глазура и така малко поприкрих фала. Обаче нямах лимон и я направих със сок от грйпфрут. Стана доста добре на вкус.

Изварата вложих в "Покрива на Наталина". Утре ще разбера резултата от експеримента.

Благодаря ти за отговора, Селма  Hug

# 17
  • Мнения: 7 418
Селма, явно по-тънкото разточване ми е изиграло шега. Измерих охлювчетата - 1.3 см са "високи", но не ми се надуха..

   При тях по-принцип няма голямо "надухване",но все-пак си бухват!Нали си сложила бакпулвер?
   1.3 см е съвсем добре.Да не са станали прекалено широки,пък,и затова малко на брой? newsm78
   За глазурата,сигурна съм,че лимоновата щеше да е по-добра!Аромата на лимон и изварата много хубаво си вървят заедно.(Аз даже и в "покрива на Наталина" съм слагала лимонова есенция.) 
   
   Да ти кажа,за себе изградих едно правило,винаги първия път да правя всичко точно по рецептата,за да схвана авторската идея на сладкиша.Нататък може вече и да импровизирам,ако реша.Но първият път трябва да е оригинален!Няколко пъти съм се патила от недоверието към оригиналната рецепта и последвали от това импровизации,които ме водиха до провал.

# 18
  • Мнения: 7 418
   Никой друг ли не се е престрашил да направи тези толкова приятни сладки?  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 354
Аз смятам да ги направя пак, с риск да си ги ям сама  Embarassed Все трябва да станат, нали така Laughing

# 20
  • Мнения: 112
Ето ги и моите:
Правих ги преди няколко дена,след час 2-те дози бяха изчезнали,а уж били злояди smile3503

# 21
  • Мнения: 7 418
   stefi.1979,много се радвам!Страхотно изглеждат охлювчетата,макар и снимката  е много мъничка! Heart Eyes Hug
   Надето,както прецениш!Те при мен станаха от първи път,и оттогава сме влюбени в тези сладки! Heart Eyes Grinning
   Но се случва и така,че някой сладкиш,като че ли ти казва: не ме прави,не съм за теб! Laughing При някой все не се получава най-елементарен кекс,при друг.....Аз 2 пъти правих покрива на Наталина,но все нещо не ме удовлетворява резултата,а има толкова доволни от нейната рецепта! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт