Проблем с ходене до тоалетна- 3 г.

  • 3 962
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 44
Ние нямаме проблем с пишкането,ходи си и в тоалетната, и на гърнето и на вън.....Виж акането е друга тема-никъде другаде,освен в гащичките.Какво ли не съм опитвала,но не става.За сега и правя само забележка от рода-виж сега каква си мръсна....но не и пука много!От октомври и тя тръгва на ясла,но говорих с учителките в яслата и те казаха,че не е проблем.
Аз започвам да се притеснявам за друго,хапне ли нещо и след 5-10мин.вече се е изакала ThinkingТова ще рече,че поне 4-и пъти на ден,пера наакани гащички!Дали е някакъв проблем? newsm78

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Всичко си зависи от учителките най вероятно. Ако им омръзне да се занимават с наакани дупета и започнат да си го изкарват на децата ще стане много страшно. На моя позната детето се напикаваше на обяд като спи. Отначало нямаше проблем, но после явно им писна на учителките и карали децата да му се смеят. Детето се травмира много и не смее да заспи в градината, че да не вземе да се напикае случайно.

# 17
  • Мнения: 9 814
Ако персоналът е разбран, не трябва да имате проблеми. Слагай му повечко дрешки за преобуване. Успех!!!  Praynig Heart Eyes

Дано наистина попаднете на разбрани учителки и лелки в ДГ.
При нас не правят особени драми за това, че някое дете се изпуснало в гащите инцидентно.
Но, се понадразват, ако го прави системно.
А някой деца, както казва Никол, наистина по-късно се научават да си казват за естествените нужди.
Моят 5-годишен племенник и до сега има такива "фалове" и у дома и в градината.

# 18
  • Мнения: 7 186
yanast, относно карането и пляскането по дупето- правя го, но съм доста мека. Не съм го наказвала. Именно заради това, мои близки ме укоряват, че не се е научил. Трябвало да съм по- хард. Аз, както писах, съм против суровите методи и мисля, че може и да помогнат в случая, но в други отношения ще навредят повече.
Принципно действам повече с добро, карането и пляскането по дупето съм ги правила, за да му покажа, че не бива да се прави така. Може би наистина е погрешно, но не знам кой точно е правилния подход. Май наистина ми прави напук, защото винаги като направи белята ми се подсмихва и прави една хитра физиономия, дето много добре я знам какво значи Simple Smile

В градините защо не винаги проявяват толерантност? Защо не помагат на децата да се адаптират, а ги стресират, както в случая, който е описала ivben ? Такива методи на възпитание ли им преподават по детска психология и педагогика?

# 19
  • Мнения: 1 044
Когато моето дете беше на 2 г и 6 мес, се наложи да тръгне на градина. Проучих как стоят нещата в държавните градини и навсякъде /проверих в 4-5/ ми казаха, че абсурд да го вземат с памперс. Даже на едно място ми предложиха вариант за подкуп, но като разбраха, че е с памперс и те дадоха на заден. Казаха ми, че в групата е една учителка и една възпитателка и не можело да се обръща внимание на дете с памперс. В частната градина, където го записах, го взеха и казаха, че изобщо не е проблем за тях този прословут памперс и че имат още деца в групата като нас и изобщо не се притесняват от факта. Така че си е до учителките. Вдържавните градини, които проверих,  това е твърдо изискване, както и детето да да се храни само.

# 20
  • Мнения: 1 312
Моят е на 3 години и 7 месеца,ходи на градина,преди това е ходил на ясла/пуснах го когато стана на година и осем месеца/и все още не си казва.
Ако го усетя,че му се ака и го заведа в тоалетната няма проблем.
Ако не съм до него си пълни гащите и така.
С пишането беше така допреди 5-6 месеца някъде,но вече се сеща сам.
Ходи без памперс от 2 годишен.
Първо махнахме нощния,после дневния/вечер не се напишкваше в леглото/.
Случвало се е в градината 2-3 пъти да напълни гащите,но проблеми не ми правят.
Подхождат с разбиране и търпение,не са ми предлагали за да не сменят гащи да му слагам памперс/аз и не бих/.
Детето си е такова и също като на твоето ни най-молко не му дреме,че е с топка на дупето-играе си,мълчи си и така.
По някое време пристига и съобщава супер изненадано:"О,ако!Бързо,бързо,стискай." JoyА вече си е свършил работата Laughing
Колкото и да съм говорила и обяснявала,да съмсе карала,сърдила и како ли не-полза няма.
Разсеян е,забравя,не смята за нужно да предупреждава.
Явно не му е дошло времето.
Нищо страшно или ненормално според мен.

# 21
  • Мнения: 2 829
Lady Marmalade, за мен не е важно кога ще се научи детето да си казва, по-важно е да има вътрешна мотивация- да го прави заради себе си. За градината съм сигурна че ще намерите решение-все пак децата са си деца, не са машини и е нормално да имат "фалове". Аз бих ти препоръчала просто да спреш да слушаш "доброжелателите". Винаги се намират хора, които знаят "как се възпитава" дете, но рядко могат да дадат наистина полезен съвет.
Ще ти кажа как успях да науча моето момче да си казва-просто като се напишка винаги му казвах, че няма нищо, малко сме напишкали гащите, но ей-сега ще ги сменим и Алекс следващият път вече ще си каже, защото е голям. Периодично аз му предлагах да се изпишка/изака, когато е минало време от предишния път. Винаги го хваля когато пишка в тоалетната (дори аз да съм го подканила) и винаги го хваля когато сам си каже. Все още се случва да се напишка-ако се е заиграл много или ако се огледа и не види възрастен наблизо-няма да ме потърси например. Сменям гащите, бърша локвиката и си продължаваме Grinning
Все едно на каква възраст е детето-то си има естествени нужди и усещания. Моята задача като майка е да помогна на детето си да се научи правилно да разпознава нуждите си, да реагира адекватно и да си създаде подходящ ритъм на живот. За мен няма разлика между хранене, изхождане, заспиване.... Мисля, че не е правилно да се карам на детето че не иска да яде, че се напишква или че не може да заспи. По-скоро мисля как да променя невиците, режима, отношението си така че детето да усети собствената си нужда-защото храненето, изхождането, съня-те са негови собствени нужди. Не на майката, не на лелката в детската градина....

Надявам се да съм ти била полезна Hug

# 22
  • Мнения: 144
Мдаммм, чета тук всичко написано и си мисля, че явно не сме единствените. До скоро точно това си мислех. Където и да отидем, като видят моята Вики, че е с памперс (навън) всеки ахка, тюхка се, забележки прави "Ама как така с памперс? Та тя е голяма, на 3 г. е вече Rolling Eyes ooooh!".... Писнало ми е да обяснявам, че вкъщи тя ходи без памперс. За пишкането като я слагам на гърнето или на детската седалка в тоалетната, няма проблем. Като усетя, че идва време за акане, веднага или гърнето или тоалетната. За пишкането понякога казва, а понякога не. За акането въобще не казва. Е, в събота (преди два дни) взе че каза, за моя изненада, че й се ака и го направи в тоалетната. Иначе, както една мама писа, ходи си с топката отзад на дупето и въобще не й пука. Дори като я попитаме направила ли е нещо, те гледа и казва "Амиии не, не". Тръгваме на детска градина и дано там я отучат. Само се чудя да й слагам ли памперс за през деня или не. Дано имат успех. Колко пъти сме се карали, разправии големи, наказвали сме се, говорили сме, обещавали сме си, ефект нулев. Реших да не тормозя и детето и нас. Когато - тогава.
Но ми дайте съвет - да слагам ли през деня памперс за детската или не. newsm78
Резервен ще има естествено в раничката, гащички също поне 2-3 чифта, на нея дали да слагам.....чудя се вече.

# 23
  • Мнения: 1 312

Но ми дайте съвет - да слагам ли през деня памперс за детската или не. newsm78
Резервен ще има естествено в раничката, гащички също поне 2-3 чифта, на нея дали да слагам.....чудя се вече.
Според мен-не.
Аз вече повече от година и половина пера цапани гащи,но памперс не бих сложила заради това.
Ще се научи по-бързо ако е без.
Иначе отлагаш процеса.
Пък и за мен с памперс е много по-вероятно лелите да я оставят дълго с мръсно дупе,доколкото с гащите ще се налага да сменят веднага.

# 24
  • София
  • Мнения: 532
И ние имаме същия проблем с акането - в гащите и това е. Вие имате ли някакви успехи?
Никола е почти на 3г. Крие се и не иска да седне на гърнето. Пробвах всички варианти. Изчетох какво ли не - всички съветват да се изчака.
А с пишкането се справя, казва си (освен ако много се е заиграл) и се научи много бързо. Но не сме махнали нощния памперс. Всъщност, ако го събудя аз, памперсът е сух и пишка в гърнето.

Ходил е на ясла и днес му беше първия ден в градината. Аз занесох памперс за следобедния сън и г-жата ме отряза тотално. Не са ли ми били казали - с памперсите дотук. Направо ми стана неудобно. Щял да се напишква и да сме се въоръжели с търпение... Аз доста се стъписах и не посмях да й кажа за проблема с акането. Разбирам ги, малко е персонала. Но си мисля, че няма как да се очаква всички деца да са на един и същи етап от развитието си. Надявам се да няма фалове с акането поне днес.
Много ми е притеснено да не би да му се карат много, ако се наака, че ние и без това сме го стресирали с това акане на гърне. Но каквото стане. Просто исках да споделя, защото съм притеснена.

# 25
  • Мнения: 544
На родителската среща за постъпване в ДГ категорично ни предупредиха, че памперси и биби не се приемат.
Мисля, че ако пуснеш детето с памперс в ДГ, това ще е крачка назад. Не се отказвай в начинанието. Той вече е голям, като види как се справят децата в ДГ, той ще иска да им подржава.

# 26
  • Мнения: 1 312
И ние имаме същия проблем с акането - в гащите и това е. Вие имате ли някакви успехи?
Никола е почти на 3г. Крие се и не иска да седне на гърнето. Пробвах всички варианти. Изчетох какво ли не - всички съветват да се изчака.
А с пишкането се справя, казва си (освен ако много се е заиграл) и се научи много бързо. Но не сме махнали нощния памперс. Всъщност, ако го събудя аз, памперсът е сух и пишка в гърнето.

Ходил е на ясла и днес му беше първия ден в градината. Аз занесох памперс за следобедния сън и г-жата ме отряза тотално. Не са ли ми били казали - с памперсите дотук. Направо ми стана неудобно. Щял да се напишква и да сме се въоръжели с търпение... Аз доста се стъписах и не посмях да й кажа за проблема с акането. Разбирам ги, малко е персонала. Но си мисля, че няма как да се очаква всички деца да са на един и същи етап от развитието си. Надявам се да няма фалове с акането поне днес.
Много ми е притеснено да не би да му се карат много, ако се наака, че ние и без това сме го стресирали с това акане на гърне. Но каквото стане. Просто исках да споделя, защото съм притеснена.
Не мисля,че някой очаква да са на един етап.
И никога не съм мислила на това като на голям проблем.
От поста ти личи,че си доста вглъбена и насочена да научиш непременно детето СЕГА да ака на гърне.
Не бих го насилвала.
Не бих носила памперси.
Да си ака в гащите като не му пречи.
И забележки от персонала не бих приела за това.
Ще пера и ще си свиркам след като виждам,че на него му е добре така.
Въобще не виждам причина за неудобство и притеснение от твоя страна.
Имали сме десетина гафа вече с изпускане в градината-половината са по голяма нужда.
Показвам му гащите,казвам му,че е гадно,че мирише,че ще го сърби дупето ака ходи мръсен,да си казва на госпожата когато му се ходи до тоалетна и това е.
Нито се карам,нито шамаря-просто чакам да му узрее в главата решението.

# 27
И с моя син имах подобен проблем. Той е на 3 год.и 3 мес. и с пишкането всичко беше ок,
но когато му се доакваше искаше да му сложа памперс и никакви убеждения не можеха
да го накарат да седне на гърнето. Една вечер, когато пак искаше памперс да си свърши
работата, мъжа ми му вика: "Ако сега акаш в гърнето ще излезем." Той веднага седна и
ака в гърнето. После нямаше как - излязохме въпреки че беше доста късно, но от този
момент нямам проблеми. Важното е че един път седна и видя, че няма нищо страшно.

# 28
  • Мнения: 7 186
На родителската среща за постъпване в ДГ категорично ни предупредиха, че памперси и биби не се приемат.

Добре де, това какво значи- ще приемат детето без памперс и ще му сменят гащите, ако се наложи или няма да приемат детето, ако не е научено?
Аз все още нямам никакъв успех и, честно казано, се обърках с тия подходи. Значи ако му се карам е възможно да ми прави напук, ако не му се карам, а само му говоря- добре, ама не се знае кога ще му дойде музата Crazy а същевременно в градините дават зор Rolling Eyes
Има ли вариант да се плати на някоя лелка да го обгрижва, докато се научи покрай другите деца? Не ми се иска там да му се смеят и да го стресират.

Всъщност, ако го събудя аз, памперсът е сух и пишка в гърнето.

И при нас е така. Става сух и ако го заведа веднага на гърнето- пишка, но ако стане преди мен, няма ми каже или да отиде сам на гърнето, ами си пишка в памперса. Това е проблема- на гърне ходи, ако го сложа, но иначе не казва и си върши работата в гащите.

Последна редакция: ср, 17 сеп 2008, 11:13 от Lady Marmalade

# 29
  • Мнения: 2 829
Lady Marmalade, според мен се приесняваш излишно. Ти самата казваш, че като му напомниш детето сяда и върши работата в гърнето. При това положение вероятно в ДГ няма да има никакъв проблем-нали там и без това ги подканят и ги слагат по график. Вероятно детето бързо ще свикне с графика и ти ще бъдеш изненадана от лекотата с която е станало!
Не вярвам също така да му се подиграват-според мен няма да е само той на този хал, все пак става дума за 3 годишни деца, не за ученици!
Опитай да приемаш по-леко нещата - наистина ако не му се караш не се знае точно кога детето ще ти повярва, кога ще бъде готов да си казва, но пък в замяна ще имаш доволно дете Simple Smile
Аз бих продължила да предлагам периодично на детето да ходи по нужда, без да се карам за фаловете и всеки път бих обяснявала търпеливо че ето, този път се е изпуснал, но, понеже той вече е голяяям и много умен следващият път ще си каже предварително Simple Smile
Така или иначе-факт е, че детето ползва гърне и че ако му се напомня редовно може изобщо да няма фалове. На лелките в ДГ част от работата им е да напомнят на децата за гърнето. Т.е. ти си си свършила работата.

Общи условия

Активация на акаунт