Въпрос към шофьорите

  • 3 378
  • 87
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 24 467
Съжалявам, че си се почувствала обидена, Pepsilight , но в постът ми е съвсем ясно, кого визирам "...поредният идиот, от колкото да пропълзи край полицаите и след това да се развихри отново...", та не виждам защо се чувстваш така, освен ако не караш и ти по този начин. Ако пък е така, т.е. обяснено по- подробно, ако караш по този начин, то отново нямаш причини да се засягаш, не е нормален онзи, който кара като побеснял и съставлява с поведението си сериозна и непосредствена опасност и за себе си и за околните.
Темата не е за полицаите- можете да си започнете такава, ако желаете. Темата е за безсмислетното предупреждение на идиотите /горепосочените, да няма отново несправедливо обидени, налага се да пояснявам, дано и да се чете, а не само да се реагира емоционално/.
Бъркането в джоба и временното лишаване от права, т.е. санкционирането, е с доказано по- голям ефект от подобни предупреждения, които определено пречат, а не помагат за решаване на сериозния проблем с карането по потъщата.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Изтърканото "намаляват- като видят че светя" не върши работа. След определено време и след преминаването през пункта ненормалникът си продължава с простотиите. Ако, обаче си плати, поотнемат му по някоя точка или по някой и друг месец правото да управлява е съвсем различно. Вижте за друго оправдание, това не върши никаква работа на мен и на останалите, за които пътищата изглеждат като парад на малоумници и които се срещат /са се срещали къде редовно, къде не чак дотам с последиците от липсата на здрав разсъдък.
Номерът с черпенето при мен не е вършел работа, тъй като лично за мен е недопустимо да го ползвам. Номерът, по същите причини, не работи при съпругът ми, при баща ми и при други мои близки и познати.

Нищо не е различно. Тези, които си плащат във вид на черпене или акт, продължават да се вихрят и след като си платят. Защото в това им е силата - в идеята, че с пари се купува всичко. Плащат си и на следващия пост и на по-следващия и междувременно си се изживяват като състезатели на Монца. И точки да им отнемат, и книжката, повечето бабаити продължават да си карат и пак по същия начин да се откупуват, само че вече срещу по-големи суми. Докато има кой да дава, ще има и кой да взема, така че нищо не се променя.
Далеч не обобщавам и не казвам, че всички постъпват така. Но е абсолютен факт, че това е масова практика. И докато е така, предпочитам да ми пресветнат и аз да пресветна, за да си спестя яда, че заради 10км превишение ще се чувствам най-голямото нищожество пред полицая, а поредният идиот в това време ще профучи с 200 покрай нас, ще покаже среден пръст и ще гледа нагло. Защото и това съм виждала.

ПП Писали сме едновременно.

# 77
  • Мнения: 2 401
Ужас! Такива неща чета тука, че губя ума и дума, честно.  #Crazy
Джуди, пак благодаря, че пишеш вместо мен. 

# 78
  • Варна
  • Мнения: 1 423
И аз губя ума и дума, и е ясно, че това не е нормално поведение. Нито това на предупреждаващите, нито това на полицаите, нито това на откачалките по пътищата. Но това е реалността. Предпочитам да не си затварям очите за нея.

# 79
  • Мнения: 24 467
Именно защото не си затварям очите правя активно поне това, което зависи от мен, в случая не предупреждавам убийци и самоубийци, това поне е в моята власт и го пиша по тази тема, тъй като тя е именно за съучастниците на тези, горепосочените, а не за полицаите и за самите откачалки. За последните два вида може да се пише, разбира се, само че по повод тях самите.
Очите ще ги затворя, ако, виждайки лудницата навън, с активни действия я подкрепям.
Сега сме на тема съучастници. Това дали ще продължат да карат като луди истински лудите въобще не ме оправдава и не ми дава право да участвам и поддържам ирелевантното им поведение, като ги скатавам от санкции. Превишението и с 10 км. да е, ако съм го направила ще си понеса отговорността, това си е моето нарушение и следва да ме е яд на себе си. Това няма нищо общо със стремлението ми да "помогна" на другия, с по- голямото превишение. Нека той си носи своята отговорност, а дали реално ще си я понесе- това няма нищо общо с моето съучастническо поведение. Не, има, няма да я понесе със сигурност, като го предупредя.
Отварям скоба- не става въпрос за лъжливи присвятквания с цел да се накара нарушителят да намали, става въпрос точно за тези, посочени в началото на темата, целящи точно да го предупредят, че го чака който трябва. Нека не изместваме нещата.
Минзухар, ума и дума не съм загубила, свикнала съм в нашенското общество да се разсъждава по такъв начин- да си помогнем, другари, заедно в нарушението, да не ни заловят, вижте колко сме хитрички. По- далеч от дребната хитринка нещо недовижда човекът и последиците си ги носим ние. Едно време беше същото- да не "обадим другарчето" дето изнася от завода /т.е. чисто си краде/ каквото му падне пак с подобни оправдания и замазване на съвестта с простичкото "Те всичките са тъй, има и по- лоши..." и т.н. Сравнения- много, тук имаше също такива, някои- доста сполучливи.
Изводът е един за мен- съучастникът на нарушителя допринася със собственото си поведение за последиците, които, за жалост, при пътните инциденти са много като бройка и като степен на същественост. Ако на някой се случи точно такъв откачен да му смаже близък съм убедена, че не само ще преустанови порочната си практика на предупреждение, а би звънил дори където следва при видяно нарушение. Лично аз някак много ясно си представям как детето ми попада под колелата на подкарал като за рали състезател. Не мога никак да изнамеря причина да предупреждавам виновния и шайката от подобни да не би, аман- заман, да го спре който трябва.

# 80
  • Мнения: 502
    Пресилено е да се каже,че тези,които присветват за полицаи,са съучастници на нарушителите. Тук ще отворя една скоба,и ще кажа,че никога не присветвам на тирове и автобуси. Шофьорите на тези возила са едни от най-агресивните на пътя. Почти винаги пътувам с децата,много ясно,че не превишавам скоростта и следя всички знаци. Когато ми присветнат отсреща,просто си продължавам. Знам,че полицейската кола ще изскочи от мястото,което най-малко очаквам. Затова не се разсейвам излишно с глупости. А това,че шофьорите си сигнализират за дебнещи катаджии по пътя не е болка за умиране. Може да има и доза Андрешковщина в тези навици,но пък къде ли я няма! И не може да не се говори за поведението на катаджиите на пътя и за това ,как си вършат работата,двете неща са свързани. Ако катаджиите не се спотайваха зад завоите и не бяха корумпирани,едва ли щеше да я има тази "шофьорска солидарност" срещу тях. И друго,нека всеки,който пише в тази тема,да сподели,никога ли не е спиран за нарушение на пътя??? И как е реагирал?? Идеалните да не пишат,за тях е ясно!

# 81
  • Мнения: 2 401
Аз! Никога не съм глобявана за нарушение, за 10 годишен шофьорлък.  Неотдавна ме спря един в центъра, щото му се привидяло отдалече, че съм без колан (той си го каза). Та пожела ми всичко най-добро човека. А за съучастничеството - никак не е пресилено, това е  истината.
Всички знаем как се шофира по нашите пътища, всеки трети прави нарушение. И разбира се катаджиите са виновни, щото той така си е свикнал и даже не забелязва какво е направил. Еми ще се крият катаджиите, иначе трябва да ги сложим да се виждат на всеки километър, за да се спазват правилата..аре, че не съм по дългите постове..

# 82
  • Мнения: 502
  Дано повече шофьори са като теб,Минзухар. Мен са ме глобявали два пъти,за над десет години шофьорлък. Веднъж за каране без колан и веднъж за липса на пожарогасител.
    Казах аз,идеални да не пишем,ама няма как,все такива сме си тук. Laughing

Последна редакция: пт, 19 сеп 2008, 13:59 от maraidara

# 83
  • Мнения: 927
Присветвам на тези, които са се прилепили към някоя кола и с нетърпение се мъчат да я изпреварят, без да им пука за създадената опасност на пътя. Така поне за малко ще бъдат по-внимателни.

# 84
  • Мнения: 24 467
Съучастие е всяко действие, с което се помага на нарушителя да прикрие нарушението си или да избегне отговорност. Фактически по този начин се улеснява нарушителят, като му се дават разяснения, предоставя му се информация, отстраняват се спънки- той знае, веднъж предупреден, че е редно временно да преустанови нарушението и когато "пречката" отпадне да си го поднови спокойно.
" А това,че шофьорите си сигнализират за дебнещи катаджии по пътя не е болка за умиране."- не става въпрос дали ще ни боли и дали ще умрем от тази болка, става въпрос, че тези, които не го допускат, имат определено логично обяснение, което дават на автора на темичката. За обратното поведение логика няма. Ако порочната практика бъде преустановена и гадовете не знаят кога и откъде ще изкочи полицаят /никога не може да е сигурен и дали той ще "поддаде", щото не всеки поддава/ определено ще се внимава повече. Още повече ще се внимава ако се инсталират и камери, но това е по- друга тема.
Че какво лошо има "катаджиите да се спотайват зад завоите"? Нали това им е работата- да установят нарушение, което не могат да направят, ако са видими от далеч.
Ще споделя- шофирам редовно от 1995 г. и не съм спирана за нарушение, не съм санкционирана, та не е имало как да реагирам. Моята "реакция" се е състояла в спазване на правилата, които съществуват основно за да ме пазят- мен, близките ми, вас и вашите близки.

# 85
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Judy, преди повече от 13 години майка ми загина под колелата на такъв малоумник, който и до момента си кара безнаказано и си живее живота. Това не го казвам за да търся съчувствие или да си изливам гнева върху някого. Казвам го защото оправия няма. Доказано. Такива законът не ги лови, независимо дали аз ще пресветна на колегата отсреща, който така или иначе си кара относително по правилника. Тези "летящите" просто не се интересуват, те смятат, че са над нещата, над полицаите, над правилника, над всички други участници в движението. Не става въпрос за тях. Не знам случай някой такъв да е наказан суперефективно, че пък и поука да си е извлякъл.
Мен са ме глобявали за превишена скорост. Три пъти. За превишение от 10-12км. Не съм предлагала "почерпка", понесох си последиците. И точно затова говорех по-нагоре. Докато на мен си ми пишат акта, покрай нас профучава някой от онези и размахва среден пръст - ето на, хванахте си една будала, а аз ще си беснея и ще избивам хора.
За това става въпрос.

# 86
  • Мнения: 502
   Спирам по темата. Щом смятате,че присветването е съучастничество с нарушителите,да въведат глоба и за него. Дано пък намалеят катастрофите.Нали все пак всички това искаме. Вчера като си пътувах в колата по радио Благоевград съобщиха следното между две песни:"Трафикът по международен път Е79 е натоварен. Патрулки на КАТ има на разклона за Дупница,след бензиностанцията "ШЕЛ"и на изхода на града. Пожелаваме ви приятно и безаварийно пътуване!".

# 87
  • Мнения: 24 467
Ето вече, че се доближаваме и малко повече се разбираме.
Надявам се, че ще се съгласите, че фактът, че някой не бил наказан, не е основание останалите да нарушават. Липсата на прилагане на правилата никой не отрича, че зависи от контролните органи, но пак казвам, не пишем тук за тях. Това, че Х не е в ред с главата и прави глупости по пътя не е основание и аз да ги правя или да му помагам да не го изловят. Това е есенцията на идеята.
Подобни известявания, като цитираното от maraidara, къде "дебнат" контролиращите за мен са си чисто малоумие. След подобни направления се явява излишно на посочените места наистина да се връзват хора и те висят там и да им се губи времето.

Общи условия

Активация на акаунт