Българската жена и поддържането...

  • 10 859
  • 198
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 447
Демек ловният сезон на "поддържаните" е "целогодишен"?  CrazyLaughing
Общо взето, в КМ под "поддържана" се разбира "Пайнер-look". И това ако не е "ловен сезон", не знам кое е Laughing

# 61
  • София
  • Мнения: 2 845
За хубавата жена ловният сезон никога не свършва. Flutter Wink Joy

# 62
  • Мнения: 621
Що няма отговор - "нито преди, нито след"  newsm78 Не съм си променила минималната поддръжка с брака. Винаги съм си ходила по-един и същи начин, дори сега си обръщам повече внимание щото мъжо втренчва поглед в главата ми и казва "Май ще трябва да те боядисваме"  Mr. Green

Хмн, сещам се за реплика на една неомъжена и доста по-млада от мен колежка, която истински ме развесели "Ами ти вече си се омъжила и за това няма нужда да се контиш, ама аз все още трябва да си хвана някой"  Joy

# 63
  • Мнения: 78
Отговорих с винаги се е поддържала, защото според мен тези жени които отделят внимание на външния си вид преди да се омъжат продължават да намират време за разкрасителни процедури и след брака.
Аз сега отделям повече средства за маникюр, фризьор и козметик отколкото преди да се омъжа. Предпочитам да посещавам салони където се предлагат тези услуги, а преди си ги правех в къщи.

# 64
  • Мнения: 2 111
Не съм омъжена и нямам деца, но винаги съм се поддържала и мисля, че ако някога стана семейна, ще продължа да го правя. Искам само да направя вметката, че наистина авторката трябва да разясни какво има предвид като поддръжка. Щото примерно на някоя Payner Model Look форумка аз макар и поддържана, мога да й се видя крайно разпусната поради липсата на 7 см ноктопластика, силикон и удължена коса и хроничната ми непоносимост към 80 % от артикулите демонстрирани в "Покажете си..." темите.

# 65
  • Мнения: 1 174
Гласувах, макар да си мисля, че отговорът на трета опция не е съвсем точен, но както и да е. Simple Smile
Ще отговоря за себе си: и преди и сега се поддържам еднакво зле или добре.Харесвам се. Ходя винаги безупречно чиста, детето и мъжът ми също. Солариумите и козметичните салони не са ми по вкуса, винаги има и друга алтернатива на тези клюкарници, както си ги наричам. Wink Купувам си нужните разкрасителни продукти и си се правя у дома. По-голмата част от българските жени, които обръщат внимание на външния си вид правят също като мен, по наблюдения.

# 66
  • Мнения: 4 784
Аз пък не познавам нито една хубава жена, която след брак/ раждане да се е занемарила.
Повлеканите по площадките си бяха същите и като млади момичета.
Когато една жена е свикнала да се поддържа заради самата себе си, а не заради някой друг, винаги ще намери време и ще продължи да го прави, независимо от ангажиментите.
Принципно на една жена и личи, когато е поддържана, дори и да е по спортен екип в парка. Даже може и да е секси.
Мнението ми се покрива с двете цитирани.

# 67
  • Мнения: 112
Мисля, че всичко е до жената. Която се е поддържала преди брака, се поддържа и след това. Просто се иска по- голяма организация. Аз и сега вече с две  деца не излизам от къщи без грим и прилично облечена. Не мисля, че нещо се е променило, само съм станала по- чевръста в гримиране и обличане. Докато бях бременна си купих дънки, които страшно ми харесаха, но естествено не ми станаха и си казах, че като родя докато не се събера в тях ще умра от глад, ако трябва.

# 68
  • Мнения: 2 039
Съгласна съм с момичетата по-горе, че който се е поддържал преди брака, ще го прави и след това, независимо от деца, съпрузи, манджи и купища с пране! Но ме подлудяват наивните крайни изказвания, че поддържаната жена непременно е еквивалент на поп-фолк чудо  ooooh! Първо на първо, фолк-"дивите" не се поддържат, а биват поддържани, демек някой друг(като продуценти и подобни) им налагат как точно да изглеждат, това ги лишава от собствено мнение и възможност за изграждане на стил и вкус. Твърде жалко е обаче точно фактът, че като тръгнеш по улиците, можеш да видиш момичета като по калъп правени, наподобяващи въпросните музикални и модни недоразумения.
Една жена е мнооого по-красива и секси(дори с анцуг), когато естествената и визия е безупречно поддържана-блестяща коса, приятни ръце и крака, сияйна кожа и подходящи за физиката и дрехи. Не е задължително да си нацапана зверски, да си с ярко-лилави дрехи и грамадна лъснала на показ цепка от деколтето, за да минаваш за поддържана.
Иначе по въпроса, съгласна съм с авторката на темата за българската жена като цяло. Повечето майки по улиците са неугледни, преждевременно приличащи на лелки. За стил, мода и т.н. няма какво да коментирам. Разбира се, има много изключения  Peace

# 69
  • Мнения: 891
... който се е поддържал преди брака, ще го прави и след това, независимо от деца, съпрузи, манджи и купища с пране!

Много точно казано !  Peace

# 70
  • Мнения: 7 186
Моята представа за елементарна поддръжка е:
хигиена
лице- гладка и поддържана кожа, оформени вежди и премахнати мустаци, ако има такива Grinning И най- хубавото лице изглежда по- добре, ако е леко тонирано, със спирала на очите и балсам/гланц на устните. Добре поддържани зъби
коса- редовно подстригване на върховете- на 1-2 месеца /иначе краищата стоят изтощени и неравни/, боядисвана редовно, без израснали корени, оформена или вързана по някакъв начин и добре изглеждаща /да не е изтощена и проскубана/
тяло- с тегло в нормата, стегнато
кожа- гладка, без косми. Един лосион за тяло винаги придава по- приятен вид на кожата. Маникюр и педикюр задължително, ако има и поне безцветен лак си е друго.
облекло- чисто, изгладено, съобразено с фигурата и мястото, добре комбинирани елементи, дрехите да са добре изглеждащи, а не вехти, заваляни, разпуснати и пр.
За "точенето" /солариуми, коси, пластики, ноктопластики, процедури и т.н./ вече всеки сам си преценя, според нуждите и предпочитанията.

# 71
  • Мнения: 983
Има жени, които след като се омъжат се позанемаряват, но като цяло, обичая ли да се поддържас, една сватба не може да ти повлиае. По-скоро раждането на дете влиае, ако не стигат парите или няма време.

# 72
  • Мнения: 5 710
....Забелязва се плашеща разлика. Whistling
А не бива.Жалко е.
Интересно ми е какво ще излезе от анкетата.Дали и вие забелязвате разликите?
И защо е така?Нима майката не обича да изглежда добре?


Мнението ми за българските девойки е, че масово се поддържат по един много курвенски начин.  Сякаш основната им цел е да се пласират маскимално. Различавам провинциалните момичета току що стъпили в големия град безпогрешно - те са най-'поддържани'.
Не виждам нищо 'жалко' в това, че не изглеждам като тях.

За мен поддръжката е преди всичко лична хигиена.
Имаш ли хигиенни навици, няма как да си неподдържан. От там нататък, всичко е по желание.
Но няма ли лична хигиена, и 3 пласта грим да има в/у себе си една жена - поддържана е последното, което ще ми дойде на ум за нея.

Последна редакция: сб, 13 сеп 2008, 21:54 от Mrs. Edna

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Съгласна съм с момичетата по-горе, че който се е поддържал преди брака, ще го прави и след това, независимо от деца, съпрузи, манджи и купища с пране! Но ме подлудяват наивните крайни изказвания, че поддържаната жена непременно е еквивалент на поп-фолк чудо  ooooh! Първо на първо, фолк-"дивите" не се поддържат, а биват поддържани, демек някой друг(като продуценти и подобни) им налагат как точно да изглеждат, това ги лишава от собствено мнение и възможност за изграждане на стил и вкус. Твърде жалко е обаче точно фактът, че като тръгнеш по улиците, можеш да видиш момичета като по калъп правени, наподобяващи въпросните музикални и модни недоразумения.
Една жена е мнооого по-красива и секси(дори с анцуг), когато естествената и визия е безупречно поддържана-блестяща коса, приятни ръце и крака, сияйна кожа и подходящи за физиката и дрехи. Не е задължително да си нацапана зверски, да си с ярко-лилави дрехи и грамадна лъснала на показ цепка от деколтето, за да минаваш за поддържана.
Иначе по въпроса, съгласна съм с авторката на темата за българската жена като цяло. Повечето майки по улиците са неугледни, преждевременно приличащи на лелки. За стил, мода и т.н. няма какво да коментирам. Разбира се, има много изключения  Peace



Това е сякаш написано от мен. Напълно съм съгласна и искам да отбележа, че


... който се е поддържал преди брака, ще го прави и след това, независимо от деца, съпрузи, манджи и купища с пране!

# 74
  • Мнения: 5 539
Много по-лесно е да си просто поддържана жена, отколкото поддържана жена с поддържана къща и поддържани деца. Това дава ли отговор на авторката на темата?
Понеже не съм ССФ, която живее в свят с 48-часови денонощия и има време за всичко, аз степенувам нещата по важност така:
Първо си "поддържам" децата, отделям им достатъчно време, играя с тях, готвя им вкусна и полезна храна, водя ги на разходка и прочее; после си поддържам къщата в що-годе добър вид /без да прекалявам/ и ако остане време, може да оскубя ония два-три косъма, които директно ме вкарват в графата "повлекани".
Ако тръгна да карам по обратния ред, едва ли някой около мен би бил щастлив от промяната, включително мъжът ми.

Общи условия

Активация на акаунт