Скъсани коленни връзки- къде се оперирахте?

  • 404 521
  • 879
  •   2
Отговори
# 165
  • Мнения: 355
Кики, препоръчвам освен Тони Георгиев, който е ужасно зает, и може да не ти обърне много внимание, д-р Цонев, в Пирогов, 2-а ортопедия, той ме оперира последно и е доста внимателен и добър. Друг добър опит имам с д-р Хубенов в Дианабад.
Успех, и стискам палци да се справиш  Hug

Аз от 5 години съм с 85-90 градуса и толкова... Ако го забатачиш, после никакъв шанс Sad Казвам от личен опит....

# 166
  • Мнения: 0
При Тони Георгиев - всичко беше наред, благодаря за отзивите в темата, много ми помогнаха при избора. Вече и процедурата за консултация при него е много по-лесна - тук видях кога преглежда - http://tonigeorgiev.com/

# 167
  • Мнения: 355
При Тони Георгиев - всичко беше наред, благодаря за отзивите в темата, много ми помогнаха при избора. Вече и процедурата за консултация при него е много по-лесна - тук видях кога преглежда - http://tonigeorgiev.com/

Благодаря, Радост за информацията, на мен ще ми е много полезна! Не знаех, че има нов ортопедичен център, в който работи д-р Георгиев.

# 168
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 555
Здравейте Simple Smile  Аз съм момче на 19 години, занимавам се с футбол.

Аз имах съмнения за скъсана предна кръстна връзка (ПКВ), направих си ядрено-магнитен резонанс в Окръжна болница, където диагнозата се потвърди + частично разкъсване на медиалния менискус. Решението беше единствено операция, ако искам да продължа да играя футбол. Насочиха ме към Тони Георгиев, уредихме си преглед при него. Каза "Връзката е тотално скъсана, трябва да те оперираме". Операцията при него е с графт от сухожилието на задното бедро, което впоследствие често води до проблеми с флексията Simple Smile 1 месец с шина и патерици, 6-8 месеца до спорт. Викам добре. Опитах се да получа повече информация за операцията, възстановяването и прочие, като за мое огромно разочарование човекът отсреща ми отговаряше с възможно най-лаконичните отговори, на които беше способен. Общо взето единственото което направи е да ме разочарова на стойност 80 лв за около 7 минутен преглед Simple Smile Следваща спирка - Др. Хубенов, в кабинета му в Драгалевци. При него операцията е с графт от колянното сухожилие. Шина+патерици за 6-8-10 дни, после раздвижване. Пълно възстановяване към предишни дейности - 6 месеца.  Направи ми тестовете, видя резонанса и обсъдихме надълго и нашироко операцията, начина на възстановяване и прочие. В пъти по-дружелюбен,разбран и човечен. Остана единствено д-р Мурадов, в клиника "Света София". Отидох директно да се консултирам за операцията. Неговата техника се нарича double bundle ACL reconstruction, и е по-нова в сравнение с другите операции. Четох за нея, че е по-анатомично нормална и в дългосрочен план се очаква да има известни предимства. Други плюсове е, че не се носи шина, коляното се сгъва напълно до втория ден от операцията, единственото е, че не може да се стъпва 2 седмици. Говорихме с него, казах му ако реша да е при Вас, ще ви звънна тези дни. Мина седмица, размислих, реших, че искам да е при Мурадов. Главно заради вида операция и отношението му. Видях го втори път. Провери ми коляното и каза, че не е чак толкова нестабилно и е почти сигурен, че връзката е почти изцяло запазена. Насрочихме дата за след 7 дни. Вчера Simple Smile отидох в болницата в 8 сутринта. Направиха ми стандартните изследвания - кръв и ЕКГ+кръвно налягане и ме настаниха в стая да си чакам реда Simple Smile Към 12 ме викнаха, аз адски нервен отидох за упойката. Трепереха ми краката. Първо ми биха месна упойка в гърба, а малко след това - спинална. И двете болят малко, като при спиналната беше важно да не мръдна, докато ми вкарват лекарството, че иначе трябва да се повтори. Сестрите много ми помогнаха да си преживея ужаса Simple Smile Мен ме хвана много бавно и даже не загубих напълно контрол над бедрената си мускулатура до последно. Мурадов каза, че се случва при спортисти със силна мускулатура и че ще усещам само лек допир. Така и беше, не съм усетил болка през цялото време. С камерата ми показа, че връзката ми е здрава, като има само леко разкъсване в задната си част:) Почисти скъсаните влакънца, заедно с разкъсванията в менискусите. Вкараха ми нещо,което впоследствие да спомогне за регенерирането на тъканите:) Усещането ми се върна в краката 4-5 часа след упойката, нямах болка.  Днес сутринта направих първата си рехабилитация, ходя нормално, без шина. Коляното е само леко оточно и не мога да го сгъвам напълно без дискомфорт, но казаха, че е нормално Simple Smile Като цяло мина доста по-леко от очакваното и съм изключително доволен от отношението и работата на д-р Мурадов и неговия екип, както и от сестрите в болницата Simple Smile

Надявам се да съм бил полезен.

^ Приятелят ми писа от моя акаунт  Peace

# 169
  • Мнения: 355
Браво! Дано се възстановиш безпроблемно и всичко остане в миналото! Благодаря за споделеното, за първи път чувам за този метод при д-р Мурадов, дано да е наистина добър. А за Тони Георгиев си прав - много е арогантен, дори груб на моменти, но какво да се прави - знае се, че е "най-най" и тъй като става дума за собственото ти здраве, преглъщаш и стискаш устни, за да не му теглиш една, че се държи гадно. Мен преди години ме овика, задето ми бяха правили артроскопия на друго място, а не съм отишла при него....

Д-р Хубенов е супер, оперирал ме е 2 пъти, и ми е слагал инжекции хиалурон поне 3 курса, обаче на една приятелка след операция с уж разтворим пирон в коляното, за който взе бая пари, се оказа след 2 години, че пиронът си е още там. Защо ли? Защото е сложил обикновен, от медицинска стомана...


Та, случват се какви ли не неща, и мнения за всеки и "за" и "против" има много.

Радвам се, че си доволен от операцията и отново приеми моите пожелания за бързо и пълноценно възстановяване!  Praynig

# 170
  • Мнения: 0
Най-добри са Доц. Георгиев и екипът му Валери Петров, Марин Бенкин и Владо(не му зная фамилията). Имат много работа и са много начетени. Бях ходила при почти всички изброени в темата и мога да ви кажа, че военна болница е мястото. Д-р Бенкин ме прегледа и разбра веднага какво ми е, изпрати ме на резонанс и резултата потвърди казаното от него. Аз отидох за всеки случай и на свободния прием на Георгиев - оперираха ме и сега всичко е наред, раздвижвам се и се чувствам отлично. А престоят ми в болницата  може да се сравни и ученически лагер- беше много приятно и весело Simple Smile

# 171
  • Мнения: 0
Здр и аз като вас имам нужда от оперативна намеса на предна кръстна връзка 2007 година скъсах минискус и ПКВ оперирах тогава минискусат при Проф. д-р Аспарух Аспарухов но връзката се отказах и ето че вече прави проблеми кракат е нестабилен и по вереме на игра коляното ми излиза това се случва вече 3-4 път и е опасно дане доведе до скъсване на др. връзки.И стана така че се реших най накрая дасе оперирам ненадейно попаднах на новият вид оперативна намеса Double Bundle но в последствие разбрах чесе прилага само от екипат на Д-р Мурадов и Мазнейков спрях се на тях единствено заради новиат метод които предлагат и по скорошно въстановяване но днес отидох на преглед във родният град и споменах на лекарят ми че съм се решил да оперирам коляното си във Софиа и тои веднага ме попита при Др. Хубенов ли и аз му отговрих че при Мурадов и неговият съвет беше дасе откажа и от двамата доктори и понеже съм от северна българия ми препоръча Д-р Роберт Халваджиян или Проф. д-р Аспарух Аспарухов  понеже са в нашият краи и са добри специалисти наскоро 2 приятели се оперираха при Д-р Халваджиян и са доволни но срокат за вастановяване е 6 месеца докато при новият метод на изпълнение на половина само докторите във Св.Софиа ли работят по тоя метод?

# 172
  • Мнения: 0
Здр и аз като вас имам нужда от оперативна намеса на предна кръстна връзка 2007 година скъсах минискус и ПКВ оперирах тогава минискусат при Проф. д-р Аспарух Аспарухов но връзката се отказах и ето че вече прави проблеми кракат е нестабилен и по вереме на игра коляното ми излиза това се случва вече 3-4 път и е опасно дане доведе до скъсване на др. връзки.И стана така че се реших най накрая дасе оперирам ненадейно попаднах на новият вид оперативна намеса Double Bundle но в последствие разбрах чесе прилага само от екипат на Д-р Мурадов и Мазнейков спрях се на тях единствено заради новиат метод които предлагат и по скорошно въстановяване понеже съм от северна българия ми препоръча Д-р Роберт Халваджиян или Проф. д-р Аспарух Аспарухов  понеже са в нашият краи и са добри специалисти наскоро 2 приятели се оперираха при Д-р Халваджиян и са доволни но срокат за вастановяване е 6 месеца докато при новият метод на изпълнение на половина само докторите във Св.Софиа ли работят по тоя метод?

# 173
  • Мнения: 0
Здравейте, баща ми е с диагноза скъсване на заден рог на медиален менискус и търсим специалист в България, който да може да го прегледа и оперира, а и да работи със здравната каса. Моля който има информация за лекар в областта да ми пише има и информация за връзка тъй като въобще не съм запозната със специалистите в областта, а трябва да направим този избор в най-скоро време.
Единствения доктор, с който се свързах до момента е доц. д-р Антонии Георгиев, но той вече не работил със здравната каса и се налага да потърсим друг.
Благодаря Ви предварително за помоща.

# 174
  • Мнения: 0
И аз имах скъсана връзка и менискус.За жалост попаднах на неподходящия лекар.След преглед установи че ми е скъсан менискуса и съм за операция,добре съгласих се.След операцията се оказа че и връзката била скъсана.Хайде на ново пак операция да оправим връзката , и защо трябваше два пъти да ме режат?Както и да е започнах възтановявяне до  3-месеца крака ми блокира нито да се згъва нито да се изпъва.Звъннах на Професора обясних му как стоят нещата и той ми казва - трябва да те видя.Отивам отново на преглед и изказването беше - трябва пак операция имаш блокаж на ставата и сраствания.Мина и тази операция - трета и още и още се вазтановявам.А на всичкото отгоре потърсих друг лекар и сега съм на инжекции и пак нямам голяма полза, че ще видим какво следва от тук нататък.
И така моето мнение е не тарсете помощ от прословутия ПРОФЕСОР Аспарух Аспарухов.

# 175
  • Мнения: 0
Здравейте! Преди една година ми поставиха диагноза скъсан мениск. Отидох при тони Георгиев, чаках един месец за преглед и два за операция. По време на операцията се оказа, че имам дисковиден мениск, който Георгиев каза, че не е проблем да оправи.
Девет месеца по-късно, коляното ме болеше. Отидох при Тони Георгиев и той каза, че ми няма нищо, освен усукана връзка, която ми предложи да оправи срещу скромната сума от 2000 лв. с някаква нова, но не много популярна технология.
След поредният ЯМР и малко връзки в чужбина се стигна до втора операция, следствие на това, че Георгиев не ме е изчистил и не ми е оправил мениска, както трябва и се е получила неприятна инфекция. От тази инфекция, на 20 години Г-н Георгиев щеше да ме направи полу- инвалид, тъй като при некачествено оправен мениск, кракът се изкривява и остава така перманентно, а като бонус незнайно как е усукал връзката ми.
Не знам какви невероятни впечатления имат други хора от него, но в продължение на около 1 година имам една позната с кръвоизлив от негова операция, която още не може да ходи и един познат, който след две операции при него не може да си стъпва на крака и куца. На никого не препоръчвам този лекар, при никакви условия. Да, сигурно е страхотен оператор и да, сигурно някога е бил най-добрият, но в момента Тони Георгиев прави просто бизнес. Повярвайте ми платих си доста солидна сума за цялото това "удоволствие".
Пожелавам успешно и безаварийно оздравяване на всички, които тепърва се сблъскват с такъв тип, коленни проблеми.  Simple Smile
п.с- чух хубави работи за д-р Хубенов.

# 176
  • Мнения: 0
И аз пострадах от скъсан менискус и ПКВ.За съжаление попаднах на неподходящ лекар прословутия проф.Аспарух Аспарухов голяма грашка направих лично аз.3-пати ме ряза и сега още не сам добре до преди два дена ми сваршиха инжекцийте и пак нее както трябва в момента даже ми е надут кракът.Много мъки и по мята глава вече година се мъча и мъча нз към кого да се обърна за помощ вече Tired

# 177
  • Мнения: 0
И аз пострадах от скъсан менискус и ПКВ.За съжаление попаднах на неподходящ лекар прословутия проф.Аспарух Аспарухов голяма грашка направих лично аз.3-пати ме ряза и сега още не сам добре до преди два дена ми сваршиха инжекцийте и пак нее както трябва в момента даже ми е надут кракът.Много мъки и по мята глава вече година се мъча и мъча нз към кого да се обърна за помощ вече Tired


Бих ти препоръчала моя кинезитерапевт. Много е добър и благодарение на него, Тони Георгиев не успя да ме осакати . Ако проявиш желание, ще ти дам кординатите му.

# 178
  • Мнения: 0
Благодаря предварително.Преди година скъсах ПКВ и минискус и все още си ме боли коляното немога да клякам да бягам и всякакви резки движения.Някой би ли изказъл мнение по мия проблем който е патил същото като мен.Може да нее важно но операцийте ми ги прави професор Аспарухов

# 179
  • Мнения: 0
Преди година ме оперираха трипати от ПКВ и минискус.И все още немога да клякам,бягам и сякакви резки движения а камоли да вдигам нещо тежко.Ако някой би ми дал полезн савет или някаква информация ще ми помогне доста да взема решение какво да правя и кои лекар да търся.Благодаря предварително

Общи условия

Активация на акаунт