Какво ви посъветваха педиатрите (корички/крусти)

  • 6 159
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 402
Педиатърката ме беше предупредила първо да мажа с олио и след това внимателно да обтривам с хавлийка, не ми се е налагало, и двете ми деца не са имали такива корички.

# 31
  • Мнения: 2 960
но децата ми имаха малко и бързо се махнаха.

# 32
  • Мнения: 194
Бързам да се включа и аз да дам съвет тъй като се борихме с тези корички-3мес.Леле какъв зор беше само,какво ли не съм мазала,но резултат-+никакъв.Главата му приличаше на коруба на костенурка,но една приятелка на която страшно благодаря ми каза да си купя Eudermol на д-р Пенев.Какво да ви кажа след 4-5 мазания нямахме такива крустки по главата.Също така искам да отбележа,че са по номера и аз си купих №0 за чувтсвителна кожа,200мл е и струва към 4 лв.На мен ми помогна,така че може да опиташ и ти.Надявам се да помогне Wink

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 703
нашата ни посъветва да ги махнем , като е в банята след измиване на главата да сложим хлебна сода върху коричките и докато измием тялото те шупват , разресвах и изплаквах след това , така няколко пъти и изчезнаха , няма повече и не са се появявали , Мустела въобще не ни помогна ( можеби защото имаше повече, незная така си го обяснявам)

# 34
  • Мнения: 118
Здравейте, дъщеря ми има крусти и и купих кремчето на Мустела Стелакер интересува ме дали само да мажа и сами ще паднат,защото като беше по малка имаше и мазах със зехтин и крем на Мустела Стелатопия и доста трудно падаха даже и аз леко ги лющех макар че не било хубаво и сега незнам какво да ги правя само да мажа и да чакам ли?

# 35
  • Мнения: 31 181
Не мога да ги махна. Опитвах и с Мустела и с Клоран, но не падат. Сега ги чакам сами да паднат крустите.

# 36
  • Мнения: 1 428
Извесно време мазах с крем на Мустела.Не съм ги махала с гребенче или нещо друго.Сами изчезнаха.

# 37
  • Мнения: 91
Ние от много малки имахме корички само отгоре на главичката но бяха станали като втора кожа педиатърката ни каза да не ги пипаме докато не станела на 6месеца Shocked но бяха много гадни а и миришеха лошо затова реших да ги махам мажех я с бебешко олио и изчаквах малко да омекнат после ги разресвах с гребенче След няколко процедури се махнаха но после пак излизаха, по малко но ги имаше Сега сме вече на 1г и 11м и още има малко на главичката мисля да взема този крем на Мустела пък дано вече се отървем от тях Някой знае ли колко струва че не съм проверявала а знам че са скъпички продуктите им

# 38
  • Мнения: 118
Onzi den si go kupih 12.80lv.

# 39
  • Мнения: 91
  благодаря ти

# 40
  • Мнения: 118
Za ni6to vinagi bih pomognala  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 41
  • Мнения: 1 554
Педиатъра ме посъветва да мажа вечер преди къпане с бебешко олио главичката,нооооооо ,аз не слушам Laughing купих си мустела шампоан и му миех главичката,сами изчезнаха,без чоплене и тем пододбни Peace

# 42
  • Мнения: 118
Koi 6ampoan polzvahte na Mustela obiknoven li? Za6toto na nas ni predlojiha edin za krusti /ama toi bil da ne se poqvqvat/ i se 4udq dali da si go vzema kato i se mahnat?Nqkoi polzval li go e i ima li efekt ot nego ili pak si izlizat?

# 43
  • Мнения: 89
Явно нашия педиатър е най-хард от всички, защото за крустите ни предписа крем Елоком, който е доста силен кортикостероиден крем.   #Crazy  Разбира се щом изчетох листовката и през ум не ми е минавало да си мажа детето с него, за един такъв все пак не толкова сериозен проблем.
Пробвах няколко пъти да го мажа преди баня със зехтин и с бебешкото му олио и после да разресвам, но с това само влоших нещата. Постепенно за около месец крустите изчезнаха сами. Явно е въпрос на време и на израстване.

# 44
  • София
  • Мнения: 3 753
Е,добре,ама там нали е фонтанелата?Не е ли малко опасно?

Общи условия

Активация на акаунт