какви са първите усещания, когато бебето прорита?

  • 39 654
  • 168
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 070
Сега съм в средата на 18 г.с. и вчера усетих нещо като трепет или като леко потрепване на мускул в яйчника??? Възможно ли е бебето да е започнало да мърда вече??? И кога пак ще го усетя, ако е така??

Последна редакция: вт, 23 сеп 2008, 14:03 от gundie

# 1
  • Мнения: 1 517
Бебето отдавна мърда, миличка, просто е много малко и е трудно да го усетиш. Много е вероятно да си усетила именно движенията му. При първата бременност се усещат за пръв път някъде около 20 седмица, но е възможно и по-рано. При следващи бременностти - по-рано, при мен напр. около 12-14 седмица (вече не помня точно).
Честито! Занапред ще го усещаш все по-често  Grinning
Леко бременеене и здраво бебче!

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Все по-често ще го усещаш.Аз първите няколко минути все си оправях блузката докато се светна че не тя се измества,а някой отвътре се намества.

# 3
  • Мнения: 388
Усещането е наповторимо! Все едно отвътре ти пърхат пеперудени крила. За в бъдеще ще става все по-осезаемо, докато към края те рита с всичка сила  Grinning. Наслаждавай му се! Лека бременност!

# 4
  • Мнения: 1 674
Усещането е наповторимо! Все едно отвътре ти пърхат пеперудени крила. За в бъдеще ще става все по-осезаемо, докато към края те рита с всичка сила  Grinning. Наслаждавай му се! Лека бременност!
Peaceточно така

# 5
  • Мнения: 14
Здравейте! Аз съм бременна в 19 седмица и усещам бебчо още от 16 г.с. В началото и аз се чудех дали е то, но в последствие разбрах!
Тогава го описвах като леко вълнообразно потрепване на мускулчетата, но сега вече усещането е по - осезаемо. Наистина е неповторимо, а и на мен ми е за първи път!

Тъй като видях, че тук има по - опитни маминки искам да ви попитам дали бебчетата в 19г.с се усещат всеки ден, защото моето онзи ден шавна малко и вчера не съм го усещала и вече се притеснявам? Моля ако знаете нещо дайте съвет? Има ли място за притеснение?

# 6
  • Мнения: 3 314
аз усетих леко трептене - когато ме ритна за пръв път

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Усещах нещо като пърхане, потрепване, гъделичкане, но може би най-точно ще го определя като къркорене  Laughing
И ще става все по-често и по-силно.Невероятно е 
Hug

# 8
  • Мнения: 493
Усещането е наповторимо! Все едно отвътре ти пърхат пеперудени крила. За в бъдеще ще става все по-осезаемо, докато към края те рита с всичка сила  Grinning. Наслаждавай му се! Лека бременност!

Все едно аз съм го писала  bouquet

# 9
  • Мнения: 518
Здравейте! Аз съм бременна в 19 седмица и усещам бебчо още от 16 г.с. В началото и аз се чудех дали е то, но в последствие разбрах!
Тогава го описвах като леко вълнообразно потрепване на мускулчетата, но сега вече усещането е по - осезаемо. Наистина е неповторимо, а и на мен ми е за първи път!

Тъй като видях, че тук има по - опитни маминки искам да ви попитам дали бебчетата в 19г.с се усещат всеки ден, защото моето онзи ден шавна малко и вчера не съм го усещала и вече се притеснявам? Моля ако знаете нещо дайте съвет? Има ли място за притеснение?
Не се притеснявай! То може да се е изместило по-навътре и да си мърда, но ти просто да не го усещаш. И аз като теб се панирах и всяка секунда дебнех за да усетя дали мърда. Легни да си починеш, хапни нещо, което много ти харесва, пусни си хубава музика, успокой се и си погали корема - то ще ти отговори!

# 10
  • Мнения: 1 517
..... дали бебчетата в 19г.с се усещат всеки ден, защото моето онзи ден шавна малко и вчера не съм го усещала и вече се притеснявам? Моля ако знаете нещо дайте съвет? Има ли място за притеснение?

Нормално е, колкото по-голям ти става корема, толкова по-често ще го усещаш. Можеш да се притесниш чак след 7, ако не го усещаш всеки ден.

# 11
  • Мнения: 14
Благодаря за отговорите маминки!

# 12
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Аз усетих гъделичкане. И докато се усетя, че е бебето само се почесвах по корема и се чудех защо изведнъж така започна да ме сърби. Laughing

# 13
  • Мнения: 3 929
Да, напълно е възможно. Аз го усетих в средата на 4-ти месец. Представлява нещо като гъделичкане отвътре. Може би тогава за първи път говорих на бебето в корема ми.

# 14
  • Мнения: 142
Усещането е наповторимо! Все едно отвътре ти пърхат пеперудени крила. За в бъдеще ще става все по-осезаемо, докато към края те рита с всичка сила  Grinning. Наслаждавай му се! Лека бременност!
Peaceточно така

и при мен беше точно като пеперуди  Laughing

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
да сега е нормално да усещаш нещо като галене и докосване, скора ще го почувстваш и по-силничко а чувството.... Heart Eyes то е невероятно аз като я усетих бебка за първи път по-силно се разплаках.Лека бременност   bouquet.Сега за теб предстоят едни неуписуми с думи чувства и усещания

# 16
  • Мнения: 806
От скоро усещам моето малко момче.  Усещам едно побутване от вътре, особено ако съм се прегънала нещо и му е тясно.  baby_neutral  Много съм щастлива като ме срита, обажда се да се знае, че е там.
Усещането е точно като побутване, но не може да се сбърка с нищо друго.  По някога имам чувството, че се завърта с дупето напред.

# 17
  • Мнения: 9 814
Някъде бях чела, че усещането била като пърхане на пеперуда- нещо подобно усетих и аз.
Беше неповторимо и запомнящо се.
Усетих бебо да рита за първи път в 16 г.с.

# 18
  • Мнения: 388
Нормално е да не го усещаш всеки ден в първите месеци. То си е там, но все още е мъничко и не те изпълва изцяло. Моята бебка риташе когато в продължение на часове седях на стола пред компютъра в една и съща поза, прегъната. Все едно ми казваше: Ей, стига работа, тази поза вече не ми е удобна!  newsm03. Не се притеснявай, а му говори, пей - то вече е едно малко човече!  ylinfant

# 19
  • София
  • Мнения: 141
И аз усетих бебо за първи път в 18 седмица, въпреки че ми е първа бременност. Първоначално не знаех дали е той, усещах нящо като къркорене  Simple Smile След това вече започна да се усеща по-често и вече бях сигурна, че е той  Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 645
Аз усетих гъделичкане към18-20седмица,а сега ритничетата са по ясни Simple Smile,чувството е необяснимо и великолепно Simple Smile

# 21
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Усетих беба към края на 4ти месец не помня точно коя седмица беше. А усещането не може да се опише , нещо като пукане на сапунен мехур и гъделичкане Wink

# 22
  • Germany
  • Мнения: 1 581
А аз го усетих моето бебенце чак в 22 г.с., точно на рождения ми ден! Това беше най-големия ми подарък, чувството е много красиво и определено ми липсва! И аз усещах леко милване и побутване, беше много деликатна дъщеря ми, тя и сега е много внимателна  Hug. Красива и лека бременност!

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Първият път усетих бебето в 5-я месец,а вторият път в 4-я.Усещането е невероятно....все е дно пеперуда пърха в корема ти/отначало де....след това Crazy/

# 24
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Определено си усетила бебо.В началото при мен не беше точно подритване,а по скоро като гъдел и спазъм.Бях можеби би около 20 г.с.

# 25
  • Мнения: 961
Усетих го в 15 г.с. Много нежно чувство, сякаш балбукаше нещо в корема ми. Усещането е невероятно.  Grinning

# 26
  • Мнения: 304
усещането е прекрасно и неповторимо - лека бременност и леко раждане Grinning

# 27
  • Мнения: 1 473
Това невероятно и трудно за описване усещане изпитах за първи път в края на 4 месец. С всяка изминала седмица ставаше все по осезаемо и приятно.
Наслаждавай се на тези усещания, те са неповторими.
Лека бременност и здраво бебе.

# 28
  • Мнения: 1 121
първото усещане е точно като гъдел Laughing

# 29
  • Мнения: 2 803
Като пърхане на крилце, това усетих впоследствие разбрах че е бебка.

# 30
  • Мнения: 2 257
Размечтах се. Heart Eyes Моето ми приличаше на малка рибка, която се движи плавно в корема ми. Или на пеперудени крилца, да.

Като попорастна и стана голям мъж, Wink към 8ми-9ти месец, си комуникирахме вече стабилно - той почука - аз отвърна; и така си прекарвахме много симпатични моменти. Обичах да си потупвам леко тумбака, докато говоря с някой или гледам ТВ, а после като се роди, дълго време това най-много го успокояваше - леко потупване по същия начин по гръбчето.

# 31
  • Мнения: 135
Моето момченце ритна за пръв път в края на 4 месец. Бях легнала по корем и явно не му беше по угода, почука бързо и силно, чак паднах от леглото. Не беше като крилца или въздушни мехурчета, както ми бяхва казвали. Беше подобно на барабанене с пръсти по масата, когато ти е нервно, но от вътрешната част на корема ми и по- силно. Невероятно усещане, минаха 13г и още не съм го забравила. Момиченцето ми беше мацка, имало е моменти, когато съм се чудила дали още е там. За първи път я усетих в края на 5м, през цялата бременност мръдна два- три пъти, и риташе само когато  готвя и корема ми е близо до котлона. Почти всяка седмица тичах при гинеколога ми да ме преглежда защото не я усещам. Ела да я видиш сега.

# 32
  • Мнения: 189
                                  Аз усетих беба за първи път в 4ти месец ,беше подобно на пърхане с криле.
                                  Сега си я усещам много ясно когато се движи дори ме наболява на места,но
                                  не е много силно,явно ще се засили в последния триместър.

# 33
  • София
  • Мнения: 3 524
Усещането е наповторимо! Все едно отвътре ти пърхат пеперудени крила. За в бъдеще ще става все по-осезаемо, докато към края те рита с всичка сила  Grinning. Наслаждавай му се! Лека бременност!
много хубаво си го казала, навя ми мили спомени   Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 339
И аз усетих все едно нещо пърха в корема ти и те гъделичка. Много приятно усещане. А по-късно това гъделичкане преминава в раздаване на яки ритничета. Лека бременност!

# 35
  • Мнения: 645
и вчера усетих нещо като трепет или като леко потрепване на мускул в яйчника

Най - страхотните усещания! Аз усетих точно това, което си описала ти. Беше някъде в средата на 4-я месец.

# 36
  • Мнения: 566
дъщеричката ми Цветелина я усетих в 5 месец ,а сега бебето го усещам от 15 г.с. и даже в момента като четях другите мнения ме побутваше отвътре.Усещането е велико пожелавам го на всяка жена да го изпита.Леко бременеене и леко раждане. Peace

# 37
  • Мнения: 2 236
Аз го усетих за първи път в начабото на 5-тия месец.Отначало мислех че ми къркори корема ама после се усетих че е беба.Ех,как ми липсва сега това!....

# 38
  • Мнения: 666
За първи път го усетих към 21 г.с. в 6 часа една сутрин когато станах и си хапнах парче кекс. Малко след това усетих едно погъделичкване в корема, изядох няколко парчета още след това и пак се получи същото  Laughing явно на бебо много му е харесал кекса. Постепенно след това започнах да го усещам все по-отчетливо.

# 39
  • Мнения: 1 966
първите усещания са най-приятните  Flutter  аз усетих за първи път движенията на бебето ми, когато бях в средата на пети месец  Heart Eyes  и помня много ясно - беше една зимна студена сутрин като се събудих в леглото, докато лежах - усетих ясно първите движения на бебето  Heart Eyes
лека бременност и се наслаждавай   bouquet

# 40
  • Временно
  • Мнения: 788
Първото усещане ме разплака.Беше в 4 месец. Това беше момента в който наистина проумях,че в мен расте нов човек. Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 4 335
Първото усещане ме разплака.Беше в 4 месец. Това беше момента в който наистина проумях,че в мен расте нов човек. Heart Eyes
И при мен беше така Heart EyesА го усетих,като някакви мехур4ета Laughing

# 42
  • Мнения: 173
от начало го усетих като мехурчета около 16-17г.с. а след това с всеки изминал ден ритниците стават все по-силни и по-силни!!!
често се случва корема ми да се мести ту наляво ту на дясно.
мъжа ми много се забавлява като гледа как се върти бебчо

# 43
  • Мнения: 263
Ооо страхотно е налиSimple Smile
Като гъделичкане е , и всеки ден ще стават все по - силниSimple Smile Накрая са си ритници  Joy
Лека бременност Hug

# 44
  • Мнения: 4 784
В началото на петия месец усетих пърхането на пеперудки за пръв път.

# 45
  • Мнения: 682
Беше страхотно изживяване. Усетих го като лек гъдел или както още казват - като пърхане на пеперудка.

# 46
  • Мнения: 112
Усещането е наповторимо! Все едно отвътре ти пърхат пеперудени крила. За в бъдеще ще става все по-осезаемо, докато към края те рита с всичка сила  Grinning. Наслаждавай му се! Лека бременност!
Peaceточно така

и при мен беше точно като пеперуди  Laughing

Точно така!

Казват, че на която дата усетиш бебето да прорита за пръв път, на същата дата през деветия месец ще родиш. Дали има нещо вярно? Аз прескичих въпросната дата само с 1 ден Wink

# 47
  • Мнения: 1 554
в началото се още много леко и нежно ,като пърхащи пеперудки Laughing

# 48
  • Мнения: 4 070

Казват, че на която дата усетиш бебето да прорита за пръв път, на същата дата през деветия месец ще родиш. Дали има нещо вярно? Аз прескичих въпросната дата само с 1 ден Wink
[/quote]
Обаче, според мен не всяка жена усеща първия път и си мисля,че ако си много заета и имаш доста ангажименти тия първи усещания колкото и да са хубави не се чувсват от всеки.

# 49
  • Мнения: 2 090
първите усещания са най-приятните  Flutter  аз усетих за първи път движенията на бебето ми, когато бях в средата на пети месец  Heart Eyes  и помня много ясно - беше една зимна студена сутрин като се събудих в леглото, докато лежах - усетих ясно първите движения на бебето  Heart Eyes
При мен беше същото.Само мога да добавя че понеже беше много рано и таткото също не беше станал,заедно с мен и той усети това невероятно ''явление''Heart Eyes.

Казват, че на която дата усетиш бебето да прорита за пръв път, на същата дата през деветия месец ще родиш. Дали има нещо вярно?
Не мисля,или поне за мен не излиза вярно-ритничето беше на 13-и януари,малкия се роди на 30-и май Wink

# 50
  • Мнения: 60


]
Бебето отдавна мърда, миличка, просто е много малко и е трудно да го усетиш. Много е вероятно да си усетила именно движенията му. При първата бременност се усещат за пръв път някъде около 20 седмица, но е възможно и по-рано. При следващи бременностти - по-рано, при мен напр. около 12-14 седмица (вече не помня точно).
Честито! Занапред ще го усещаш все по-често  Grinning
Леко бременеене и здраво бебче!
[/quote]
 Peace

# 51
  • Мнения: 625
Усетих го около 20 седмица.Беше велико усещане CrazyБяхме двамата с татито и той също се развълнува,май повече от мен Blush

# 52
  • Мнения: 806
Нашето бебе вече си рита всеки ден.  Усещам го често и си е точно като побутвания.  По някога по силно по някога по слабичко.  Като се се опитва да се завърти усещам как подема с крачета.  А ако съм се свила, малеее тясно му е и ме предупреждава.  Naughty

 baby_neutral


# 53
  • Мнения: 826
Още не знам от личен опит, но четох, че най-първите усещания са като че ти къркорят червата Wink

# 54
  • София
  • Мнения: 673
Сега съм в средата на 18 г.с. и вчера усетих нещо като трепет или като леко потрепване на мускул в яйчника??? Възможно ли е бебето да е започнало да мърда вече??? И кога пак ще го усетя, ако е така??

Мойто бих го описала като бълбукане низко долу, адски приятно усещане

# 55
  • Мнения: 95
Първият път когато  усетих бебко,се чудех дали не си измислям..но след няколко дни движенията започнаха все по често да се повтарят..страхотно е.Желая ти от сърце по скоро да го усетиш.

# 56
  • Мнения: 1 629
Като е много малко бебето се усеща все едно някой с пръстче те побутва от вътре. После вече ставааааааа ooooh! моето се въртеше като халтаво в корема. И сега е много диво! Confused

# 57
  • Мнения: 671
Ля ля ля ля ли, много готино усещане. Аз го усещам като червейче в корема, а понякога и побутване. Невероятно е, чак не мога да повярвам, че ми се случва  Hug

# 58
  • Мнения: 1
аз усетих  моето бебче в 14 седмица сега започваме 20 и вече осетих по силно .но отначало е като гъделичкане.

# 59
  • Мнения: 1 006
Сега съм в средата на 18 г.с. и вчера усетих нещо като трепет или като леко потрепване на мускул в яйчника??? Възможно ли е бебето да е започнало да мърда вече??? И кога пак ще го усетя, ако е така??
Да,точно това усещах и аз.

# 60
  • Мнения: 645
като гъделичкане Laughingмного приятно чувство

# 61
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Първото чувство беше като че ли имах блончена въздух, които се гонеха в стомаха ми. След няколко дена разбрах, че това всъщност е бебчето Simple Smile

# 62
  • Мнения: 789
На мен ми се струваше като че ли ме побутваше с пръстче отвътре.

# 63
  • Мнения: 1 219
при мен за първи път го усети мъжа ми докато съм спала и доста се стреснал,но после се досетил,че това е бебчето.Много е приятно първото усещане,сякъш гъделичкане от вътре,не може да се опише с думи. newsm76 Heart Eyes

# 64
  • София
  • Мнения: 5 079
Нежно "боцване". Mr. Green

# 65
  • Мнения: 6 713
лекичко побутване! Laughing

# 66
  • Мнения: 1 372
по- скоро гъделичкане

# 67
  • Мнения: 1 938
Като пърхане на пеперуда. Heart Eyes

# 68
  • Мнения: 349
Много е приятно първото усещане,сякъш гъделичкане от вътре,не може да се опише с думи. newsm76 Heart Eyes

 Peace

# 69
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
като бълбукане в началото, после направо си е като ритничета  Simple Smile

# 70
  • Мнения: 1 131
Усещането е наповторимо! Все едно отвътре ти пърхат пеперудени крила. За в бъдеще ще става все по-осезаемо, докато към края те рита с всичка сила  Grinning. Наслаждавай му се! Лека бременност!

Усещането наистина е неповторимо.
Спокойна бременност и лека на финала.

# 71
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Аз го усетих към 16г.с. Това на което го оприличих, е усещането което имаш когато си в морето и от вълните водата те гъделичка по корема.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Не може да се опише с думи едно такова леко и нежно докосване, като пърхане на пеперуда /колкото и банално да звучи /

# 73
  • Мнения: 2 013
като бълбукане в началото, после направо си е като ритничета  Simple Smile

И при мен така.Усетих бебка в 18г.с.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 74
  • Мнения: 9 973
направо ритничета усетих

# 75
усещането при мен и при двете бебета беше, че сякаш някакво пръстче те докосва отвътре  Simple Smile

# 76
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Аз го усещах като потръпване на мускул.
Леко бременеене  bouquet

# 77
  • Мнения: 17
При мен най-точната формулировка е като пулс - усещане точно за пулсиращ мускул в корема. И аз много се чудих дали е това, но за разлика от всички други усещания, това е приятно  Grinning, така че няма как да го сбъркаш. Лека бременност!

# 78
  • Мнения: 544
Аз го оприличавам на  гъделичкане.
Лека бременност!

# 79
  • Мнения: 7 723
Аз го усещах като потръпване на мускул.
 
И аз така.

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 4 479
Чаках с нетърпение ритниците още от 16 г.с. и мислех че ще са потрепване, пърхане на пеперуди, гъделичкане. Обаче усетих нещо като всмукване - в 18 г. с. в рейса. Три дни поред подобни усещания ми трябваха, за да "схвана", че е бебето.

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
При мен съпруга ми галеше корема, в момента, в който и двамата усетихме мърдане, което не бяха червата. Направо си бяха ритничета! Grinning

# 82
  • Мнения: 316
Много трудно е да се обясни какво е първото усещане. Движението може да бъде описано по сто начина. Пример:"пърхане в корема";"пеперуди в корема";"удари или смушкване"; "потръпване";"гърчене" и т.н.

# 83
  • BG
  • Мнения: 1 900
Да неможе да се обясни,трябва да се усети.Нещо като гъделичкане е.

# 84
  • Мнения: 2 448
Първото усещане бих го оприличила на лек гъдел. После вече започнах да усещам ритничетата.  Simple Smile

# 85
  • Мнения: 6 274
Бебето отдавна мърда, миличка, просто е много малко и е трудно да го усетиш. Много е вероятно да си усетила именно движенията му. При първата бременност се усещат за пръв път някъде около 20 седмица, но е възможно и по-рано. При следващи бременностти - по-рано, при мен напр. около 12-14 седмица (вече не помня точно).
Честито! Занапред ще го усещаш все по-често  Grinning
Леко бременеене и здраво бебче!
Много точно си обяснила...
Браво...
   bouquet

# 86
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз го усещах като потръпване на мускул.

И аз така.  Peace
Леко бременеене  bouquet

# 87
  • Мнения: 9 436
При мен започна с нещо като къркорене на червата.После продължи с леко гъделичкане Laughing

# 88
  • Мнения: 1 372
Аз го усещах като потръпване на мускул.

И аз така.  Peace
Леко бременеене  bouquet
и аз така Peace

# 89
  • София
  • Мнения: 3 753
Като легнеш по гръб и все едно,че ти къркорат червата.

# 90
  • Мнения: 318
като чета подобни теми и си спомня за първите вълнения които усещах през бременността ми ми става едно милоооооо Hug и направо ми се иска 2-ро бебече  Hug
е... отклоних се малко  Blush
та по темата,аз лично усещах бебето да мърда когато аз или таткото си сложехме ръката на коремчето отначало е нещо като нежно гъделичкане  Wink,или както повечето го описват пърхане на пеперудки  Grinning

# 91
  • Мнения: 1 629
Аз моя бебо го усетих на 3 месеца като беше, въпреки, че никой не ми хвана вяра. Много се зарадвах, защото бях самичка и чаках в един коридор да започнат лекции и усетих едно леко боцкане от дясната стана, то не боцкане ми побутване все едно. Леле много се зарадвах. Crazy

# 92
  • Мнения: 8 999
Усещането е върховно! И не само първото. Всяко ритниче до края на бременността те дарява с неистова радост.
Аз най-добре чувствах първите помръдвания като лежах по гръб.

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Аз го усетих като потръпване на мускул.Бях в средата на четвъртия месец и усещането беше страхотно.Нямах търпение да се повтаря отново и отново(е към осмия ,деветия месец това мнение ми се промени де Mr. Green),но да почувствам бебето вътре в мен ще си остане едно от най-съкровенните ми преживявания. Wink

# 94
  • Мнения: 826
Първо като припърхване в корема или като беззвучно къркорене на червата. Все едно имаш въздух в червата и ти трябва Мезимфорте, но не с неприятното изпускане газове Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Странно е много, защото знам, че това е моето бебе. Сега в 21 г.с. го усещам по силно, побутва леко и вече не може да се сбърка с бурна перисталтика. Но побутването е вътрешно, като поставя ръка на корема си още не се усеща от вън (само веднъж всъщност, успя да "блъсне" по силно малката побойница и усетих с ръка). Наистина е странно, да знаеш, че в корема ти расте живо човече. Малко като в "Извънземното" се чувствам понякога Blush Но е интересно, а не неприятно. И е хубаво...

# 95
  • Мнения: 2 334
Първите ми усещания бяха все едно нещо леко вибрира в корема ми  Heart Eyes

# 96
  • Мнения: 200
Сега съм в средата на 18 г.с. и вчера усетих нещо като трепет или като леко потрепване на мускул в яйчника??? Възможно ли е бебето да е започнало да мърда вече??? И кога пак ще го усетя, ако е така??
Най-вероятно точно него си усетила! Честити ти първи ритничета, много ще има след това и никога няма да им се наситиш. Много ми липсват  Hug Heart Eyes

# 97
  • Мнения: 817
gundie, аз като бременеех ми казаха, че все едно ти плува рибка в корема - е, точно така го усетих и аз. Все още е ммого малко, за да усетиш краче или ръчичка, но може да го усещаш как се движи.

# 98
  • Мнения: 1 484
Нещо  като гъдел  или  трептене  на  пеперуда.Много  хубаво  чувство.

# 99
  • Мнения: 1 558
Нещо  като гъдел  или  трептене  на  пеперуда.Много  хубаво  чувство.

 Peace

# 100
чуството е страхотно,нещо като гъделичкане,трепкане

# 101
  • Мнения: 339
Нещо между къркорене и гъделичкане. Аз почнах да го усещам след четвъртия месец, но отначало незнаех ,че е риткане ,а си мислех , че е точно къркорене. После като зачестиха и станаха по-силни разбрах, че е риткането на моят малък мъж. Като се сетя винаги ми става много мило и искам пак да усетя това хубаво чувство.

# 102
  • Мнения: 1 195
Усещането е като нежно гъделичкане  или пърхане на пеперуд  Simple Smile
Колкото по голямо става бебето толкова по осезаеми стават ритничетата. Накрая преди раждането малкия направо правеше мексиканска вълна на корема ми  Laughing

# 103
  • Варна
  • Мнения: 289
Не знам , но винаги съм го оприличавала на рибка, потрепване на малка рибка в аквариум  Crazyпреди да заприлича на нещо на ехографа и така му казвахме с мъжа ми "рибката"  Grinning

# 104
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Като леко полазване отначало.., като вибрация..  Hug

# 105
  • Мнения: 111
И аз го очаквам с нетърпение, не съм сигурна дали съм го усетила или тълкувам всичко като бебешки ритник. Cега съм в 15та седмица.  pregnant

# 106
  • Мнения: 444
Усетих го за пръв път в 18 г.с. Първа бременност ми е и ми трябваха няколко дни да се убедя, че усещам беба Simple Smile

# 107
  • Пловдив
  • Мнения: 180
Усетих бебето точно в 18сед - оприличавам го като бълбукане  Joy

# 108
  • София
  • Мнения: 1 476
като чета подобни теми и си спомня за първите вълнения които усещах през бременността ми ми става едно милоооооо Hug и направо ми се иска 2-ро бебече  Hug
е... отклоних се малко  Blush
та по темата,аз лично усещах бебето да мърда когато аз или таткото си сложехме ръката на коремчето отначало е нещо като нежно гъделичкане  Wink,или както повечето го описват пърхане на пеперудки  Grinning

и аз се връщам назад и много мило ми става Simple Smile усещането е точно такова, каквото Р О Н И е описала  Hug

# 109
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
И аз така, леко пърхане, гъделичкане.

# 110
  • Мнения: 651
Като леко полазване отначало.., като вибрация..  Hug

ТОЧНО ТАКА!!!!  Peace

# 111
  • Мнения: 641
Все едно имаш пеперуди в корема.

# 112
  • Мнения: 1 354
Аз усетих нашата бебка още в 14-15 г.с. беше невероятно,а сега с всеки изминал ден става още по прекрасно усещането Hug

# 113
  • Мнения: 121
Усещането е наповторимо! Все едно отвътре ти пърхат пеперудени крила. За в бъдеще ще става все по-осезаемо, докато към края те рита с всичка сила  Grinning. Наслаждавай му се! Лека бременност!
           bouquet

# 114
  • Мнения: 9 973
аз усетих в 15 гс

# 115
  • София
  • Мнения: 2 132
Първо като припърхване в корема или като беззвучно къркорене на червата. Все едно имаш въздух в червата и ти трябва Мезимфорте, но не с неприятното изпускане газове Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Странно е много, защото знам, че това е моето бебе. Сега в 21 г.с. го усещам по силно, побутва леко и вече не може да се сбърка с бурна перисталтика. Но побутването е вътрешно, като поставя ръка на корема си още не се усеща от вън (само веднъж всъщност, успя да "блъсне" по силно малката побойница и усетих с ръка). Наистина е странно, да знаеш, че в корема ти расте живо човече. Малко като в "Извънземното" се чувствам понякога Blush Но е интересно, а не неприятно. И е хубаво...
Това все едно аз съм го писала дума по дума  Grinning

# 116
  • Мнения: 386
Това беше най-хубавото усещане докато бях бременна  Peace
Не е ритала силно просто усещах движенията и, невероятно е Hug

# 117
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Първото го усетих 15г.с., а второто 18.

# 118
  • Мнения: 494
Нещо като гуделичкане е в началото, чак към 6-7-мия месец става нещо като ритане.

# 119
  • Мнения: 253
Аз към 16-17г.с. усетих нещо като пърхане и гъделичкане,а сега е като леко ритане,даже 1път много силно ме ритна Grinning

# 120
  • Мнения: 4 070
Честито от сега нататък ще стават все по интензивни ритничетата и е много хубаво- това е най- хубавото на бременността.

# 121
  • Мнения: 74
незнам кога пак ще го усетиш,зависи от бебето дали е шавливо,но и аз за първи път го усетих по същия начин Peace

# 122
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Усещането е наповторимо! Все едно отвътре ти пърхат пеперудени крила. За в бъдеще ще става все по-осезаемо, докато към края те рита с всичка сила  Grinning. Наслаждавай му се! Лека бременност!

Наистина е неповторимо. Simple Smile

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Усещането е наповторимо! Все едно отвътре ти пърхат пеперудени крила. За в бъдеще ще става все по-осезаемо, докато към края те рита с всичка сила  Grinning. Наслаждавай му се! Лека бременност!

Наистина е неповторимо. Simple Smile

Няма думи с които да се опише  Heart Eyes

# 124
  • Мнения: 93
Бебето си мърда. Аз моето го усетих за първи път в началото на петия месец и чувството беше... ми не мога да го опиша... УНИКАЛНО Е!!!!!!!!

# 125
  • Мнения: 104
Аз лично към 5тия месец усетих ритниче и не беше кой знае колко силно, пък и с предна плацента бях. Малко прилича на газове  Crazy Чак след 7мия месц си се усеща като ритник(при мене де).

# 126
  • Мнения: 252
Към 4 месец започнах да усещам като пърхане в корема.После постепенно започна да се усилва и се стигна до мощно разтягане на корема във всички посоки.   Heart Eyes 

# 127
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Най-прекрасното усещане Heart Eyes Усетих го като гъделичкане в средата на 4-я месец и после започна да с преобразува в ритничета Simple Smile

# 128
  • Мнения: 306
в края на 4-я месец усетих едно странно къркорене на червата. когато се повтори няколко дни подред, на едно и също място и по един и същи начин разбрах, че всъщност усещам движенията на бебето.

# 129
  • Мнения: 1 428
Усетих нещо като гъделичкане.

# 130
  • Мнения: 295
В началото на 5м. усетих Крисето за пръв път. Помислих си, че са газове, наистина определението "като пърхане на пеперуда" е много точно Grinning

# 131
  • Мнения: 1 100
След като родих се оказа, че това, което предполагах, че са бебешки ритничета, побутвания, потрепвания, не са били такива. Confused Когато човек се наблюдава, вижда какво ли не. И сега усещам същото без да съм бременна. Явно не мога да различа движенията на бебето от останалите движения в корема си. Thinking Другият път ще внимавам повече. Wink Само през последните месеци ритниците са такива, че и аз не мога да ги сбъркам. Joy

# 132
  • Мнения: 1 394
Като трептене в корема ти или пърхане на пеперуда....всеки има различно определение за усещането.

# 133
  • Мнения: 567
В началото като гаделичкане. Беше невероятно усещане. Но после какви ритници ми даваше  newsm62

# 134
  • Мнения: 3 294
В началото беше гъделичкане и приплъзване отвътре , много странно  Rolling Eyes докато разбера че това е бебчето  Whistling НО сега вече си говорим за ритничета които ме мърдат цялата  Mr. Green

# 135
  • Мнения: 15
аз започнах да го усещам 16г.с.,но много слабо,и от 18 г.с. го усещам като почукване но не е постоянно,а съм вече в 21г.с.
надявам се да е нормално newsm78

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 22:12 от rumik

# 136
  • Мнения: 751
Имам радостта за втори път да усетя какво е да расте човече в корема ми Heart EyesЗа сега усещането е едно леко подритване и гъделичкане,а от скоро и едни вълнообразни движения. Heart Eyes

# 137
  • Мнения: 1 966
аз започнах да го усещам 16г.с.,но много слабо,и от 18 г.с. го усещам като почукване но не е постоянно,а съм вече в 21г.с.
надявам се да е нормално newsm78

това почукване ме стряскаше много /беше на равни интервали и продължаваше по 2-3 минути/, но в последствие се оказа че всичко е било наред, просто бебето е хълцало  hahaha 
 Hug

# 138
  • Мнения: 100
Аз лично започнах да го усещам кум 16-17 седмица Simple Smile
Точно както повечето го описват, като пеперудени крилца Simple Smile
Сега с напредването на бременността, започвам да го усещам по-добре и по- силно Simple Smile
Успех и лека бременност ти желая Simple Smile

# 139
  • Мнения: 370
Започнах да го усещам в 16 г с,като леко пърхане,после все едно се опитваше да ме погали от вътре,а сега са си малки сладки ритничета.Дори нашия тати си слага ръката и ги усеща леко Heart Eyes

# 140
  • Мнения: 1 796
Аз усетих нашата девойка(засега така мислим),сравнително рано-към края на 3-ти месец,беше точно като потрепване на мускулче,сега е маааалко по-силно,особено като съм малко по свита или приведена,а най-често когато ми се ходи до тоалетната.Много ми е хубаво като мърда и все чакам с нетърпение  Praynig да започне да марда все по-често и по-силно.

# 141
  • Мнения: 1 305
Аз за първи път бях в 16-17 г.с. когато усетих бебето. Всяка сутрин като се събудех и потрепваше леко леко. Към 19 г.с. го усещах доста по силно, и по няколко пъти на ден.

# 142
  • Мнения: 15
Аз съм в 24г.с.още нищо не съм усетила и се притеснявам много Cry

# 143
  • Мнения: 2 960
към 16-18 г.с. -леко пърхане на крилца на пеперуда...После по-силно като мятане на малка рибка Joy

# 144
  • Мнения: 39
аз имах 4увството 4е ме гадели4ка в на4алото

# 145
  • Мнения: 789
Усещах ,сякаш ме побутваше с пръстче отвътре  Crazy.

# 146
  • Мнения: 1 053
Аз за пьрви пьт го усетих в 18 седмица.Седях си на масата и по едно време усетих нещо като пукане на мехур4ета.После по4ти всяка ве4ер го усещах и като си лягах си галех корема за да ме погьдели4ка пак.Накрая толкова силно ме реташе 4е бях като пришалеца Laughing.Лека бременност

# 147
  • Мнения: 233
До края все някои ден ще го усетиш

# 148
  • Мнения: 49
Първото ритане при мен беше в 18г.с.усетих нещо като трептене,съвсем лекичко.Дори се усъмних че си внушавам защото мн исках да дойде този момент пък и всички ме питаха дали вече рита и малко се бях паникьосала че нещо не е наред.Но след около седмица ритна отново и тогава вече бях напълно сигурна.

# 149
  • Мнения: 60
Simple Smile това кой как усеща бебетата особенно при първескините много зависи от организма...някои са по чуствителни други не чак толкова.При мен почна като гъделичкане около 16г.с. сега в 18 г.с. мога да кажа че усещам рутничетата като че някой ме бута леко с пръст ама отвътрешната страна.Снощи се събудих от ритничетата и въртенето....спя леко а и явно съм от тези които са по чуствителни...усещането е невероятно.А това че някои в по-напреднала бременност не го усещат не е проблем важното е на видеозона като го гледат да шава.....ще дойде момента в който на 100% ще усещаме здрави ритници  Grinning

# 150
  • Мнения: 134
 И аз много се притеснявах,защо не усещам бебето първите месеци......трети,четвърти,пети,но накрая на петият като се започна....non stoр.Не спираше,а през нощта направо танцуваше.Става ми мило и сега като си спомня.Мамината ми!!!!!

# 151
  • Мнения: 1 495
Мисля, че и аз усетих за пръв път движенията на бебето. Като мускулни спазъмчета, няколко пръста под пъпа. 4-5 пъти след това за секунда покой и след това още няколко. 19 г.с. съм сега.

# 152
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Усетих детето около 20 г.с. Първо е като лек гъдел 'отвътре', после бяха леки ритничета, местене...Simple Smile

# 153
  • Мнения: 1 768
усетих нещо като почукване с пръст от вътрешната страна...нещо такова

# 154
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Нещо като пулс, после пулса се усилва и се превръща в ритничета и побутване  Laughing

# 155
  • София
  • Мнения: 673
Вече ми липсват тези усещания....Но пък сега си имам доста други, също толкова ценни....

# 156
  • Мнения: 27
Аз съм първа беменност и усетих първите движения някъде коло 19- 20 г.с. и те бяха като бълбукащи баончета в корема ми. След това постепенно започнаха да се усилват и да зачестяват и по това познах, че е бебчо . Сега в момента постоянно се движи и ме рита, и пред деня и през ноща и коема ми играе.  preggo

# 157
  • Мнения: 406
Усетих бебока в началото на четвъртия месец. Неописуемо е - нещо като меко вълнисто балонче в теб. Чудно е!

# 158
  • Мнения: 233
трепване, пърхане или тупкане

# 159
  • София
  • Мнения: 1 139
Усетих първите движения като леко пърхане или трепване.
С умиление си спомням за тези моменти Heart Eyes

# 160
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
И на мен това ми беше интересно докато бях бременна,все питах миналите
по този път какво са усетили,всички казваха пърхане или гъделичкане,аз усетих
как някой ме подритва от вътре,никакво пърхане и тем подобни. Peace

# 161
  • Мнения: 153
Усетих го в четвърти месец, като пърхане на пеперуда Grinning

# 162
  • Мнения: 1 475
Аз го усетих първоначално, като балбукане, но беше късничко, може би чак края на 5-ти началото на 6-ти месец, може би защото девойката ми е доста кротичка, незнам!

# 163
  • Мнения: 29
аз към 17 -18 г.с. усетих за първи път бебчо .първо беше много рядко и плахо а не след дълго се започна големият купон.Беше много мило ,усещането е наистина неуписуемо и според мен несравнимо  Party

# 164
  • Мнения: 1 464
Усетих го към 17 г.с. Приличаше на бълбукане и реших,че се дължи на солидното количество изпита фанта Embarassed Обаче когато взе да се повтаря всеки ден,разбрах че е бебчо.Сега си е направо първенство в корема ми Wink

# 165
  • Мнения: 4 433
В 4тия месец го усетих като пърхане Heart Eyes

# 166
  • Мнения: 232
То краченцата още са му слабички, това което усещаш е я главичка я дупенце, докато бебето се върти  Hug

# 167
  • Мнения: 1 464
А случайно някоя мама да е усещала болки при въртенето на бебето newsm78 Защото всеки път като се мести,усещам силно"дърпане",горе долу като това при цикъл и не мисля че е нормално

# 168
  • Мнения: 232
Ирина, това което описваш прилича на контракция...  #Crazy Не  е зле да го споделиш с лекар!

Общи условия

Активация на акаунт