Консултация с логопед - тема 3

  • 170 298
  • 759
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 87
Здравейте,момичета!
Не можах да прочета всичко,което сте написали Tired
Дали има някой от Гоце Делчев или района?Непременно и колкото се може по-бързо трябва да намерим (за детенцето на една приятелка) логопед,но не можем.Ако имате някаква информация,моля Ви да я споделите!
Благодаря!

# 61
  • Мнения: 158
Запис да ви следя; като ми се освободи малко време ще искам да задам и аз въпрос    bouquet

# 62
  • Мнения: 878
Да кажа как стоят нещата при нас,моят син до 2г почти не говореше,имаше в речникът си не повече от 10-15 думи и всички ме успокояваха как още е рано,как момчетата проговарят по късно,и как расте в двуезична среда и е нормално да не говори,обаче се оказа,че има проблемът със слуха,който случайно открихме.След направена операция на ушичките речникът му значително се увеличи,но напредъкът е мноооого бавен.Вече изминаха 8м от опеацията,а синът ми все още не говори,вече има речник около 150 думи,но доста от тях не изговаря правилно,най голямото му изречение се състои от 2 думи,от сорта на "отвори вратата","мамо ела","горе небето"(всичко това на португалски),българският му речник се състои от около 10-15 думи от сорта на тате,дядо,баба...
Всеки път като се опита да направи по голямо изречение излиза нещо от сорта на "а а а мама аоу тати еао" newsm78винаги започва с а а а,и използва предимно гласни.Страшно активно дете е,не се спира за секунда,малко се съмняваме дали не е хиперактивен,заради липсата на концентрация,от която непрекъснато се оплакват в яслата.Ходи на ясла от година и половина,в момента е на 2,9м.Аз си мисля,че освен проблемът с ушите,който оправихме има идруг проблем,но засега мъжът ми отказва да идем на логопед.Интересно ми е да чуя и мнението на специалист?Забравих да кажа,че звукът Г въобще липсва,а К казва отскоро.

# 63
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Zoui, не пишеш каква е операцията на ушите, но съм разбрала правилно, че не сте със слухови апарати, нали? Няма да е лошо да дадеш малко повече информация, колко време детето е било със нарушение в слуха, каква е операцията и ползвате ли слухови апарати.

# 64
  • Мнения: 878
Zoui, не пишеш каква е операцията на ушите, но съм разбрала правилно, че не сте със слухови апарати, нали? Няма да е лошо да дадеш малко повече информация, колко време детето е било със нарушение в слуха, каква е операцията и ползвате ли слухови апарати.
Не е със слухов апарат,навреме хванахме,че е с намален слух,незнам и аз точно как да обясня,има "макарички" в ушите,тя едната вече падна де,но след това правихме няколко пъти тест и вече си чува добре.Иначе е започнал да намалява слуха,заради многото болести,които изкара и заради уголемена трета сливица,която също извадихме,около 5-6м е бил с намален слух.Ами това е.

# 65
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
На 2,9 децата вече би трябвало да умеят да се изразяват достатъчно добре, за да бъдат разбрани и от хора извън семейството, които не са привикнали на техния говор. 5-6 месеца не е малко време на слухова депривация в такава ранна възраст, когато детето трупа слухови модели за подражание. Дори и при слабо нарушение на слуха страдат и произношението и езиковата структура при децата.
 
Страшно активно дете е,не се спира за секунда,малко се съмняваме дали не е хиперактивен,заради липсата на концентрация,от която непрекъснато се оплакват в яслата.............. Г въобще липсва,а К казва отскоро.

Щом от яслата са ви обърнали внимание, защо не потърсите консултация със специалист на живо? Хиперактивност с дефицит на вниманието е диагноза и тя не може да се постави само по описание, а при няколко срещи и наблюдение на детето от логопед или психолог. К и Г често липсват при деца често боледували от сливици и ринит. Моят съвет е да си потърсите логопед, който да ви консултира на място.

# 66
  • Мнения: 878
Да и на мен ми се иска да го види специалист,но според мъжът ми няма проблем и отказва да го заведем newsm78,всъщност той само ми натяква,че детето говори малко,заради мен,понеже го обърквам с двата езика newsm78Вярно,че последният месец,откакто започнах да му говоря повече на португалски има голям напредък,но още е мнооооого назад от връстниците си.В яслата също казват,че му се разбират доста неща,но на хора,които рядко го виждат 4есто трябва да превеждам Rolling Eyes

# 67
  • Мнения: 878
Лого5ка честит рожден ден,всичко най-добро ти желая  bouquet

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
И от мен ЧРД на лого5ка. Само здраве, другото се нарежда. И да си все така отзивчива към нашите опасения за развитието на малчуганите ни  bouquet

# 69
  • Мнения: 502
Лого5ка, честит рожден ден и от мен! Много здраве, щастие и успехи!

Бих искала да дадеш мнение и по моя проблем. При zoui положението е по- различно, защото нейното дете разбира и двата езика и предполагам, че специалист логопед ще може да работи с него. При нас двуезичната среда може да се пренебрегне, защото моят син не ходи на градина, а в къщи говорим само на български. Немски не разбира изобщо. Дали ще бъде възможно и ще има ли смисъл да го водя при специалист?

# 70
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Благодаря за пожеланията!

Martini mama, не става ясно какво точно те притеснява с езиково-говорното развитие на твоето дете. Ако се притесняваш да споделиш, може и на лични.

# 71
  • Мнения: 62
Здравейте, искам да ви помоля  да ми препоръчате добър логопед във Варна ,по напред в темата бяха написали две имена  , но не ми изпратиха координати . Благодаря

# 72
  • на път
  • Мнения: 2 804
Здравейте момичета,
Все се надявах, че момчето ми ще се прави с произнасянето на "Л" и "Р". Времето минава и вече съм обезверена, че ще се справим сами - на 4 години и 5 месеца е.
В градината имаше логопед преди, но от тази година ....

Препоръчайте моля специалист/и в София и примерни цени. Колко занатия средно са необходими  newsm78.
Предварително благодаря   bouquet

# 73
d_iva моят син на 4 год също не казва "Р" ,но сега като се замисля на мястото и не казва и "Л"
Все още не съм се притеснила сериозно за този проблем, тъй като имахме проблем със заекването.
Но от 1 седмица той почти не заеква, говори по бавно  Praynig , дано е преходно и да отмине на пълно
Rosidas , при вас как е положението , има ли промяна?
Пожелавам здраве на всички дечица

# 74
  • София
  • Мнения: 235
Здравейте!
Дъщеря ми е на 4 и половина години и проговори от много малка. Постепенно речта и се развива и говора и се изчиства от грешки, но продължава да фъфли леко и не може да изговаря или бърка някои звуци - к, г, т и д са тези, за които съм забелязала. Чудя се дали с времето ще се научи и тях да изговаря или е време да посетим логопед?

Общи условия

Активация на акаунт