Трябва ли нашите деца да свикват с пошлата простащина?

  • 5 104
  • 90
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 990
Значи...имам предмет политология.Та в самото му начало преподавателя говори за власт и политика.
Който има власт-освен, че за лична облага работи, но и за идеи как да управлява масата, как да преразпределя блага.
Ако искате да имате власт над тези неща-всемете я в ръце.До тогава, този, в който е властта ще я прилага спрямо неговите убеждения и изгоди.
А и хляб и зрелища шом има, факт е, че масата яко вдига рейтинг с именно пошлите предавания.Изводи?
Ами сещам се за един - народа прост, на простотия се радва. Ама нали сме ние тези, които можем (ако искаме) да променим тази тенденция?
Ама като гледам, щрауса си заравя главата в пясъка, не пуска тв и с това проблема е решен.


Ей с това развали  доброто ми впечатление...баси-хората ти взимат участие по темата, ти... Whistling
Съвсем друг е извода, ма най-елементарното първо си видяла.Хайде де-направи преврат и вземи властта, хахаха щото-нали Можеш и Искаш...Апропо-аз съм от можещите-сиреч гласуващите-вече 20-ина години, но не съм успяла да променя към добро.Хайде пак опитай с извод...Та-промени тенденцията като можеш.

# 61
  • Мнения: 6 029
Е хайде де, пенелопа, кой трябва да е извода, бъди добра, светни нас, елементарните?

# 62
  • Мнения: 9 990
Ц, толкоз добра не съм, най-ценно е сам да успееш, не наготово някой да ти снесе.
Учете се, това е  мой извод спрямо вас.
За управляващите, за системата, за СЕМ и т.н.-помислете малко сами.
Та вие на един протест за детските градини не можете да се организирате-да извоювате на децата си нещичко, седнали власт да клатят и роптаят.Справка-съседната тема..... Whistling
** с писане по форуми-не става-също е елементарно да се сетиш. Peace-да се сменят тенденциите...

# 63
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 493
Има.Радикално.Няма телевизия-няма проблеми.Новини-чета в нета и не пускам ТВ.Пускам "Ягодов сладкиш"Струва 6.99 във Фантастико.

По тази причина и аз намирам това разрешение. Но понякога наистина ми писва от липсата на поне един нормален канал, където да излъчват само детски филми и семейни сериали, без гадостите и меркантилните каки, реклами за какво ли не и т.н.

# 64
  • Мнения: 1 134
Като чета всички примери и като се замисля, ами явно трябва да свикват децата - да. Но "свиквам" не се равнява на "приемам". Моята дъщеря от 3 - годишна, като чуе чалга някъде и ме пита: "Мамо, това гадната музика ли е?". Но това не ме кара да ходя от кръчма на кръчма и да ги карам да пускат джаз, за да не опошляват улицата. Нито пък водя ръкопашен бой с родителите на детето, от което е попила поредната лоша дума...
Дори и да приемем, че нещо може да се промени в една телевизия, с другото наоколо - какво? Ще налагаме цензура на съседите си? По - малко простаци ли е имало по време на желязната завеса и цензурираните филми и предавания?
Факт е, че като родители ни става много по - трудно с всеки изминал ден, защото сме някак разкрачени между времето на нашите родители и това на децата си, а те не само, че по дифолт са супер различни, но сме извадили късмета и да ни се паднат напълно противоположни. Но това е положението. Можем само да се надяваме, че децата ни ще бъдат достатъчно информирани и достатъчно аргументирани какъв избор да направят.

# 65
  • Мнения: 9 990
Избор-правилната думичка Peace

# 66
  • Мнения: 4 841
Като чета всички примери и като се замисля, ами явно трябва да свикват децата - да. Но "свиквам" не се равнява на "приемам". Моята дъщеря от 3 - годишна, като чуе чалга някъде и ме пита: "Мамо, това гадната музика ли е?". Но това не ме кара да ходя от кръчма на кръчма и да ги карам да пускат джаз, за да не опошляват улицата. Нито пък водя ръкопашен бой с родителите на детето, от което е попила поредната лоша дума...
Дори и да приемем, че нещо може да се промени в една телевизия, с другото наоколо - какво? Ще налагаме цензура на съседите си? По - малко простаци ли е имало по време на желязната завеса и цензурираните филми и предавания?
Факт е, че като родители ни става много по - трудно с всеки изминал ден, защото сме някак разкрачени между времето на нашите родители и това на децата си, а те не само, че по дифолт са супер различни, но сме извадили късмета и да ни се паднат напълно противоположни. Но това е положението. Можем само да се надяваме, че децата ни ще бъдат достатъчно информирани и достатъчно аргументирани какъв избор да направят.

Много точно. Но, както във всички подобни теми, всеки се е хванал за своята си тезичка и дърпа ли, дърпа... Ей и това е много точно:

Ц, толкоз добра не съм, най-ценно е сам да успееш, не наготово някой да ти снесе.
Учете се, това е  мой извод спрямо вас.
За управляващите, за системата, за СЕМ и т.н.-помислете малко сами.
Та вие на един протест за детските градини не можете да се организирате-да извоювате на децата си нещичко, седнали власт да клатят и роптаят.Справка-съседната тема..... Whistling
** с писане по форуми-не става-също е елементарно да се сетиш. Peace-да се сменят тенденциите...

Ама е толкова по-лесно да опонираш на анонимни форумки... Просто не знам кой е щраус при това положение. Само дето модерните щрауси си завират главата не в пясъка, а във форума...

# 67
  • Мнения: 637
Стига сте се дъвкали , бе момичета Peace
Факт е, че сексът и простотията продават, телевизиите отдавна загубиха своята образователна роля и станаха машини за пари, така че от тях не можем да очакваме да възпитават децата ни. Обясни на дъщеря си, че тая кака е такава и такава и че не е модел за подражание. Коментирайте образите от екрана-добрите и лошите им страни, кой е умен, кой е силен, кой е глупав, кой е пошъл и така.

# 68
  • Мнения: 1 121
Според е напълно нормално предавания със сексуален контекст да се излъчват след 22.00 часа.

И честно казано не мога да разбера логиката на повечето от вас-вместо да се възмутите, че няма никакъв контрол, съветвате авторката да не гледа телевизия Shocked За мен пък няма по-нормално нещо от това вечер всички да седнем пред тв-то и да си зяпаме разни филмчета или новини. И Сървайвър гледаме най-редовно, както и ББ само, че американската версия и никой никога не е ръсел подобни простотии. Ама май трябваше да започна с това, че не живея в България. Но ако живеех бих разпратила писма до всички институции, напълно подкрепям авторката.

Мисленето на някои от вас не ми се струва нормално, вместо да се размърдате и да подсетите който трябва да си върши работата, вие си гасите телевизорите и не смеете да гледате тв с децата си Shocked

# 69
  • Мнения: 3 550
ЛЮБИМА, не се сърди, мила! Не си лоша майка, а грижовна. Аз не усетих агресивен или враждебен тон в темата ти. Всеки от онези, които ти писаха, че не гледат ТВ всъщност страдат от същото като теб - от пошлостта и простащината, които ни заливат. Това е техният начин да се справят със ситуацията.
Може би е по-разумно да се пише до организаторите и сценаристите на тези риалити. Ясно, че там се снима по цял ден, но накрая може да се направи подбор, кое точно да се монтира. А представяш ли си, ако това, което си видяла всъщност е най-безобидното от действията на участниците? Сигнализиране на СЕМ също ми се струва добра идея.

# 70
  • Мнения: 9 990
Всъщност ежедневно се заливат с оплаквания защо пускат това и онова...Сигнализиране има огромно.Има хора, родени да критикуват "днешното", те се изявяват и в тъпи предавания тип-Вучков/Цветков/въпреки, че го харесвам Милен Wink, ма гледам-водещ на ББ станал, пфу/Нон-стоп валят писма тип-апели-жалби.

# 71
  • София
  • Мнения: 6 999
Четох от тук, от там...
За съжаление дори да си спрем ТВ, няма как да завържем очите на детето за десетките билбордове с 'каката с дините', да речем...
Мога спокойно да обсъждам какви ли не теми с дъщеря ми, включително такива свързани със секс, хомосексуализъм и подобни, но към простащината съм просто алергична...
Много ми идва.

# 72
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами пускай нейшънъл географик, дискавъри, енимъл, експлорър, хистори... малко ли са каналите?

# 73
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Хайде няма смисъл от повече възмущения и съвети да не се гледа ТВ,който има конкрена идея,да направи една подписка до съответните органи,предполагам всички четящи в темата,ще се подпишем с удоволствие.

# 74
  • Мнения: 2 440
Простащината винаги е съществувала, справка - характерите на Теофраст и т.н.
Конкретно за Сървайвър - тези коментари със сексуална окраска са снимани и монтирани допълнително към шоуто по идея на продуцентите. А техният капацитет и умствен багаж може да произведе това, което ги вълнува. И кръгът се затваря.

Общи условия

Активация на акаунт