Ластични колани и клинове след раждане

  • 31 481
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 78
Има толкова видове на пазара! не знам кой да избера?Има ли смисъл? Върши ли работа? И кога точно след раждането се слага?
Благодаря Ви

# 1
  • Мнения: 142
Ами аз взех не колан ами цели гащи -тип бабешки  Laughing които много ми помогнаха.Раждах със секцио и това много ми облекчаваше напрежението в разреза. Носих ги бая време Peace

# 2
  • Мнения: 1 258
Аз носих колан  след като родих.Има някакъв ефект,на мен ми се поприбра корема. Peace

# 3
аз си поръчах клин за след раждане от да нет струваше около 50 лева,определено имаше ефект,но номерата не отговарят,КЛИНА СЕ РАЗТЯГА СЛЕД ИЗВЕСТНО ВРЕМЕ

# 4
  • Мнения: 78
и аз гледах този от Данет и мисля да взема него.А на кой ден след раждането го сложихте?

# 5
  • Мнения: 428
Хм, даже в момента съм с него Wink
Моят е Агата, има го в ДаНет, но най-добре е да си купиш след като си го мерила, за да си сигурна дали номерът му е подходящият за теб. Аз си го взех от аптека до болницата в която родих, обикновено в тях се предлага и бельо за бременни и родилки.
Родих секцио и ми казаха, че мога да го сложа след махането на конците, т.е. след 7мия ден.
Определено има ефект, стига да го носиш редовно.

# 6
  • Мнения: 7
Привет,

Много ще съм благодарна, ако ми помогнете с избора на клин или колан, който трябва да си купя след раждането. Погледнах нещата, които се предлагат в онлайн магазина DANET, но съм убедена, че е по-добро първо да попитам.
Въобще полезно ли е носенето, от кога трябва да се започне, има ли значение дали раждането е секцио или нормално и т.н

Предварително благодаря за помощта
 Laughing

# 7
  • Мнения: 1 091
Аз нося колан,но го нося не за да прибирам корем а защото имах ужасни болки в кръста.Зависи ти за какво ще го ползваш.Ако ще го ползваш за прибиране на корема попитай личния лекар или в аптеката. Peace

# 8
  • Мнения: 728
Родих секцио,моят гинеколог ме посъветва да не ползвам ластичен колан/клин,защото коремните мускули ставали мързеливи.
Сега синът ми е на 11м. ,а от коремът ми няма и следа,сякаш не съм раждала

# 9
  • Мнения: 679
Родих нормално, не съм сии помисляла да ползвам колани и клинове, корема се прибра 2 седмици след раждането. Не мога да си преставя покрай тичането и притесненията около новороденото да се чувствам не удобно от пристягането на колан иили клин  ooooh!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 809
неудобничко е честно казано, но сега идват по-студени дни и може да е по-добре. Иначе казват, че коремните ти мускули стават лениви, ако използваш колан. Аз все пак си купих на Чико и почти не го нося.

# 11
  • Мнения: 3 314
аз ползвах и корема ми се прибра за около месец , сложих го 10-15 дни след раждането (секцио)

# 12
  • Мнения: 4 292
Имах колан, но не съм го ползвала. Корема ми се прибра сам, при това много бързо. Сега даже не мисля да купувам, излишно ми се струва.

# 13
  • Мнения: 207
Родих със секцио и от обикновен магазин за бельо си купих подобен на този колан http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=24_220&products_id=1818 за 21лв. Много съм доволна, защото корема почти ми се прибра, а беше ОГРОМЕН  #Crazy Преди това от аптека си купих колан за 3.50лв., но е като вълнен и много дебел и само за вкъщи го използувах, защото под дреха е грозно.

# 14
  • Мнения: 1 336
Според мен има полза от пристягане. Аз не съм си купувала специален колан ами нося 2 бодита, които са ми много тесни (в бюста не стягат). В началото едвам се напъхах в тях, но сега виждам че има ефект.

# 15
  • Мнения: 304
и двете си деца родих нормално и не съм носила колан-нямам проблем Hug

# 16
  • Мнения: 1 763
Аз носих колан. Родих през зимата и коланът много хубаво ми топлеше кръста. Според мен при нормално раждане с епизотомия клиновете са неприложими, защото ще дразнят шевовете.

# 17
  • Мнения: 502
аз си бях взела колан на Триумф. но го взех няколко месеца след раждането. доволна съм по принцип. и сега почнах да го слагам, защото ме боли кръстта.

# 18
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
ползвала съм ластични гащи (най-простите) и корема ми се прибра , сега нямам Peace Сложих го 2 седмици след като родих - секцио

# 19
  • Мнения: 790
ползвала съм ластични гащи (най-простите) и корема ми се прибра , сега нямам Peace Сложих го 2 седмици след като родих - секцио

След секцио не се препоръчва веднага да се слага, особено ако е лято. Спарява на раната. Гинеколога препоръча поне след 2 месеца от раждането

# 20
  • Мнения: 7
Много мерси за отговорите, ясно е, че трябва да изчакам поне 15-на дни след раждането преди да си купя ластичен колан или клин.
Най-малкото ще има разлика в размера след раждането.

След това което разгледах в danet.com, най-добро ми се стори

http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=1813

Някой ползвал ли е този продукт?


 Laughing

# 21
  • София
  • Мнения: 39 761
Аз родих нормално. Купих си колан от Данет и го носих известно време. Имаше определен ефект (малко ми се поприбра корема).
Преди около две-три седмици имах жестоки болки в кръста и бъбреците. Надуха ме. Сложих си колана и бях бомба Simple Smile

Ако ще си купуваш колан, гледай мерките.
Аз не можах да си намеря колан, при който талия и ханш да са в една мярка Simple Smile Купих си колан само за кръста.

# 22
  • Мнения: 1 512
Купих,носих няколко дни,но ми беше толкова некомфортно,че го захвърлих.А корема си прибрах чрез повече коремни преси и диета.

# 23
  • Мнения: 339
Това с коланите е фър-фър работа. Искаш ли да си с плосък корем - диета, спорт и коремни преси.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 524
След това което разгледах в danet.com, най-добро ми се стори
http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=1813
Някой ползвал ли е този продукт?
аз точно този ползвах, но беше страшна жега, родих през лятото и не съм го носила много. ходих на място да пробвам размер и взех по-малкия отколкото мислех, не защото отслабнах изведнъж а защото все пак трябваше да ме стяга. мисля че втори размер взех, ако не се лъжа де.
но според мен спокойно можеш да минеш и без този колан. въпрос на фигура. Peace

# 25
  • Мнения: 1 258
Сле като ме изписаха от болницата веднага го сложих!Отидох до магазина(няма и 20метра)и ме сви ужасно корема.едвам се прибрах до вкъщи!За това повторих упражнението с колана след една седмица! Peace

# 26
  • Мнения: 298
И моето не беше колан, а гащи, и определено бях доволна. Бързо ми сви корема. Сложих го веднага след като излязох от болницата.

# 27
  • Мнения: 3 314
аз си купих обикновен колан от аптеката - имаше ефект  Peace

# 28
  • Мнения: 328
Аз си бях взела и такива като гащи дето е с лепки и като се по свие корема да пристягаш,и после и клиновете си бях поръчала дето са от коляното до гърдите.Дето се водят за прибиране на сланинки когато искаш да изглеждаш добре  Wink Crazy,незнам колко ми помогнаха то и без това моя корем е много голям виснал беше.Сега се поприбра но незнам от коланите ли или от това че просто взех с течение на времето поотслабнах МАЛКО  Embarassed..Сега пак имам малко корем и леко е виснал ама то бях огромна в бременноста,се ме питаха  да не са близнаци  Joy

# 29
  • Мнения: 78
момичета аз вече родих на 27.Донесаха ми в болницата роднини гащички от тези тип безшевното бельо само че ми стигат до сутиена за да могат да приберат корема.Веднага щом излязох на 30-ти и си ги сложих.Чувствам се Добре с тях.Хем не са ми много стегнати хем пак ме прибират.Докторката ми каза че за колана ми е още рано, защото се изчаквало към 1 месец матката да си прибере сама а тези ластичните на данет много пристягали.За сега си карам с гащите пак  ще си взема нещо по стягащо.

# 30
  • Мнения: 2 334
Аз родих секцио и мислих да си купя колан ,но лекарката ми ми обесни че по добре без него конкретно при секциото защото като съм без колан си напрягам повече коремните мускули което помагало по бързо да се прибере и стегне корема Peace

# 31
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз не съм ползвала

# 32
  • Мнения: 1 258
МиЛЛЛичка,честито ти бече!Пожелавам ти много да те радва и много да те слушка  bouquet

# 33
  • Мнения: 78
МиЛЛЛичка,честито ти бече!Пожелавам ти много да те радва и много да те слушка  bouquet
бЛАГОДАРЯ

# 34
  • Мнения: 1 258
А снимки? Mr. Green

# 35
  • Мнения: 339
Аз съм слагала колан под дрехите, за да ми прибере малко сланинките след раждането. Но това е само временен ефект. Коремните преси след няколко месеца ще дадат по-голям резултат.

# 36
  • Мнения: 4 017
аз ползвах на Триумф.
Въпреки че се отрича тук-там, имаше ефект Simple Smile

# 37
  • Мнения: 1 080
Ето като тези бяхах моите и съм доволна от  тях много!!!

# 38
  • Мнения: 1 258
Стефинка,ама това са килоти ShockedМного неудобни ми се виждат Rolling Eyes

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ето като тези бяхах моите и съм доволна от  тях много!!!



Това от тези от горе снимката ли са? /от ДаНет/

# 40
  • Мнения: 493
Ползвах и горе долу имаше ефект Thinking
Сложих го веднага  щом се прибрахме в къщи с бебчо Peace

# 41
  • Мнения: 3 695
Пълни глупости са това за мен. За влизане във форма най-много помагат кърменето, здравословното хранене и движението!  Peace

# 42
  • Мнения: 328
момичета аз вече родих на 27.Донесаха ми в болницата роднини гащички от тези тип безшевното бельо само че ми стигат до сутиена за да могат да приберат корема.Веднага щом излязох на 30-ти и си ги сложих.Чувствам се Добре с тях.Хем не са ми много стегнати хем пак ме прибират.Докторката ми каза че за колана ми е още рано, защото се изчаквало към 1 месец матката да си прибере сама а тези ластичните на данет много пристягали.За сега си карам с гащите пак  ще си взема нещо по стягащо.
Честито да ти ЖИВО И ЗДРАВО ти пожелавм от сърце най много, и да се възтановяваш по бързо и да се радваш на бебчо,че после стават големи пантички  Crazy Heart Eyes Hug

# 43
  • Мнения: 826
Тези колани разбирам защо облекчават родилите секцио, но на родилите естествено как им помага. Събира им кожата по принцип или ги стяга само докато ги носят?

# 44
  • Мнения: 166
Моят гинеколог изрично ме предупреди да не нося подобни стягащи колани или гащи, защото според нея коремът "провисвал" (може би от по-бързото прибиране?). Послушах я и коремът ми се прибра за 3 месеца без проблем.

# 45
  • Мнения: 518
И аз се бях навила да си купя, но така и не си взех. Родих нормално, след това кърмих, за съжаление твърде кратко, но кърменето ми помогна при свиването на корема. Така че, кърми си бебчето и няма да имаш проблем! Peace По време на самото кърмене се отделя хормон, с помощта на който матката контрахира и така се свива. Но си мисля, че ако родиш секцио все пак ще ти е от полза такъв колан - поне ще ти облекчава напрежението. Успех и леко раждане!  bouquet

# 46
  • Мнения: 4 447
Препоръчвам ти стягащи ластични гащи тип клин. Много помагат.
Съветвам те ВЕДНАГА след като родиш, още в родилното, ако не
си секцио, да го носиш. Е, няма да е удобно, ако трябва да те
преглеждат заради епизотомия (пожелавам ти да нямаш).

# 47
  • BG
  • Мнения: 1 900
Тези колани разбирам защо облекчават родилите секцио, но на родилите естествено как им помага. Събира им кожата по принцип или ги стяга само докато ги носят?
newsm78

# 48
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз си взех съвсем обикновен колан и го сложих ден след изписването. Коремът ми се прибра доста бързо, но не знам дали коланът беше причината.

# 49
  • Мнения: 826
Тези колани разбирам защо облекчават родилите секцио, но на родилите естествено как им помага. Събира им кожата по принцип или ги стяга само докато ги носят?
newsm78

 Хиххихи. Vivi An, май не се изразих правилно. Имах предвид дали коланите помагат за същинското свиване на кожата и прибиране на корема или или "стягат" талийката само визуално, по време на носенето? Дано съм се го обяснила по-добре от миналия път Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт