Мама е с коремче вече, вътре ритка МАРТенско човече

  • 20 800
  • 298
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 211
slancetoo, благодаря за отговора!
veroniki, бързо оздравяване на твоя юнак, а ти много да се пазиш!
И на мен такава кофа за къпане много ми хареса, не съм виждала подобни...

# 286
  • Мнения: 151
Тази кофа ми се струва доста тясна,незнам какво и харесвате newsm78 Като гледам на снимките мамите едвам си пъхат ръцете отстрани ooooh!
А и за какво му е на бебето да се чуства все едно е в корема на мама,та нали трябва да свиква че именно вече не е там???Нещо не ми е ясно това..... Има толкова хубави легенчета с поставки...

# 287
  • Мнения: 819
veroniki, аз успях да я намаля, но сега пък не мога да уцеля точно на кое място да копирам адреса и в профила, все ми излиза линк накрая, а не снимка...но не се отказвам, де, ще се помъча още. Аз видях, че Тедсан го е направила и видяла жабата, че подковават коня Joy та и моята работа такава, ама много ми харесва така, та за това.

# 288
  • София
  • Мнения: 5 755
Много е интересна кофата, ама не знам дали би ми била удобна на мен лично.  Rolling Eyes И какво - за вратлето ли ще го държа? Аз си бях в ваничка със стойка и съм доволна. А за преобуване - леглото му е с такава поставка и е много удобно.
Булката дали днес ще се включи?  Simple Smile

# 289
  • Мнения: 3 637
ох Нека и аз спомогна за дописването на 15стр. Laughing  а кофи4ката е много сладка и смешна,но не е ли много прегънато бебето newsm78 .4акам с нетърпение новата тема,у4астие за избор на името и няма да взема,защото хи4 не ме бива в тези неща!  Rolling Eyes

# 290
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Здравейте мамчета  Hug
Докато ви изчета...и публикувам ще свърши темата

Елг дали е качила снимки, доста ветровито и дъждовно беше, но се надявам да е станала готина сватба.

Аз пък да ви кажа как ревах тая вечер на ББ  Embarassed
Аз също поревах, още като се разбра защо Филип се прави на Тошко и ми стана много мъчно  Embarassed
Тедсан, смях се с глас на поста ти.  Joy Честито ти момиче! Аз много искам да имам момче, май повече от мъжо (даже с първото бебче съм ревала като ми казаха момиче), а той ми се караше. Сега обаче и той от време на време си мрънка, че ако било момиче щял да се изнесе едва ли не, с три женски как щял да живее, всичките да мрънкат и да капризничат и да се контят пред огледалото Laughing
Колкото до операцията, на твое място не бих я направила сега, но ти си знаеш!
За името - дъщеря ми я кръстихме на свекър ми, допадна ми името и все пак да им отдам нужното уважение. Даже едно благодаря не получихме  Crossing Arms Този път изобщо не мисля да кръщавам на някого, но с имената ми е доста трудно, вече имам списък с около 10 имена. Аз гледам да звучи добре, да е българско и да може лесно да му се вика накратко (много харесвам старите български имена на князе и царе - Борис, Симеон, Ирина и т.н.). Мъжът ми пък се притеснява, че ако е някое име с популярен имен ден, Румяна ще страда, че няма имен ден и ще ревнува. (не че тя няма имен ден, даже два има, ама не са популярни и ние често забравяме да го отпразнуваме  Embarassed) Александър много ми хареса като име, но мъжът ми и баща ми, племенникът ми и синът на кумовете се казват така, мисля че ще е малко пресилено и аз така да си кръстя детето. Малко в повече ще ми дойдат  Laughing

Веси, тия вируси не те оставиха на мира! Дано с по-силните лекарства оздравееш и не те повтарят повече! А на работата им тегли една и се прибирай...

Fever, svetla_13 аз купих покрай малката Ефизол и прочетох, че не е противопоказан за бебета и кърмачки. Ако искаш пробвай. Аз си го смуча от време на време като ме заболи гърлото. Ама при мен е много странно, хремата ми поотмина, а гърлото един ден ме боли, друг ден не Simple Smile Другото, което ми действа добре е Хомеовокс на Боарон (Хомеожена не ми действа, което е странно, но факт), хомеопатично е.
poli+, аз също съм с ниска плацента. Единственото, което знам свързано с това е, че трябва да се следи за кървене, каквото и да означава това. Аз с първото бях така, но ми го бяха спестили от ЖК, само един "случаен" лекар да го нарека ми го каза - бях при него по препоръка на приятелка и понеже с първо дете викам чакай да ида Laughing Все пак доки каза, че още имало време да се вдигне, защото и плацентата расте заедно с бебето, въпросът е накъде ще порасне - нагоре или надолу към отвора. И ниската плацента не е плацента превия, може да стане такава, но по принцип не е  Naughty Имам чувството, че доста информация си спестяват докторите, което си има и хубави и лоши страни, аз лично предпочитам всичко да ми казват в очите, знам че ще се притеснявам, но така предпочитам.
Тай, нямам думи - винаги съм мразила да ме назначават като еди каква си и после да викат - ама от време на време и кафенце да правиш, и да чистиш и т.н. Обаче БГ шефовете все така извъртат нещата, а за турците пък да не говорим, те са царе на тая тема.
Ще дописвам после...

# 291
  • София
  • Мнения: 5 755
Катерина78 , ти ме застреля направо - така бих се радвала да имам момиченце.  Simple Smile И съм се чудила има ли други жени (освен свекърва ми), които искат само момчета. Явно има.  Simple Smile Желая ти мъж тогава!  Heart Eyes Hug

# 292
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Elwing, ами и най-добрата ми приятелка също искаше момче (роди също момиче), а други две искаха момичета. Всякакви хора има  Hug
Dez, тия кофи за къпане бяха много пуполярни в Германия, когато раждах Румяна. Тогава нямаше "Такъв е животът" по бълг. ТВ и гледах немското аналогично предаване за раждане и отглеждане на бебета. Още тогава ми се видя много неудобна и дори някак страшна тая кофа, като че ли на мивката ще ми е по-лесно и няма да ме е страх толкова. А после във ваничка.

Масичките с ванички за повиване са хубави, но скъпички. Освен това ваничката е много малка, незнам до кой месец ще къпете бебето в нея. По-евтин вариант е да си вземете само повивачка, която да сложите върху шкаф, скрин, та дори и отгоре на кошарката става. Отделно ваничка със специална стойка или слагате на 2 стола. Пазете си кръста наистина, аз отказах категорично да я повивам на спалнята, макар че от 5-ти месец нататък вече ме беше страх на повивачката, защото се обръщаше рязко и на 2 пъти щеше да падне. Така че се прехвърлих на спалнята Confused

rossykv, на Калоян му викат Коки, ама на мен това хич не ми допада. Много смешно ми звучи.

Ех, най-после наваксах...Приятна вечер на всички!  bouquet

# 293
  • София
  • Мнения: 5 755
Една моя позната от форума вика на сина си Калоян - Кало.
А за повиването на спалнята - правех го и там, седнала по турски  Wink , пак не си хабя кръста.  Laughing

# 294
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Аз отначало имах мъжко име, докато го правихме много исках момче Simple Smile после исках мъжко и женско име да е с еднакво умалително, че докато ми е в коремчето още да си му говоркам и така се роди Ники = Никола или Никол Simple Smile свекър ми е Колю, но по-скоро много ми харесва за мъж Никола.
УжасТ ... как ще ви карат да чистите в офиса  #2gunfire  отстоявайте позициите си.

# 295
  • Мнения: 847
извинявайте за върпоса, може на някои да им се строи глупав, но за да се започне нова тема,трябва да се изпишат 15 страници ли?

# 296
  • София
  • Мнения: 5 755
извинявайте за върпоса, може на някои да им се строи глупав, но за да се започне нова тема,трябва да се изпишат 15 страници ли?
ето отговора - В този подфорум важат всички правила, валидни за цялата форум система.

Подфорумът е предназначен за "отчетни" теми за бъдещите родители, очакващи своите деца през месеците  януари, февруари, март и април.

Разрешено е да има само по една текуща тема за очакващите през даден месец, а темите надвишаващи 15 страници се заключват.
 
от тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=172033.0  Peace

# 297
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Новата тема и после ще чета с какво сте запълнили 15-тата страница  Grinning

# 298
  • София
  • Мнения: 154
Роска ПИК е персонален индентификационен код , с който проверяваш от страницата на НОИ на социално осигуряване на колко те осигуряват Peace
Има два сайта , които после са много полезни като почнат болничните:
https://benefits.nssi.bg/EGN/
https://benefits.nssi.bg/detailedegn/ReportBolnForEGN1_br.asp

И аз разчитах , че шефа ми следеше всичко , но се убедих, че има как и друг от фирмата да те прецака. За щастие не се получи Naughty

Общи условия

Активация на акаунт