Стъпваха ли на пръсти при прохождането децата ви и колко време?

  • 11 856
  • 143
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 715
При нас и двамата са слагани в проходилка от много малки-6 месеца и двамата не са стъпвали на пръсти.

# 76
  • у дома
  • Мнения: 708
Още ходим на пръсти - с балетна стъпка , вече сме на 4  Peace

# 77
  • Мнения: 2 197
Не. Не е ползвала проходилка. Винаги е ходила на цяло краче.
Не знам доколко е нормално, но знам, че много деца прохождат на пръсти. Явно си зависи от детето. Така както някои пълзят, а други не или както някои пият вода, а други -не.
Още ходим на пръсти - с балетна стъпка , вече сме на 4  Peace
И двете сте на 4? Браво, добър правопис за крехката ви възраст!

# 78
  • Мнения: 4 590
ако слагате детето в бънджи много вероятно от там да ходи на пръсти

# 79
  • у дома
  • Мнения: 708
Съвсем нормално е, даже е много добре за развитието на мускулите на краката. Това е мнение на ортопед. Не случайно балерините, които тренират специално ходене на пръсти имат най-грациозна и правилна походка.  Peace
Не сме я слагали в проходилка, нито в бънджи.

И двете сте на 4? Браво, добър правопис за крехката ви възраст!

??? Това пък що за коментар е? Темата за заяждане ли е?

# 80
  • Мнения: 2 908
Не съм слагала детето си и в бънджи ConfusedАма вече се чуди народа от къде да смуче и да се суче защо аджеба деца ходят на пръсти-нито проходилка е ползвала,нито бънджи и въобще не е вярно това,дето лекари казват-от проходилки е-ето-бол изключения и изключения-аз пък второто си дете ще го науча на проходилка,щото много нерви изхабих и пак на пръсти проходи... Confused

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 675
Голямата ни дъщеря ходи на пръсти до около 4 си година. Сега вече не ходи така, водили сме я на профилактичен преглед при ортопед, нямаше проблем. Слагали сме я в проходилка, в бънджи - не.
Малката проходи на годинката, не сме я слагали в проходилка нито в бънджи. Не ходи на пръсти изобщо.

Това е моят опит. Не мисля, че проходилката е от значение за ходенето на пръсти. За първи път чувам, че да се ходи на пръсти е добре, знам, че не ходенето на пръсти е добре. Peace Лично аз все треперих над голямата, все бях край нея плътно, защото ми се струваше, че ходи нестабилно. Сега с малката съм по-спокойна като стъпва на цяло стъпало.

# 82
  • Мнения: 641
Да. Първо на пръсти, после на цяло стъпало. Не се притеснявай от това. Както каза Франческа това е период.

# 83
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
стъпваше и още стъпва, на 2.7 м. сме. особено когато се гевези, защото знае, че не и давам. не мисля, че това е някакъв проблем.

# 84
  • Мнения: 9 973
да,до 9м.После спря

# 85
  • Мнения: 388
Моето дете проходи на цяло стъпало. Но имам приятелка при чието дете от дълго ходене на пръсти се получи скъсяване на ахилеса. След това се нуждаеше от рехабилитация. Но виждам, че повечето майки, изхождайки от собствен опит, са писали да не се притесняваш.  Peace

# 86
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
и го заведох при мога да кажа най-добрия ортопед за нашия град прегледа го и каза,че сухожилията му са по-разтегливи от нормалното и затова ходи на пръсти,

Странно,  Rolling Eyes моя мъж е ходил на пръсти точно по обратната причина, скъсени ахилесови сухожилия. И от където и да го погледнеш е по логично да е това, отколкото да са по разтегнати. Защото колкото е по разтегнат ахилеса, толкова по добре правиш контрашпиц, клякане на цяло ходило, а не да ходиш на пръсти.


благодаря ти за поправката Hug.бях толкова ошашкана,че не съм доразбрала.

# 87
  • Мнения: 723
синът ми ходеше до 3-и годишна възрастна пръсти,след като един ден падна -разпъна сухожилие и после проходи на цели стъпълца-така и не разбрахме каква точно е била причината за ходенето на пръстчета,но ето едно доказателство,подкрепящо изразавсяко зло за добро

# 88
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Двете ми деца проходиха на цяло стъпало.

Понякога ходенето на пръсти с т.н. танцувална походка може да означава проблем със сухожилията. Майките, които се тревожат, да заведат детето на ортопед. Ако все пак има необходимост от лечение, то е продължително.

# 89
  • Мнения: 1 155
Дъщеря ми все още ходи от време на време на пръсти, скоро ще стане на 2 год.

Общи условия

Активация на акаунт