Да спестя ли 200лв от щори ?

  • 12 180
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ох, и аз съм пред тази дилема. Да спестя ли от щори  Tired  Хресала съм римските на Грешман и аз, на техния калкулатор излезе 600лв само за едната стая  Shocked  Отделно доста хора се оплакват, че много се чака и че не са от най-коректните. Ако може някой да ми обясни тези римски щори как се почистват? Перат ли се, нали са от плат все пак  Thinking

# 31
  • Мнения: 4 380
Ох, и аз съм пред тази дилема. Да спестя ли от щори  Tired  Хресала съм римските на Грешман и аз, на техния калкулатор излезе 600лв само за едната стая  Shocked  Отделно доста хора се оплакват, че много се чака и че не са от най-коректните. Ако може някой да ми обясни тези римски щори как се почистват? Перат ли се, нали са от плат все пак  Thinking

Перат се разбира се. Това си е перде. Римска щора можеш да си направиш и сама. Механизмът се продава отделно и не е скъп.

# 32
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Незнам дали ще стане сполучливо, ако си купя механизми и плат и се пробвам да измайсторя нещо  Thinking Аз съм на принципа кой за каквото е учил, но ще проуча въпроса. Мерси за идеята   bouquet

# 33
  • York
  • Мнения: 826
В Гершман ми казаха срок 30 работни дни за плисе щори и около 40 работни за римски. В Камакс срока, който обявяват е 14 работни дни и за двата вида щори.  Качеството им не се различава кой знае колко, а цената им е сходна. Хубавото при Камакс е, че римските могат да бъдат изработени с плат на клиента, но не знам каква е цената. Днес ще разпитам, тъй като ще идват да свалят размер за плисе щори и ще докладвам  Laughing

# 34
  • Мнения: 65
здравейте,
ние от месец имаме от въпросните щори тук също имаше и тема за Гершман. Наистина се чака доста но си заслужава в цената е вкл. първо безплатно почистване от фирмата след това  поддържат такава услуга. Платовете са цени от приблизително 30-50лв.
 лично мнение не си заслужава да пестим за уюта в нашите домове красиви са спестяваш си обикаляне за материали те носят купища с тях време дали ще успееш да ги направиш. Мисля че самите механизми са скъпи и затова са такива цените

# 35
  • На село
  • Мнения: 873
Римски щори и аз съм решила да си направя. Даже съм си купила готови от Икеа, само ще им сменя плата. Освен че ми излизат близо 3 пъти по-евтини от офертата на Гершман, ще си направя шалте на спалнята от същия плат - шалтета Гершман не съм чула да изработват още  Wink.

# 36
  • Мнения: 4 514
Маринова, би ли споделила какъв плат ще използваш за щорите? Ако може и да снимаш даже (може и готовите на Икеа)?  Blush

# 37
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Маринова, моля, кажи кой каталог на Икея и от коя Икея са купувани. Мога да се пробвам да си ги набавя.

# 38
  • Мнения: 4 380
Няма нужда да ходите до Икея. Механизъм за римски щори можете да си купите и без да ставате от компютъра.

http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trksid=m38.l1313&_nkw=roman+blinds+kit

# 39
  • Мнения: 4 514
Аааа, ама разходка до Икеа е по-приятна от шопинг през нета.  Wink
Мен ме интересува не толкова механизма, защото съм сигурна, че го има и по нашите складове, колкото какъв тип е плата.
Ей с'я ако не хвана мъжо да ми прави щори, пък на!  Twisted Evil

# 40
  • На село
  • Мнения: 873
Извинявам се на авторката, че ще й оспамя темата  Embarassed

За едната стая съм взела 3 щори с еднаква ширина. Ще ги шия от два различни плътни памучни плата - едината щора рае, а другите две - дюс, като и двата плата са в една цветова гама. Шалтето - пачуърк от двата плата.
За другата стая мисля да е от тънък полупрозрачен плат и да ги ушия ето такива http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=249178.0.

От Икеа-Амстердам ги купих, но пролетта  ги видях и в Солунската. В София мехамнизми за римски щори преди две години гледах, че продават в "Тапетия" на "Мадрид". Има още и в "Дженезис" на Витошка, но от там казаха, че ще ми пратят оферта и ме отсвириха.

Икеийските щори са от полиестер - микрофибър. Има ги в бежаво и в тъмно кафяво. В каталога обаче не са ги снимали. Мъжа ми не ги е закачил още и затова и аз не съм ги снимала. И друго - механизма за дърпане е от ляво, докато в Гершман могат да го сложат от която страна искаш.


 

# 41
  • Мнения: 4 514
Спам, ама градивен.  Wink Благодаря за инфото, с нетърпение ще чакам снимки!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт