"Една третина от пътя измина наш'та АПРИЛска дружина."

  • 12 879
  • 292
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8
Относно бельото ,аз все още ползвам това ,което имам.
Но имам вече спешна нужда от нови сутиени:)
За колата, аз по принцип ходя,но сега много ме боли  Sad ....И аз забелязвам ,че космите растат по-бавно сега. Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Ох,НЕспането по корем много ме мъчи .Аз спя на една страна ,но много обичам по корем....

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 16:10 от magdalena.savova

# 31
  • Мнения: 8
  bouquetЧестити рожден ден и от мен.
Аз ти пожелавам да бъдеш една много обичана и щаслива жена.със сигурност ще бъдеш чудесна мама.
Пожелавам ти една незабравима година:)

# 32
  • Мнения: 582
Здравейте момичета,имам едно въпросче към мамите които вече имат по 1 детенце-как успявате да си опазите коремчетата от дечицата?

Аз на моята й казах от самото начало и тя много ме пази-много е мила и нежна-говори на бебето, пее му, целува ме по корема  Heart Eyes

За кръвното-аз както обикновено съм противно на всички правила. По принцип съм с ниско - 90/60, а откъкто съм бременна съм като спортистче-120/80   Mr. Green

# 33
  • София
  • Мнения: 5 079
Здравейте Априлки!  Hug

Дея, надминала си себе си! Благодаря за прекрасната тема и за това, че се грижиш за нас:

Давам отчет след вчерашния преглед - лекарката се оказа супер готина, направиха ми картон, обърнаха ми голямо внимание, днес сутринта дадох първите кръв и урина, ана 5 - ти ноември ще правим БХС и още куп  сериозни изследвания. Crazy За пореден път оставам очарована от Шейново, толкова е плюто в темите, а останах супер доволна от раждането ми там първият път, затова се бях зарекла ако бременея пак да си водя там жк и не съжалявам. Предният път взех направление от джипката и попаднах на възможно най - некадърната лекарка, която не ми обърна грам внимание и си ходех на частно, даже си плащах повечето изследвания...  #2gunfire
Тревожно е това положение с кръвното... Снощи го измериха 150/100 и ми казаха, че трябва да ми се обърне сериозно внимание, дори ако трябва да се настроя психически да остана под наблюдение...  Rolling Eyes
Мамочка, за първи път чувам такава зависимост, че който не спортува е хипертоник по презумция  Mr. Green, в общи линии това е наследствено. И е вярно, че при високо кръвно плодът се ражда по - малък  (и често със зелени води), защото получава кислороден дефицит и страда. Но и много ниското кръвно е опасно, е не чак в такъв смисъл де...
Рони Heart Eyes, furf Heart Eyes много благодаря за комплиментите за малкия Мамун  Mr. Green и аз си го харесвам на мама глезльото...  Blush
Той още не разбира хич (или се прави, че не вдява), и се пазя като фашист да не го нося, да не ми се качва на корема и пр... Абе без помощ съм заникъде, много е трудно като са две...
Месо не мога да погледна още  Sick, не спя по корем, бельо си нося както винаги, не съм забелязала да съм станала по - зла... Thinking Mr. Green newsm78
Попрекалих, но трябваше да изчерпам текущите теми...  Blush

Ч.Р.Д, Io Io, бъди щастлива и обичана и най- сладкото бебче напролет!  bouquet
Слънчево настроение, като времето навън на всички! Hug

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 15:36 от ol4eto

# 34
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
И от мен честит рожден на рожденничката. Така или иначе всички пожелания за този рожден ден сигурно ще се повтарят, но няма как  Laughing Желая ти да си много здрава да изкараш лека бременност без много килограми и отоци. Много разбиране, обич и нежност от половинката и на пролет едно прекрасно здраво бебче което да ти носи много радост   bouquet
Много ви благодаря за отговорите на въпросите ми  Grinning
desi054224 - според мен спасение няма. Единствено от теб зависи дали ще се опазиш. В къщи си имам един истински тазманийски дявол  Grinning да ми е жив и здрав направо ме смила както казваш особенно като съм легнала а обикновенно тогава ми е лошо той обаче иска да играе  Mr. Green . Предния път тъй като той си има кака 4,6 г по голяма от него нямах такъв проблем тя винаги ми завиваше коремчето целуваше го и му говореше а дяволчето сега ми се струва че даже мъничко ревнува или просто не може да разбере че нещо се случва там.

# 35
  • Мнения: 3
здравейте и от мен, честито на рожденичката и на новите мами !!!! Simple Smile

Жабче и моята кожа , краката до коляното и ръцете до лакътя се белят, питах лекраката каза, че нормално да се мажа някакъв косион за тяло по-мазничък, ако се увеличи беленето вече на алерголог ще ме праща !!!
Съни относно спането, аз вече немога да спа по корем, но нещо и по гръб не ми удобно и остава само на една страна !!

да ви питам, от време не време чуствам някакъв дискомфорт не мога да кажа боллка, даже не знам как да го опиша все едно ще ме прекарва корем, но по-лекичко, някой чуства ли се така или да питам лекар !!! 

# 36
  • Мнения: 75
Ol4eto Имах предвид, че който спортува много има ниско кръвно. А за тези ,които не са, не мога да кажа.

Еlle и на мен понякога неприятно престяга долу. Четох в книжка ,че това може да е от разтягане на връзките на матка, може би притискане на някой орган. Аз го чувствам, ако прекаля с сиденето до компютера  Rolling Eyes Но ,ако те тревожи, най-добре питай лекар.

Іо Іо! Честит рожден ден и от мен!!!!!!!!!!!!!!! Да си жива и здрава, много усмивки и прекрасно бебе!!!!!!!!!!!! bouquet  bouquet  bouquet   bouquet  bouquet

# 37
  • Мнения: 12
елле и мен ме придърпва от време на време, дори си ме наболява, много странно се чувствам понякога. не се притеснявай смятам ,че е от разширяването и моят доктор каза, че е нормално Simple Smile

# 38
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Іо Іо, честит рожден ден! Бъди винаги много щастлива и обичана жена и мама!    bouquet

tai, какво да ти кажа - уж препоръчан специалист, пък... И аз така знам, а при втора бременност - към 13-14 седмица.

Жабче, и моята кожа много се бели, особено на ръцете и на краката, а не мога да се намажа с нищо, че ми мирише всичко. Затова ползвам маслото от шея за бременни , което си взех против стрии, то е без мирис. Peace

Моето кръвно в понеделник беше 110/70. При предната бременност първите 3-4 месеца имах по-ниско кръвно (обичайното ми е 120/80), но после си възстанових нормалното.

desi054224, моята слуша, само ме целува и гали по коремчето, приказва на бебето. По принцип е голям дивак, но в това отношение много внимава. Peace Може би наистина трябват повече обяснения. Thinking

Май пропуснах в предния си пост да кажа, че в ЖК ми определиха термин 1 май, но предпочитам да си остана при вас. Hug

# 39
  • Мнения: 160
Включвам се отново за да честитя рожденният ден на Йо Йо и да и пожелая всичкото щастие на света! newsm59 Миличка нека любимия ти поднесе букет от обич,топлина и нежност newsm51 , Бог да  ти поднесе след няколко месеца най-скъпия подарък   ylinfant, а ние колежките ти по бременеене ще те даряваме с много разбиране,подкрепа и  Hug


На Деси054224,искам да и споделя,че аз нямам нейния проблем,защото моя батко е вече голям и разумен,но пък моя приятелка и съседка имаше същия като твоя проблем и ако това ще те успокои,ще ти кажа ,че тя допоследно си носеше 2,5 год.кака,клякаше и ставаше с нея,беше блъскана и дърпана от нея и въпреки всичко роди здраво и красиво момченце.И аз на моменти изпадах в ужас като гледах как кляка и скача с каката,как тя и скача по корема и т.н.,но бебечетата са добре защитени на мама в коремчето и се справят с нападенията на бъдещите си каки и батковци.Радвай се,че принцесата ти е палава,това значи че е жизнена и здрава!

Относно придърпванията за които питате-и първия път и сега ги имам,но още тогава лекарят ми обясни,че е от разтягането на матката и на връзките,които я поддържат.От петия месец изчезвали тези болки,матката се качва по-нагоре и вече не се пишка на всеки 5 минути,защото пикочния мехур вече не е притиснат.Прав беше лекаря-в петия месец се случи всичко,както той ми беше казал.Затова спокойно-всичко е в кръга на нормалното за нашето положение Hug

# 40
  • Мнения: 847
МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ ЗА ВНИМАНИЕТО И ХУБАВИТЕ ПОЖЕЛАНИЯ!  birthday

МНОГО МИ ХАРЕСА ТАЗИ ТОРТА:

# 41
  • Мнения: 14
desi054224,мисля,че не трябва дасе отказваш да обясняваш и разказваш на детенцето ти за очакваното бебе.Разбира се без да се прекалява постоянно да е обек на внимание,защото по-големите дечица е нормално да ревнуват.Аз имам приятелка която има момченце на 2г и 3-4месеца.Когато сме заедно малкия понякога без да иска ме удря по корема.Аз му разказах,че в моето коремче има малко бебенце което расте,и ще бъде щастливо ако и ние сме добри с него.Казах му ако иска да погали коремчето и така бебето вече ще го познава.Ако ме удря,бебенцето ще страда и може да го заболи.При което той веднага идва и започва да ме гали по корема.Мн е сдаък,но разбира се те забравят и без да искат може да посегнат.Но твоята дъщеря,колко е голяма?Ако тя вече е свикнала с мисълта за бебето може да го прави нарочно от ревност.Можеш да и кажеш,че въпреки появата на нейното братче или сестриче ти няма да престанеш да я обичаш ако тя се страхува от това.Просто в началото бебето е мн малко и беззащитно и трябва да му се помага с грижи в които и тя ще участва като кака.
Разбира се моята лекция сигурно си я изнасяла вече хиляди пъти,дано да не съм досадила. Heart Eyes

# 42
Io_io, честит празник и от мен Hug  bouquet
Да си жива и здрава, много щастие ти желая, а подаръче вече си имаш Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Близ от тортата ако може Crazy Grinning
Хубава вечер, момичета Hug Аз ще си направя една разходчица преди да се прибера, че се намръзнах в този офис Confused

# 43
  • Мнения: 444
    Йо Йо, честит празник и от мен!
Пожелавам ти най-прекрасния и безценен подарък...през април!




desi054224 Моят Дани не си позволява да ми се мята на корема, случвало се е да го прави неволно. За сега е много внимателен, целува и прегръща корема. И понеже съм му казвала как той е сукал от мама, взима уж мляко от мен и го подава на бебето. Вика му:" Ето бебчо мяко". А когато иска да стана и да отида с него някъде ми казва: "Мамо, леко стани." Незнам, може би е по-малкък и е по-лесен за обработка, а твоята как може би ревнува и се инати повечко. Повече приказки и обяснения и така. Моята ръка почти винаги ми е пред корема в негово присъствие, когато седя или лежа за всеки случай.


За позата при спане знам, че е най-препоръчително да се лежи наляво, тъй като надясно имало някаква главна артерия, която можело да се притисне . Става дума за по напреднала бременност, сега едва ли ще е проблем...

Мен пък тези дни ме е хванала лудата, лошо ми е, криво ми е....дано бързо отшуми, че не мога да се понасям. afwitch

# 44
  • Мнения: 2 090
Здравейте момичета,
аз се позагубих близо седмица и ми липсваше много всичко-домът ми,половинката ми,вие... Hug.Сашко(детенцето ми) направи една ''красива'' двустранна бронхо-пневмония,и се наложи да влезем в болница... Confused.Инжекции,инхалации,сума ти сиропи...както и да е,положението е овладяно и днес ни изписаха.Не е напълно здрав,но вече е възможно домашно лечение и продължаваме вкъщи.Казаха ни поне месец да не припарваме до яслата Naughty.
За бебчо не мислих много тази седмица,с изключение на огрооомните ми страхове от време на време да не ''лепна'' и аз някой вирус  докато сме в болницата Rolling Eyes .Сега си отдъхвам че вече сме вкъщи и съм спокойна.

Сега ще се върна да прочета как е минало времето при вас и какво ново се случва smile3529,много нещо сте изписали  Grinning.
Доскоро Hug Kissing Heart


    Йо Йо, честит празник и от мен!

И от мен!

Общи условия

Активация на акаунт