Не ми пипайте детето!

  • 15 447
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 227
....а аз винаги ще бъда чужда там и не е уместно аз да правя подобни забележки)....
Какво означава не е уместно?! Била си чужда и т.н. глупости. Извинявай за резкия тон, но за мен имаш вина точно толкова колкото и мъжа ти. Аз правя забележки (ако се налага) на абсолютно всички. Не ме интересува дали е свекърва, свекър, майка, сестра. Също не ме интересува дали ще се обидят, в крайна сметка детето ми е най-важно. Всъщност не е нужно да ги "изяждаш" на думи (роднините имам предвид), просто можеш да им "напомниш", че бебе не се пипа с неизмити ръце. Колкото до до това външни хора да пипат бебето, то абсолютно си права, аз също бих избесняла.

# 16
  • Мнения: 1 674
И аз не бих била съгласна да го  пипат с немити ръце, но мисля че ти прекаляваш. Какво значи "едвам му почистих после малките ръчички от космите по тях"?.Тази жена да не е някакво животно?.
В първия момент и аз за това се сетих

# 17
  • Мнения: 196
Момичета,така като ви чета мисля че и аз ще говоря със свекърите за миенето на ръцете,дано мъжът ми да не се подразни много от това.
Евка,ами не тя не е животно,но между пръстчетата му имаше заплетени косми от косата й.Това имам в предвид,и честно да ти кажа беше ми доста гадно като го видях това нещо.

# 18
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Няма неудобно тука. Свеки я строих от първия ден да си мие ръцете преди да пипа бебето. Като не се сеща ще и кажеш и нищо лошо и срамно няма в това. На непознати никога не съм давала да я пипат, поне до към 6-я-7-я месец бях много лоша по тази тема. Познатите ги подканях да се измиват или поне изтриват с мокри кърпички. След като пропълзя видях, че вече няма смисъл да забранявам

# 19
  • Мнения: 2 190
Деси,

наистина за малко бебе хигиената е важна. Какво е добре и какво не за бебето решава майката, нейният усет е невероятен.

И няма понятие, според мене, чисти дрехи, когато говорим за бебе.

Затова бях купила една докторска престилка за гушкане.

Когато идваше близък на гости, слагах престилката на видно място. И който иска да гушка я обличаше. Действа напомнящо и за измиване на ръцете и дори се получава като ритуал. И така до към шестия месец. Само веднъж, когато имаше повече гости, не я обличаха - беше зима (горните дрехи предпазват),  бяха все жени и всяка от тях си изми ръцете най-старателно.

След  6-7 месеца станах по-либерална, просто моето мнение е, че прекалената хигиена изнежва, но това е лично решение. Всяка майка преценява за своето дете.

Желая ти успех.

# 20
  • Мнения: 31 176

Аз вече съм малко по-либерална, че бебето порасна и без друго лапа всякакви глупости, но като беше малко бях много свирепа.
Peace
Само че аз и сега съм свирепа.

# 21
  • Мнения: 2 131
Аз смятам, че е въпрос на вътрешно усещане. Ако прецениш,че не искаш да го пипат, не давай!
Точно така. Наскоро в един магазин една баба тръгна да пипа Алекс. Ами, макар да е вече голям, стана ми неприятно. Та тя все пак е напълно непознат човек, знам ли... Нищо не й казах, обаче го дръпнах веднага.
Естествено, че и прекалената стерилност, не е много добре. Ама говорим все пак за хигиена и за непознати хора, на които въобще не знам нито каква им е хигиената, нито дали не са болни и т.н.

# 22
  • Мнения: 196
Честно да ви кажа много ми олекна след като видях,че и много от вас разсъждават като мен.Ще послушам съветите ви   bouquet

# 23
  • Мнения: 4 111
Като беше съвсем мъничък никой непознат не е искал да го пипа, че да се налага да откажа. Винаги всички близки са си мили ръцете преди да влязат в стаята на бебето. Като порасна вече не се впечатлявам кой с какви ръце го бута, често се случва навън да му бутне някоя баба ръчичката, но той вече не си лапа ръцете и като се приберем се мием.

# 24
  • Мнения: 1 372
Всички роднини бяха инструктирани да си мият ръцете преди да влязат в стаята или пък да се занимават с беба. Моята част аз ги инструктирах, а часта на мъжа ми той. Иначе не съм позволявала на много други хора да я пипат. Не че не сме я разнасяли насам натам. Блонди е права като казва че назапад маниера е всеки да се радва на малки деца. Случвало ми се е дори когато вървя по улиците разни хора да я заглеждат и да се опитват да бръкнат в количката и да я пипнат. Аз се противях обаче. Не ме е срам. Предпочитам детето ми да е здраво пред това да ме е срам да кажа. Сега обаче си слага ръцете и краката в усатата и спрях да се впечетлявам толкова. Няма как да го отървеш на 100 %, но е хубаво все пак да има някакви граници.

# 25
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ох, бях по същият начин.Още от начало станах за подигравка от страна на съпругът ми, за това че не съм пускала хора, с немити ръце при бебето.
Даже свекърва ми демонстративно и иронично ми ръзмахваше ръцете си..."И да знаеш, че съм си ги измила".....Много се дразнех, а и все още се дразня когато други хора я пипат.
Случвало ми се е дори съвсем непознат човек да помилва детето докато аз зяпам по витрините..Идеше ми да му халосам една чанта...... Mr. Green все пак острата забележка не му се размина.
Компромис с това не съм правила.Смятам, че така е редно.
Здравето на детето ми е по важно от свента да направя забележка или да откажа.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 064
На познатите, които идват вкъщи съм давала да го гушкат, те сами се сещаха да си мият ръцете, непознати не са налитали. Всъщност, случвало се е, ама вече след 6-7 месеца и не съм имала нищо против, какво толкова.

# 27
  • Мнения: 518
Аз те подкрепям и ако това беше моя мъж, направо щях да го застрелям. Той също е от тези срамливите и ако някой поиска да я подържи съм сигурна, че и той няма да може да откаже! Добре, че няма много време да я разхожда  сам - работи от тъмно до тъмно - и винаги, когато излиза с бебето и аз съм с него. На мен една също ми поиска да я подържи, но аз тактично се направих, че не съм я чула - не беше непозната, но съвсем бегло я познавам.

# 28
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз също не обичам непознати или малко познати да ми вземат бебето. А по въпроса за хигиената - вече не зная какво да кажа. По-възрастните баби и дядовци въобще не се съобразяват дали са с чисти или мръсни ръце. Такова е моето наблюдение или просто обкръжението ми е такова, не зная.

# 29
  • Мнения: 4 362
Мисля,че повечето ме познават добре и знаеха,че не ми е приятно да ми ровят в количката,а камо ли да ми пипат детето затова не ми се е случвало,а тези които не ме познаваха разбираха от погледа ми,ако въпреки всичко продължаваха с нахалството си,просто съм си дръпвала количката,но факт е че повечето ме питаха дали могат да я вземат
Не мисля,че преувеличаваш и аз бях така,не обичам чужди хора да ми пипат ей така бебето  Naughty
Моят мъж май няма да постъпи така,защото е хиляди пъти по гнуслив от мен,ама знам ли го...мъж...Но виж свеки  #Cussing out ще го даде на който и да е  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт