Отчет на набор 2003 - 34

  • 17 738
  • 295
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 15 219
Благодаря за линковете, Киса!  Hug

# 61
  • Мнения: 7 201
Ние преди малко правихме кекс с Дани. Party Много ми помага,помощника ми той,само дето едва опазих продуктите от него. Laughing
Бети-хубаво ще е да го пуснат у дома. Simple Smile Peace

# 62
  • Мнения: 1 687
A Вики току що стана.  Joy Но снощи си прави сама вечерята. Пържени картофки във формата на човечета с очи и уста.  И тя много ми помага но имаме и случаи когато всичката смес за палачинки беше по нея и на земята. Joy 

Последна редакция: сб, 18 окт 2008, 11:32 от viki_hrisa

# 63
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Моля, моля - сега дерзайте! Лепете, апликирайте!  Laughing

И Вики обича да ми помага, но аз, за съжаление, в тези моменти не съм от най-търпеливите, тъй като искам по-бързо да приключа с готвенето.  Embarassed

Иначе по Коледа като ще има доста почивни дни, смятам да забъркам тесто за курабийки и да я оставя да прави каквото си иска.  Mr. Green

# 64
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Бети, бързо оздравяване на наборчето!  Hug
Мъжка му работа. И в нас по същия начин си "обръщат внимание"  ooooh!

Да си похваля гарджето  bowuu
Оказа се че моето дете можело и само да се облича и т.н.. От 3-4 дена е на режим " оправи се сам". Оправен се оказа. Даже днес след  smile3550 сам се избърса и само ме извика за проверка. И сам яде и то бързо. Скритият коз е, че любимите му играчки са строено до входната врата и ако не действа сам, ще ги изхвърля. Когато се мота, само казвам че излизам и за секунди е готов  Laughing
Ама защо аз се мотах толкова време и не го научих по-рано  Banghead

Лек и спокоен ден  Hug

# 65
  • Мнения: 3 506
Betty, съжалявам за ръчичката, но ще мине и ще замине. И ние бяхме така лятото (с малката обаче - плажувахме с гипс). Сигурно сте видяли вече по другите дечица, ама да кажа за всеки случай - има олекотен пластмасов гипс, който се носи много по-лесно от стандартния бял, а и може да се мокри. Не знам защо на нас не ни го предложиха докторите, та трябваше ние да настояваме да ни сложат.

Мъжка му работа верно...

Поздрави на всички наборчета  Hug

# 66
  • София
  • Мнения: 4 397
Бети, бързо оздравяване на наборчето!  Hug

Бети и от нас една голяма  Hug, бързо да се оправя Косето  Peace
При нас нищо интересно едно и също всеки ден  Tired
Четох, че си говорите за пускане на децата по лагери с преспиване, в градината това лято има лагер на морето и ми направи впечатление, че имаше деца и от първа група демек 3г.  Аз моя не смея да го пусна, това са много деца с 2-3 учителки и не ми е ясно как се справят и как се гледат толкова много деца денонощно, и аз съм от бъзлите дето скоро няма да си пусна детето на такъв лагер.
Можеби чак след 7-8г. ама така мисля сега.

# 67
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Бети, бързо заздравяване на ръчичката. Hug Ще мине неусетно!

Дени спи в отделна стая от както навърши годинка.  Много рядко идва при нас. Става си през ноща да пишка сама и си ляга. Понякога ме буди да я завия. Ако не ме събуди, познавам, че е ставала по оставената да свети лампа в тоалетната.

Киса много хубаво пиле си направила. Ние вчера само събирахме листа в парка.

Лек ден момичета, аз отивам да спя!

# 68
  • Мнения: 4 967
Ние сме си вкъщи. Пуснаха ни полу легално до понеделник, но рано сутринта ни искат там - още преди 6.30, все едно не сме си ходили. Вчера му разхлабваха гипса, че имаше лек оток. Сега ръката изглежда много добре.
На нас не са ни предлагали никакъв олекотен гипс. И аз бях чувала за някакъв вариант, дето става за къпане. Освен в понеделник да ги питам newsm78. Той сега гипсът е отворен от външната страна, сигурно точно заради евентуални отоци. Предполагам, че преди да ни изпишат ще го гипсират здраво. Иначе вкъщи се чувства много спокоен, не като в болницата. Тази сутрин даже до след 9 часа си поспа. Това никога май не се е случвало. И доста спокойно спа. Сега закусва.
Eli_dechkin, браво на момчето! И на теб! Трябва да го научиш да е самостоятелен, че сега като дойде бебето и ще закъсаш, ако трябва и баткото да обслужваш. Косето беше на 3г8мес като се роди бебка и беше доста самостоятелен. Обличаше се сам, почти, сам ходеше до тоалетна, поне по малка нужда, че ако трябваше непрекъснато да тичам след него из къщи...
Хубав ден на вас!

# 69
  • Мнения: 5 877
Бети, кураж и търпение и на двама ви.

Ние сме с грип - мен ме изгаря гърло, тя повръща три пъти на нощ, боли я коремът, главата, ухото и гърлото. При все това обаче дух не й липсва.

- Искаш ли лимонов сок - викам й.
- Ще ти помогна - предлага тя.
- Недей, болна си.
- И какво? Ще заразя лимона ли?

# 70
  • Мнения: 687
Анда, сигурно хич не ти е смешно, ама мен много ме развесели Ането Simple Smile
Оправяйте се бързо и двете Hug

Бети, бързо възстановяване на Косето Hug

Ние по принуда спим пак в една стая, след като Румен от 1 г. 6 м. си беше в негова в България... но тук нали сме в чужда къща и ползваме само една спалня, няма как. Той така свикна да има някой при него, че ако се събуди и е сам в стаята, веднага тръгна да ни издирва. Няколко пъти баща му го намира заспал пред вратата на банята, чакайки го да излезе Crazy
След няколко месеца сигурно ще се местим и не виждам как ще легне да спи отделно. Усещам, че ще има постоянно присъствие в нашето легло Simple Smile

Киса, ти добре даваш идеи, ама тия дето освен липсата на въображение сме и с две леви, какво да правим Laughing

И похвалих ли ви се, че градината тук е страхотна! По-скоро учителките и самият им подход към децата. Румен най-накрая ходи с желание и виждам, че му харесва. Прибира се доволен и винаги има какво интересно да разкаже.
Е, проблемът, че не иска да го "изоставям" все още е на дневен ред, но аз на баща му да го оставя е същото. Като почне с един влажен поглед да хлипа: "Ти ще изчезнеш. Не ме изоставяй." и други подобни, направо сърцето ми се къса, ама няма как да съм 24 часа залепена за него Rolling Eyes
Ох, от похвала май на оплакване стана, ама такова си е моето диване.
Да коментирам ли кога ще пожелае да отиде сам на лагер или екскурзия... надявам се да е в близките 10-тина години поне Laughing

# 71
  • Мнения: 3 506
Анде, бързо оздравяване  Hug

Бети, аз затова споделих, хубаво е да попиташ - те не знам защо, не го предлагат сами (може би защото е платен). А има доста предимства пред обикновения гипс. И ние бяхме с отворен бял гипс, а после го сменихме с олекотен пластмасов, явно така правят, за да може да проследят отока как е, дали правилно е гипсирано и т.н. Дано да стане, защото с него направо не се усеща, че е с гипс дечко, няма нужда дори от презрамка през рамото, сърбежите са по-малки, по-лесно се къпе и прочее. Леко да минава този период  Hug

Wild Child, за детската градина "тук" и "там" - години наред нямах никакво желание да живея в чужбина, но откакто се разправям с детските градини и отношението към децата "тук", не спирам да си мисля за това как е "там". И се замислям все по-сериозно...

Хубава и успешна седмица на всички   bouquet

# 72
  • Мнения: 7 201
Здравейте! Hug Да ви пожелая и аз успешна нова седмица! Peace
Прави ми впечатление,че все повече деца от групата на Дани ги оставят на входа на градината и сами си отиват в групата. Rolling Eyes А те са и на 2-я етаж.Аз не бих го оставила,дори и само заради това да си го гушна и целуна,а не да го "метна" през вратата на колата. Crazy

# 73
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Здравейте! Hug Да ви пожелая и аз успешна нова седмица! Peace
Прави ми впечатление,че все повече деца от групата на Дани ги оставят на входа на градината и сами си отиват в групата. Rolling Eyes А те са и на 2-я етаж.Аз не бих го оставила,дори и само заради това да си го гушна и целуна,а не да го "метна" през вратата на колата. Crazy


При нас такова чудо не съм виждала. Ако го "мятам" така, как ще разбера какво се случва в групата - редовно има изнесени съобщения - било за доп. занимания, било за готвещо се тържество и пр.

Да споделя една смешна ли, трагична ли (не знам)  случка. Сутринта госпожата уведомява, че събира по 2 лв за театър. Едната майка вади от джоба намачкани 100 лв и ги подава.  Whistling

Последна редакция: пн, 20 окт 2008, 10:06 от Киса

# 74
  • София
  • Мнения: 3 421
Мамче, при нас дори не слизат от колите. Спират, децата слизат и сами си влизат в градината.
Аз пък обичам да го изпратя, да го нацелувам, той да ми пожелае "Приятен ден мамо, до утре!" Laughing Да видя госпожата ако нещо има да казва и т.н.

Нашият го изпратихме при майка ми и баща ми да постои една седмица, да затихне вече тази кашлица, че ме побърка 3 седмици.
Ами като каза, че не иска...какво ли не измисляхме да го излъжем. Искал си при нас и да си ходи на детска. Накрая се съгласи, защото му казах, че там ще събират с дядо си есенни материали каквито няма тук.

Общи условия

Активация на акаунт