Януарското човече мести наляво и надясно коремчето на мама вече

  • 15 383
  • 303
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 613
Добро утро и от мен Heart Eyes
След обилна закуска, с кафенце в ръка седнах да ви изчета.
Любопитка- честит ражден ден- да си здрава, много щастлива, умихната, винаги да ти върви по вода и да имаш най-слънчевото и лъчезарно бебоче на света, да имае много прекрасни мигове заедно и да ви се сбъдне това, което искате от сърце[/b]-  bouquet
Мюрвет77- тази идея с коритото много ми хареса, сигурно ще се възползвам, а и точно и за термометрите се чудех, като видях, че си написала, че тези за ухо са удобни, благодаря ти Hug

# 61
  • Варна
  • Мнения: 389
Добро утро!
ЧРД на Любопитка - здраве, щастие и безпроблемно януари:)

Днес е петък!!!! newsm44 newsm44

# 62
  • Мнения: 2 879
Добро утро!

Любопитка, честит рожден ден! Да си жива и здрава и едно прекрасно бебе през януари!




И аз реших лека-полека да започваме с покупките, че после ще се натрупат много неща за купуване и ще ни дойде малко нанагорно.  Wink

# 63
  • Мнения: 30
Любопитка, честит рожден ден! newsm59 Много здраве, щастие, любов и само положителни емоции!

Ох, да ви кажа много е хубаво в Арбанаси, тъкмо закусихме в хотелчето и след малко тръгваме на разходка. Използвайте и вие все още хубавото време за почивка, че не се знае кога пак ще става за разходки.
suny4 така както обясняваш за тази твойта болница направо ми се прииска да ходя да раждам в USA. Тук все още не можем и да си мечтаем за такива удобства дори и в частните клиники. А и това с партито за бебето е много полезно - тъкмо всичко ще ти купят пък и всичко си си избрала сама. За съжаление аз като майка без опит не мога да дам никакъв съвет какво би било най-полезно и практично.

Хайде тези, които сте с опит да ни обясните какво да гледаме, когато купуваме неща за бебето.
Аз да задам един тъп въпрос, ама няма да ми се смеете - какво е това обиколник (за леглото на бебето) и какъв трябва да е той? И още един тъп въпрос - какво означава комбинирана количка и какво да гледаме като купуваме количка?

Хайде отивам на разходка, приятен ден на всички!


# 64
  • Мнения: 60
Любопитка ,честит рожден ден  newsm59  party023  bigdance2,много,много щастие ти желая,здраве,късмет,любов и януари едно прекрасно бебче.
Така значи за срещата на варненки за сега някой ден в късния следобяд,нека и останалите се включат и да кажат кога им е удобно за да можем да се съберем всички ние сме само 4 така , че смятам ,че ще успеем да се разберем за ден в който всички сме свободни.Пишете и какво предпочитате на някоя пицария примерно,или ако сте с децата може някъде където има детски кът.
С покупките както съм писала съм решила да почна по отрано,вчера ходих да гледам за колички ОТНОВО ,доста са изчерпани като асортимент и цветове,продавачите ми казват ,че се очакват нови каталози на колички за 2009г. и заради това от модел примерно има един цвят.Та се чудя да чакам новите колички ли които се предполага , че ще са и с по-високи цени или да си взема от сега  ThinkingА също така ми казаха ,че някои от фирмите които дават гаранция за 1 година ,гаранцията ще стане 2 години от там се предполага ,че ще променят нещо и в качеството.
За помпите за кърма мисля да си взема,някои мами пишат,че на първо време са излишни докато не разбереш дали имаш кърма.На лекциите които ходих ни обясниха,че е много важно още в родилния дом да се изцеждаш за да стимулираш лактацията,и винаги след всяко кърмене за да не остава мляко в гърдите.Било важно ако искаш да кърмиш бебчето по - дълго,а аз искам  до 6 месец.За сега съм се спряла на Авент ама не е много евтина,влизах,четях в форумите някои майки казват ,че и обикновената помпа върши същата работа и вече съвсем се обърках.
А сега видях,че Сладурчеста пита за обиколниците,ами ако ти е дървено леглото на бебето с него се обикалят всички страни на леглото от вътре за да не се удря бебето.Ама как го обясних Laughing.Та като обикалях по магазините видях обиколници както за 110 лв. така и за 30 лв. Shocked

# 65
  • София
  • Мнения: 276
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, Любопитка   party023  ura!

Честит петък на всички работни мами newsm44 !
Аз днес съм в къщи, че синът ми ме изненада рано-рано сутринта с температура Ill....и няма начин как да не намина, за да ви поздравя!

За Стерилизатора на АВЕНТ- аз слагах вътре и помпа на НУК и биби на НУК Peace....не мисля че трябва да има проблем да се слагат и на други марки продукти.......Сега се сещам, че като питах в Щтъркел за шишетата BE Free, ми споменаха, че някои не могат да се изваряват, а трябва студена стерилизация....но не помня кой вид точно- стъклените или пластмасовите им newsm78...някой знае ли?
Vampal... ...благодаря, че сподели за Шейново и Майчин Дом  :bouquet:....Честно казано за Майчин Дом, само негативни неща съм чувала ( за незаинтересовани лекари, немарливи акушерки...смяна на бебета).....а мизерията е последното нещо ooooh!......затова много ме изненада с тази информация!
Pepi_Slan4ogled4e.....от разказа ти разбирам, че работиш, вероятно с  по- големи ученици, които ги тресе пубертета и направо ти завиждам за търпението и силата да продължаваш с работата си  bouquet
Доника... и аз имам всичко от баткото, само бебефона ми се развали,( но приятелки ми обещаха техните) и сега само "леки" покупки ще правя. Е, заглеждам се, но при положение че го имам, няма смисъм пак да купувам и събирам вещи.....Евентуално си мисля само една кошница да взема, но колко ще я ползвам- до април -Май...след това бебо ще натежи и ще му стане тясна newsm78...незнам дали си заслужава. Нека който е имал да сподели!

# 66
  • Мнения: 705
Честито на любопитка! Усмихнати последни месеци и прекрасно бебче!
Сладурчеста,приятна разходка. Мисля, че това се нарича обиколник на български http://www.mothercare.com/Fun-at-the-Zoo-Bumper/dp/B000TJC45Q/re … UTF8&mcb=core
За избор на количка murvet беше писала - лека, комбинирана, компактна. Аз харесах тази  http://www.mothercare.com/Quinny-Speedi-SX-3-wheeler-stroller/dp … UTF8&mcb=core с dreamy cot http://www.mothercare.com/dp/B0013DAGK2/ref=pd_accessories/203-8 … UTF8&mcb=core
Искам да попитам коя ще идва на лекции за кърмене утре? Може да си разменим телефони, в случай че някоя от нас закъснее.
Лек ден!   bouquet

Последна редакция: пт, 24 окт 2008, 11:19 от zozima

# 67
  • София
  • Мнения: 3 249
Сладурчеста, да се бях пъхнала в куфара...не че ще се събера, ама...
За количка важните неща според мен са:тегло, компактност при сгъване, огрооомен кош за покупки Embarassed. Комбинирана количка означава, че може да се ползва от новородено бебе до голямо. Летните са за деца над 6 месеца. Гледам и положението на гръбчето(това вече от практиката). Комбинираната ми количка имаше 5 положения, като седналото си е почти 90 градуса. Като купувахме лятната количка, търсех с пълно легнало положение(че не всички имат), но не забелязах, че седналото положение си е леко полегнало и Хриси много се изнервяше в началото докато свикне...За цената всеки си има критерии-аз лично мноо пари за количка не давам(до 300-400лв) Всеки си знае джоба...Аз с Хриси бях събрала и за Куини пари, но не видях смисъл...Всичко си е до гъзария на родителите, а не удобство на бебето,но това си е мое мнение Rolling Eyes
Обиколниците за креват са едни неща, които се връзват по стените на креватчето. Установих, че освен за красота-друга работа не вършат. Първо, че нямаш пряк поглед върху бебето, а като започне да се изправя му пречат и по-скоро да се удари заради тях отколкото нещо друго.Предимство-пазят го от течение, ако има такова, но пак е под въпрос...Не е задължително да го имаш. Особено, ако леглото не е отвсякъде с решетки, защото няма къде да го вържеш...
Надявам се съм ти била полезна Simple Smile
За помпа с Хриси ползвах една на Камера, която тогава струваше 20 лв, сега е паднала на 11 #Cussing out Понеже си мислех, че помпата не е важно нещо и се цедиш само, ако ще прескочих кърмене(бедна необразована душица Joy) Помпата ми свърши 10 месеца чудесна работа, само накрая дето гумичките и се изтъркаха. И Ванила много хубаво си го написала това за кърмата - много ми е чудно да чуя-нямам кърма...Всяка жена след 16-г.с има кърма независимо дали ще роди или не-това ни го казаха вчера на лекцията. Друг е въпроса желанието за кърмене и стимулация на кърмата... Та за помпите, чудя се заслужава ли си да се купи скъпа. Тя една приятелка ще ми даде на Авент, но ако не-мисля да заложа пак на старата като модел
Бръм, Хриси си ползва кошницата почти до годинката Wink Така че мисля, че ще ти е от полза.
Zozima, аз отпадам, че няма кой да гледа малкия утре точно.

# 68
  • Мнения: 36
Здравейте!!! Момичета,кажете ми спите ли добре? Аз изобщо и се чувствам доста изморена вече... Обиколник за легло са меките сладки "възглавнички" ,който "обикалят'' леглото отвътре (само за дървените легла).А за количките смятам ,че на нас ще са ни нужни комбинирани задължително,защото зимния кош ще си го ползваме доста време,после за лятото летния.Аз държа кошницата за кола да се монтира върху шасито на количката,защото е много практично и удобно(особено за пазар),защото коша тежи около 5 кг. и с бебето вътре е немислимо да се мъкне на ръка,освен ако таткото не се наема...Аз отивам на изложението в зала Универсиада да поразгледам.как ще се въздържа да не купя нищо....не знам!!!

# 69
  • Мнения: 429
....Аз отивам на изложението в зала Универсиада да поразгледам.как ще се въздържа да не купя нищо....не знам!!!
Да разкажеш подробно след това,защото и ние с таткото искаме да отидем утре! И не се притеснявай...ще успееш да се въздържиш да не купиш нищо...просто защото там нищо няма да се продава newsm08
Бръм, бързо оздравяване на малкия!
Зозима аз също отпадам за лекцията утре, че други планове си направихме, но ще те очакваме с подробна инфо!
Отивам сега да си купя смрадлика, защото много са ми се разранили венците...странно-рядко съм имала проблеми с венците!
Малко инфо за момичета, които са са отрицателен резус фактор! Поставянето на Анти Д Гамаглобулин, след раждането, се покривало от ЗК. Аз на 13.11 съм на преглед в Шейново и задължително ще ги попитам! Миналата година, след миседа ми в Св. София (бившата Тина Киркова) ме накараха да си купя Анти Д...тогава струваше 150 лв, а сега вече било 180-200 лв...Проучете си въпроса!

# 70
  • Мнения: 91
Здравейте коремчета Simple Smile
Аз за количка съм се спряла на тази trio for me http://trio4me.chicco.com/trio4me.asp , т.к сестра ми има летният вариант и е много доволна , лека е сгъва се лесно, и много маневрена, в жълто и сиво, но ще я купувам след раждането Simple Smile Хубва ден на всички, аз отивам на разходка и на свиждане на една приятелка, която роди онзи ден Simple Smile

# 71
  • Мнения: 7
    Ето ме и мен в новата тема.Поздравления за авторката.Чудесна е както винаги.
Любопитка
Пожелавам ти всичко,за което си мечтаеш да ти се сбъдне.
     Аз малко ще помрънкам, ама така ми поолеква на душата. Rolling Eyes
От две вечери не мога да спя.Снощи от болки - схващат ми се всички мускули и непрекъснато се въртя в леглото.Таткото го депортирах да спи в другата стая, че да има повече място за мен в спалнята и пак ми е малко.Предната вечер пък гърлото ми "изгоря" от киселини и за мой лош късмет точно в момента нямах подръка нищо, с което да ги облекча.
     Гледам, че вече всички мами се вълнуват от покупки за бебчо, а някои дори са започнали да пазаруват.Аз още нищо не съм си харесала, но все се успокоявам, че има време.То сега е лесно - взимаш пачката с паричките и хайде по магазините.
     Всъщност не съм съвсем валат с мама харесахме една много сладка прежда в един магазин и майчето я купи, за да изплете шапчица и терлички за бебка.Аз още като я видях тази преждичка си я кръстих бебешка, защото е една мекичка и шаренка точно като за бебче.Продавачката каза, че като се плетяло и изплетеното се получава на цветни фигури.

# 72
  • Мнения: 31
Любопитка,честит празник. newsm59 много щастие,здраве и едно красиво бебе през януари!

# 73
  • Мнения: 32
Милички момичета  Flutter простете че отсъствах толкова време . Бях в болнични . Искам най тържествено да се извиня на тези , чиито поводи за радост съм пропуснала   bouquet На Любопитка - ЧЕСТИТО! Пожелавам ти всичкото щастие на света ! Да те радва новия член на семейството и много много усмивки ,заредени с положителни чувства !
 Аз момичета да ви кажа на бързичко как стоят при мен нещата . Днес ми е последен ден на работа . От утре съм в отпуск . Лошото е че вкъщи нямам комп , така че не знам кога отнво ще се "срещнем "... Момичета от Бургас , да не ме забравите тотално  Naughty Ако имате срещичка , моля звънкайте . Присъединявам се на мига !!!
Виждам , че колкото повече наближава времето , покупките стават все по големи ...  Peace Браво девойки ! Аз за сега ще се въздържа от тях . Искам да ви споделя нещо с натежало сърце . Оказа се  на работа ,че се подиграха много лошо с мен . Поради факта че вече нямат нужда от мен , ме лишиха от полагаемите ми неща . Предимно от средства . Полагаха ми се някои премии ,както на останалите ...  Tired Заплатата ми намалиха мнооого  драстично . Няма да коментирам отншението и истериите . Много ми е мъчно , простете че ви занимавам с това ...  ooooh! Не допусках че храта могат да бъдат способни на подобна злоба . И трите години стаж във фирмата , през  които се доказах се оказаха нищо.
Много се извинявам момичета от тъжните думи ...  Tired Простете ми !
Ако не ми се отвори друга възможност да пиша , да знаете ПОЖЕЛАВАМ ВИ УСПЕШНО РАЖДАНЕ ! Всичко най прекрасно и много здрави бебчовци ! Усмивки и щастие !!! smile3525

# 74
  • Мнения: 1 102
aubergine , хората са много безмилостни, ти се мъчиш да си честен спрямо тях, но като вече не им вършиш работа, до там. Не се ядосвай, Бог няма да го остави на тяхна страна.
Момичета,аз се сетих за дребни няща които още от началото използвах, може някои които са родили да възразят, но просто искам да споделя моя опит. подмиване на бебето си купих 3-4 хавлии, от тези правоъгълните за ръце и лице, след всяко сменяне на памперса съм го подмивала направо под чешмата и после подсушавах с хавлийката. За след баня 2бр. хавлийки за бебе, отвътре постилях тензух, отначало кожата им е много нежна и тензух+хавлия е по-добрия вариант. Навсякъде се продава тензух на метър, отиваш при една шивачка и ти минава краищата в размер на хавлийката. От същия тензух си направих около 10-15 кърпички, тях ги слагах на рамото си и така вдигах бебето да си изкара газта, по този начин бебето не ближе рамото ти и като оригне бебето изкарва малко и дрехите ти остават чисти. Другите са: един малък леген и каничка за къпене, аз бях си купила в бяло, така ги отличавате от другите. Това се сетих за сега.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт