Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 37 отговора

Варна

Здравейте! Имах нещастието да не си намеря свестен доктор за ЖК и тя нищо не обяснява, а си мисли че аз знам всичко. А имаше и нахалството да ме агитира да й давам пари и да раждам при нея в Окръжна болница - Варна.
   Та вие сте ми надеждата да разбера какво да правя.  Термина ми е утре, а още нямам никакви признаци за раждане. Трябва ли да ходя на доктор за преглед на термина? Ако да, там където ще раждам ли да отида?
   Предварително благодаря

Цитирай

Tам през Атлантическия океан

Може спокойно да си отидеш на 2-3 ден след термина в болницата в която си решила да раждаш поне да направят запис на тоновете на бебчо  Peace не би следвало да те върнат
Лично аз отидох на 2-я ден след термина но имах болки и леко зацапване, не ме върнаха тъй бях минала  термина .... и така родих на втория ден след като ми приеха в родилното Wink

Успех и леко раждане ти желая   bouquet
Цитирай

София

След преносването се ходи всеки ден за запис на тонове. Ходи се при лекаря,който ти води ЖК.
Цитирай

София

Здрасти,

Когато преносваш се ходи в болницата където ще раждаш за слушане на тонове при това всеки ден. Ако нямаш конкретен лекар, просто мисля, че трябва да им занесеш документите - обменна карта, направление за хоспитализация и изследванията, за да са сигурни, че ще си им пациент (т.е., че ще си вземат парите от ЗК).
Желая ти успех Peace
Цитирай

BG

Почти всеки ден се ходи,макар че аз не съм ходила.
Цитирай

След преносването се ходи всеки ден за запис на тонове. Ходи се при лекаря,който ти води ЖК.
Peace

Обикновено, ако 7 дни след термина не родиш те приемат в болница и ти предизвикват раждането.
Цитирай

София

И аз ходих всеки ден на запис на тонове при лекарката в болницата, която си избрах. А досега лекарката ти от ЖК не ти ли слуша тоновете всяка седмица? И аз мисля че ще е добре след ден-два или да отидеш при нея да те види на видеозон и тоновете или направо в болницата която си си избрала и да им обясниш положението, не мисля че ще те върнат.

Цитирай

Johannesburg, SA/ София

Peace
Цитирай

Варна

И аз ходих всеки ден на запис на тонове при лекарката в болницата, която си избрах. А досега лекарката ти от ЖК не ти ли слуша тоновете всяка седмица? И аз мисля че ще е добре след ден-два или да отидеш при нея да те види на видеозон и тоновете или направо в болницата която си си избрала и да им обясниш положението, не мисля че ще те върнат.

Тоновете ми ги слушаше и кръвното ми мери последно преди 2 седмици. От тогава не съм се притеснявала, защото не беше дошъл термина и бебето си рита доста активно. Само, че не ме е гледала на ехограф и дори не знам дали е нормално разположено. Когато я попитах защо не ме гледа на ехографа тя каза, че това щели да го направят в болницата където ще раждам. А иначе през цялата бременност последно помня да го е правила в края на 6-ти месец. Не знам дали по принцип е така.

Благодаря за бързите отговори на всички. Ако през почивните дни няма признаци ще трябва да отида в АГ-то Smile Пък да видим какво ще става нататък.
Цитирай

Greece

Преносих 7 дни и ходех на всеки втори ден за запис на тоновете
Цитирай

Бургас

Ами и при мен беше горе долу както при теб ситуацията.Аз хванах и Коледа и познай дали имаше някой в поликлиниката. Отидох в патология и там ми слушаха тоновете всеки ден - това за мое спокойствие. Бяха ми казали на 6 ден ако не родя в болницата . Аз взех че родих 1 ден по рано Laughing Но общо взето знам как се чустваш, аз просто нямаше към кой да се обърна , а ме беше адски страх , че беббето е без наблюдение.Ходи в болницата всеки ден и настоявай да ти слушат тоновете
Цитирай

В софия по това време искат всеки ден да слушат тоношете на бебето. Не чакай понеделник иди поне утре да чуят тоновете и да те прегледат. Колкото и лошо да се държат, може да си спестиш и главоболия.
Цитирай

там където не искам

Аз ходих при лекарят който ми водеше консултациите два пъти да ми слуша тоновете на бебето и два пъти в болницата ми правиха запис на тоновете.При преносване повече от 7 дни се налага хоспиталзация и предизвикване на раждането.Поне при мене беше така.Успех и леко раждане.
Цитирай

Варна

Добре е да ходиш всеки ден на преглед и слушане на тоновете. Много е важто това за теб и бебето. Ако на ЖК не можеш, то отиди в Окръжна и ако нямаш избран лекар, при когото да раждаш, то помоли който е на смяна да те прегледа. Не вярвам да откажат. Аз бях преносила 5 дни и ме вкараха в Окръжна; на 7-я ден родих.

Леко раждане !
Цитирай

София

Peace

Обикновено, ако 7 дни след термина не родиш те приемат в болница и ти предизвикват раждането.
В деня на термина отидох при лекарката,която ми водеше ЖК.След това всеки ден в болницата,в която родих.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 37 отговора