проблемно захранване :(

  • 1 307
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • BG
  • Мнения: 1 900
Oще малко изчакай и повтори.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 524
До болка познато.
При нас таткото успя, но с пюре от ябълка. Аз я мъчих с тиква  Outta Joint
Изчакай седмица и тогава.

# 17
  • Мнения: 166
Сменете пюрето или го направете по-рядко или по-гъсто, докато си оцелите гъстотата.
Аз мисля, че дори да се изчака пак може да има проблеми в началото - дори след отлагане на захранването и след 6-7 месец.

# 18
  • Временно
  • Мнения: 788
И ние се захранваме трудно.Започнах,когато стана на 5 месеца и половина и първите няколко дена проявяваше голям интерес към пюретата.След което просто започна да отказва-стиска лъжичката с венците,плюе или направо стиска устни и се сърди,независимо какво пюре(плодово или зеленчуково) и предлагам и с каква гъстота.Спрях за няколко дена.След което положението е почти същото.От една седмица сме на следния график - към 10 часа изяжда максимум 40 мл каша и към 14 часа - 40 мл пюре.Иначе сме въвели тиква,морков,картоф,пащърнак,ябълка,круша,грозде и банан.

# 19
  • Мнения: 2 959
...чудя да не би все още моето мъниче да не е готово за това дали да не и дам почивка или направо да изчакам да станем на шест и пак отново да пробвам...
Гале, ами Ти сама си намерила отговора. Дай време на бебката и на себе Си, изчакай седмица и пробвай пак, вторият път ще се получи. Поне тук/ Канада/ педиатрите препоръчват изключително кърмене до 6мес, мисля че и в БГ е така и аз все още не съм захранвала, а сме малко по- голями от Вас.

# 20
  • Мнения: 236
и ние сме така
захраних като направи 5 месеца с оризова каша,много я харесваше,след около 15 дена дадох зелнчуково пюре,в началото ги харесваще,а сега плюе..че и кашата взе да не иска Shocked...и се чудя какво да правя..мисля да изчкам 1 седмица и пак да почна Simple Smile

# 21
  • Мнения: 559
Позната картинка  Tired
Алекс така стиска устата, че дори не иска да опита какво му давам. Пробвала съм и с домашни разредени с кърма и с купени - нищо не признава  Crossing Arms
Може би ще пробваме с педагогическото, защото проявява изключителен интерес като седнем на масата да ядем. Сърди се ако не му дам да гризе нещо  Crazy
Днес ядох вафли пред него и се разплака, защото не му дадох  Shocked

# 22
Здравейте, моята дъщеричка е почти на 7 месеца и все още се мъча да заместя хранене. Захраних я на 4 месеца и половина. Първите 2-3 дни ядеше с голяма апетит, после реши, че всичко и е противно и се започна с познатото явно на всички бутане на лъжицата и стискане на уста. Спрях за 20 дни. В началото на 6 месец пробвах отново. Ситуацията беше идентична. Първите 2-3 дни яде с голямо удоволствие и сега отново отказва каквото и да е. Ужас. Въобще не зная какво да я правя...

# 23
  • Мнения: 559
Здравейте, моята дъщеричка е почти на 7 месеца и все още се мъча да заместя хранене. Захраних я на 4 месеца и половина. Първите 2-3 дни ядеше с голяма апетит, после реши, че всичко и е противно и се започна с познатото явно на всички бутане на лъжицата и стискане на уста. Спрях за 20 дни. В началото на 6 месец пробвах отново. Ситуацията беше идентична. Първите 2-3 дни яде с голямо удоволствие и сега отново отказва каквото и да е. Ужас. Въобще не зная какво да я правя...

Ами не я насилвай, че ще стане по-зле. Според мен до годинката не е нужно да заместваш хранене  Peace

Общи условия

Активация на акаунт