Как да подготвим таткото за раждането

  • 2 318
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Не съм го подготвяла. Попитах го ще дойде ли да ражда с мен и той се съгласи. Мога да го похваля  - справи се блестящо  Heart Eyes
Той се справи блестящо???  Hug Ама ти роди нали??
Хич и не го искам наоколо като дойде време за раждането, а не съм си и помисляла да го подготвям. Психически може би?? Или физически??? Прекалено ми се струва такова вглеждане в бащата, не е ной най- важният, а бебето и майката до възстановяването `и.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Той май си е подготвен повече от мен  Laughing пък и да не е няма да мисля и за това сега  Confused

# 32
  • Мнения: 1 219
нашият татко никога не се е страхувал от раждането.Беше с мен неотлъчно през цялото време до главата ми.Дори да се храни и на тоалетна не е ходил.Остана с мен 3 дни в болницата и спинкахме тримата в стаята ми(аз, бебка и тати Simple Smile)

# 33
  • Мнения: 641
Той май си е подготвен повече от мен  Laughing пък и да не е няма да мисля и за това сега  Confused
Именно

# 34
  • Мнения: 256
Мъжът ми присъства на второто раждане - без подготовка, но вече беше баща със стаж - 6 години, а тук вече има разлика - дали е за пръв път или не.
Съжали, че не е бил и на първото.

# 35
  • Мнения: 165
Чак пък да го подготвям?! #Crazy  Аз се подготвях, той участваше активно в последната консултация, настаняването в родилното, не се отдели за миг, докато не родих, е, не в родилна зала, а отвън. Дори го пуснаха да види бебо преди мен Laughing.

# 36
  • Мнения: 51
Общо взето при нас беше обратно, таткото ме подготвяше мен Simple Smile
Той има друго дете от предишен брак, та се явяваше като "старото куче". По време на консултациите разбираше всичко по-добре от мен и след това ми обясняваше всичко което не ми е било ясно. Съветите които ми даде за самото раждане се припокриваха напълно с тези на акушерката, абе... слънчице си имам в къщи Simple Smile

# 37
  • Мнения: 537
Не съм го подготвяла, в някои отношения той си беше по подготвен, аз бях по шашната.

# 38
Както са написали и други мами, за раждането не смятам за нужно да подготвям таткото. Той и не се е опитал да дава мнение как и къде ще се ражда!
Иначе споделям с него как се чувствам, разказвам му как минават прегледите и какво казват за бебка. Мисля, че е задължително таткото да бъде системно приобщаван - бебчето не е само на майката, нали? Друг е въпросът, че ако таткото няма такава настройка (има и такива мъже все още, които смятат, че отглеждането на бебето си е "женска" работа), няма как да го накараш насила!
В много статии пише, че едва ли не трябва да обръщаме още по-специално внимание на мъжете си докато сме бременни, защото се чувствали изоставени и лишени от внимание. Ами пресилено ми се струва подобно отношение! И нечестно - все пак ние мамите сме тези, които понасяме негативите (и позитиви има, де Simple Smile) на бременността!

# 39
  • Мнения: 2 013
Сега пък само това остава,да подготвям таткото?!
Нали аз ще раждам,какво да му подготвям на него,може би чрез съвети как да не умре от препиване  beer cheers или да му обясня как да си сготви сам шкембе чорба за сутринта,че да се освести за визитата при мен?!  smile3550 Confounded smile3517
Няма какво да го подготвям с друго  newsm47 newsm62 newsm47

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Няма какво да го подготвям, самата аз незнам доколко съм подготвена какво остава за него newsm78

# 41
  • Мнения: 3 869
Директно на въпроса от темата:
При нас желанието беше таткото да "хване" бебето и така и стана  Heart Eyes
Подготовката: посещавахме заедно курс за бъдещи родители, четяхме много - аз повече, той избирателно; гледахме много филми с раждания; обсъждахме подробно и по няколко пъти всяко нещо което ни притеснява около раждането; направихме заедно една консултация с акушерка, която обясняваше както на мен какво да правя, така и на него той какво да прави в неговата си роля.

# 42
  • Мнения: 498
Е той ли ще ражда, че да го подготвям Thinking
Peace

# 43
  • Мнения: 260
Изобщо не съм го подготвяла.Всяко бебе си е различно и приказките които слушаше
"Ти ще видиш сега като дойде бебето няма да спиш по цяла нощ" изобщо не важаха при нас!

# 44
  • Мнения: 2 521
Ми да Crossing Armsайде сега и тях да започнем да подготвяме да не стресират нещо WhistlingАми че то на тях се пада така или иначе само купона cheers dazzler1

Общи условия

Активация на акаунт