Високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета

  • 127 214
  • 264
  •   1
Отговори
# 60
  • Sf
  • Мнения: 808
Това съотношение какво ще рече?
60% мазнини
20% .....
20% въглехидрати

# 61
  • Варна
  • Мнения: 4 818
белтъци...
Всъщност  и 50 % мазнотия файда, важното е да не минаваш 20 % въглехидрат. Така четоф у spidersport... Обаче какво ям, що ям - не вярвам толкоз мазнини да изяждам. Както й да е, забравям млечните от утре. Като дойде зима трябва да си вляза в старите новички панталони... Crazy

# 62
  • Мнения: 2 142
Здравейте момичета, и от мен!
Много ми стана интересна темата и я изчетох от край- до край и каквито линкове дадохте- всичко изчетох... Направо благородно ви завидях за постигнатите резултати, с ядене! Много ви се радвам, направо ме запалихте. Много ми се иска и аз да се включа, ама трябва някой да ми помага и да ме напътства, докато свикна да се храня така. Кажи речи свлих килограмите от бременността, или поне по-голямата част от тези, които исках да сваля, защото бях ужасно слаба преди това, обаче трябва да намаля телестните мазнини, които са ми в повече, все още... Cry Някой от вас, ще се съгласи ли да ми споделя дневното си меню, за да опитам да се храня като него Hug

# 63
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Мишел тук в разделите за хранене има дневни менюта.

ДО ВСИЧКИ ДЕТО СА В ЗАСТОЙ: от месец и половина съм се "закотвила" на 64(цел 59-60), но дрешките стават все по-широки и по-широки и то с доста прегрешения.....
СПОКО, спазвайте общите принципи и ще слабеете.
За млечните: като ги спрете за известно време ще свалите и после можете пак да си ги включите.
 Hug Hug

# 64
  • Мнения: 558
Мишел, мислех да ти пиша на ли4ни, но реших 4е може да е интересно и за другите- зна4и едно мое примерно меню:
Но най добре е да си направиш твое според това какво оби4аш да ядеш, колко се движиш, от колко калорри на ден имаш нужда.
Аз тъй като все още съм си с доста килца, за сега не смятам калориите, но ако ти си по-слаба или по-близо до идеалното си тегло, ще трябва да ги смяташ и не съм сигурна 4е ще проработи при теб моето меню. Бих те посъветвала да пишеш на Галя или Милко във форума на www.spidersport.com - с подробности за теглото ти спорт и тн навици сигурна съм 4е те ще те ориентират
зна4и закуска - 4-5 супени л. кисело мляко, 2 с.л. ленено семе, 2 с.л. пшени4ен зародиш, 1 сл бял сусам
обяд- омлет или яйца или някакво месо със салата
ве4ер- или като обяда или само салата или тикви4ки с гъби на фурна
Успех!

# 65
  • Мнения: 2 142
Много благодаря! Днес ще се включа във форума на Милко и Галя. Наистина ми се иска да променя хранителните си навици и това ми изглежда удачен вариянт.  Hug

# 66
  • В.Търново
  • Мнения: 444
Victoria_R ти от колко време си на НВД и какво си свалила. И на мен ми е мн. трудно да гии смятам тия въглехидрати Sad Май само съм минала на  ОПИТИ за НВД. Сутрин пия кафе със 1 лъжичка сметана без захар. На обяд няккава салатка и месо. И вечер пак салата и месо. 

# 67
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Виктория, как така не си броиш калорията??
Няма начин да отслабваш, ако изяждаш повече от необходимите калории... Как тъй?

# 68
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Виктория, как така не си броиш калорията??
Няма начин да отслабваш, ако изяждаш повече от необходимите калории... Как тъй?
Това е за "заблуда на врага" Grinning
Просто се изисква време организма и психиката да свикнат с отрязаните въглехидрати (банички, кифли, шоколади), та в началото ако почнеш и калориите да си броиш ще луднеш. Първоначално само намаляваш количествата дето ядеш и се мъчиш да откажеш хляб и прочие работи, а следващият етап е броенето на калории.
С шоколада още не съм се преборила докрай Confused

И на мен ми е мн. трудно да гии смятам тия въглехидрати Sad Май само съм минала на ОПИТИ за НВД. Сутрин пия кафе със 1 лъжичка сметана без захар. На обяд няккава салатка и месо. И вечер пак салата и месо.
Баш НВД ти е менюто, е ако не хапваш картофена салата Wink
Да кажа, че и доматите имат доста въглехидрати.

# 69
  • Мнения: 271
А всъщност вие как ги броите калориите? НЯкой беше дал един линк с калкулатор, който не работи... вкарах няколко продукта и грамаж и ми даде резултат 0  Sad Има ли някъде подробен списък на продуктите с калорийност? Аз имам един, в който се оказа, че няма тиквички и яйца например, та и да искам, не мога да бройкам  Sick

# 70
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Тук, само на английски и за хора дето са се заели сериозно (щото аз съм несериозна Embarassed)
На български
на български за състава на някои основни храни
пак на английски
английски за състава на храните - има даже и майчиното мляко Whistling

Е определено си увеличих знанията по английски Crazy

# 71
Здравейте, мили дами  Simple Smile

от известно ви чета тука интересните обсъжданки, ама все не намирам време да отговоря..

Сега конкретно.. относно НВДто и броенето на компонентите по него.. мога да ви изпратя моята системка, която е повече от елементарна.. май най-добре е да пусна един линк.. ще се пробвам Simple Smile ако не по мейли..

http://dreams.hit.bg/NVD.xls

Това е и моето меню до момента.. Дано да съм полезна!

.. Ще се регистрирам ASAP .. ух.. само се каня..  Rolling Eyes

# 72
  • Sf
  • Мнения: 808
Здравейте, мили дами  Simple Smile

от известно ви чета тука интересните обсъжданки, ама все не намирам време да отговоря..

Сега конкретно.. относно НВДто и броенето на компонентите по него.. мога да ви изпратя моята системка, която е повече от елементарна.. май най-добре е да пусна един линк.. ще се пробвам Simple Smile ако не по мейли..

http://dreams.hit.bg/NVD.xls


Това е и моето меню до момента.. Дано да съм полезна!

.. Ще се регистрирам ASAP .. ух.. само се каня..  Rolling Eyes

привет,
много добра табличка, да те питам ти просто си записваш в нея или ползваш Ексела да ти изчислява разните съотношения... Не съм много добра в Ексел, затова така лаически питам
Ако си ги изчисляваш другаде, би ли споделила откъде така прегледно и акуратно точно?
Благодаря!

Последна редакция: пн, 18 юли 2005, 15:21 от crossamaia

# 73
  • Мнения: 46 536
Виктория, как така не си броиш калорията??
Няма начин да отслабваш, ако изяждаш повече от необходимите калории... Как тъй?

И аз нищо не броя  Laughing
Малко не ги разбирам тия смятания,
ако не ви затруднявам може ли да ми кажете колко калории са една салата домати краставици /2 средни домата и една малка краставица/+пилешка пържола 100 гр.

За тези, които искат да си разнообразят менюто: в Била при манджите или пиле със зеленчуци, пържола от бутче, навита, а вътре заленчуци, 100 гр.=0.99 лв. ........ аз изядох 250 гр.  Embarassed но кантара пак сочи надолу днес  bowuu

# 74
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Аз си смятам месата, зеленчука вече не, но гоня норма, тряба ям, тряба смятам. Мдаа!

Общи условия

Активация на акаунт