Интериорен дизайн – цени и препоръка!

  • 269 067
  • 845
  •   2
Отговори
# 570
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Здравейте! Аз се интересувам как стоят нещата за Бургас. Коя фирма, на какви цени работят. Става въпрос за интериорен дизайн на апартамент. Къде мога да попитам?

Интериорните дизайнери не са ограничени само в един град.
Може да си наемете интериорен дизайнер от София, Пловдив, Варна... все едно - важно е той да е добър и да свърши отлична работа. Нали така?  Wink

# 571
  • Мнения: 4
Здравейте,
Налага се да ползвам услуги на интериорен дизайнер в Стара Загора.
Не мога да намеря такава фирма, а ми се струва невъзможно да няма! Моля за помощ, спешно е!
 

# 572
  • Мнения: 44
Здравейте,
Налага се да ползвам услуги на интериорен дизайнер в Стара Загора.
Не мога да намеря такава фирма, а ми се струва невъзможно да няма! Моля за помощ, спешно е!
 

Ако не си намерите дизайнер от вашия град може да се възползвате от такъв в близък до вас град.  На мен лично ми се е налагало много пъти да правя обекти по морето и просто си правя сметката. Пожелавам ви лек и успешен ремонт!

# 573
  • Мнения: 1
Здравейте казвам се Кристиан наскоро се върнах от Дувай и реших да си закупя апартамент . При закупването му полуцих визитка на ин. Дизаинер. Няколко дни по кьсно след разговор с нея ми исптрати нейни проекти (завьршени) при което реших да и се доверя и останах без думи . Спази си сроковете мебелите и цветовете отговаряха напулно и не ми одра кожата ако може да се каже като цена на кв. Препорьцвам я ако някой има нужда определено може да и се обади и да разгледа прекрасните и проекти не губите нищо !! ( Joana 0896630631 )

# 574
  • София
  • Мнения: 529
 Laughing Laughing Laughing и се регистрира в бгмамма, за да споделиш това  Laughing Laughing Laughing

# 575
  • София
  • Мнения: 983
Здравейте,имате ли идея какви са цените на интериорните дизайнери ( средни,знам,че има много доказали се, които взимат и доста скъпо) ориентировъчно,разбира се, за проект и изпълнение на проекта. Смятаме си бюджета за покупка на жилище и ми се иска да заложа и пари за ремонта,но нямам идея колко. Става дума за жилище или ново строителство на шпакловка и замаска или старо,но добре поддържано,не за тотален ремонт с инсталации и избушване на всичко.

# 576
  • София
  • Мнения: 529
Мога да кажа за ново строителство - започваш от 1000лв на квадрат (това е всичко - ремонт, под, санитария, но все пак читави и по дизайнерски проект). Дизайнерите с що годе добри идеи започват от 30лв/квадрат. Съвет: не оставяй цената да ти е единственото определящо, защото евтиното често излиза скъпо.
Успех

# 577
  • София
  • Мнения: 983
Благодаря! 1000 лева на квадрат не биха ни били по джоба в никой случай,защото ще търсим поне 100 кв.(3спални+кухня/хол+2 санитарни възела) и няма как да платим 1100-1200€ кв. м за жилище и още поне 500 за ремонт  Thinking. Ще мисля други варианти или просто трябва да гледам други квартали,в които ще имам мечтаният дом,но в кофти квартал Laughing

# 578
  • София
  • Мнения: 529
Предполагам, че ако намерите в завършена сграда, с добро разпределение и инсталации, на които вярвате, цената може да падне. Въпреки че ако трябва да сменяте дограма и да слагате изолация - вероятно сметката излиза подобна.

# 579
  • Мнения: 40 905
Първо, зависи си от степента на завършване, защото "шпакловка и замазка" е леко относително. Мога да споделя моя случай обаче. Апартамент с чисти 90 квадрата, тристаен, ново строителство, с монтирани интериорни врати и радиатори и добри замазки и шпакловки (няма нужда от изправяне на стени), с два санитарни възела.
- Качествени плочки, моноблокове със скрито захранване, линейни сифони, душ и т.н. около 5000 лева.
- Ако добавим и душкабината (само стъкло, с врата) и разни аксесоари, да сложим още 1000 лева.
- Ремонт (пълно завършване на баните и антрето, окачени тавани, шпакловане с шитрок ) 6000 лева
- За масивен естествен паркет дъб ще отидат около 7000 лева.
И така всичко излиза под 10 000 евро с раздути цени (ако сложиш ламинат цената ще падне драстично).
Не слагам боядисването, защото сам можеш да го направиш с малко пари. Т.е. ще влезе в горната цифра.

И от там нататък отиваш на мебелите, но там разликата в цената може да бъде от порядъци и затова всеки сам си решава. Има кухни по 500-1000 лева, има и по над 10 000 лева. Има спални за 400 лева и спални по 4000 лева (само леглото). Но ако докараш нещата до пълното завършване (горния параграф) можеш да се нанесеш и само на един гол матрак на пода и една печка Раховец, а после да си мебелираш малко по малко.
В горната сума от 10 000 евро не са включени и шкафове и мивки за санитарните възли, защото и там цените са всякакви, а и още не съм купувала.

П.П. Аз съм се парила от интериорни дизайнери и не искам да чувам за тях. Умират си да направят интересно решение, а не практично. И понякога в проекта лееекинко лъжат с размерите за да ти изглежда приемливо на хартия, а всъщност #Crazy А и за какво са ти? Дизайнът с 3Д проект за баните и кухнята ти е безплатен в цената. Останалото какво толкова има, та да не можеш сам с идеи от нета?

# 580
  • Мнения: 1
Здравейте,

Нова съм в темата, но ме провокирахте, защото и аз минах по този път - струва ли си интериорния дизайн или не. Ние сме средно статистическо семейство с две деца. Живеем в панелен апартамент. Когато обявих, че искам дизайнер за новото ни ПАНЕЛНО жилище, всички ме обявиха за твърде префърцунена. Търсих в нета много, но все не намирах това, което ми трябваше. Вече почти се бях отказала, когато след около 6 месеца някакси промених търсачката и излезе името на един дизайнер, който дотогава не бях виждала. Допаднахме си веднага. И досега смятам (за щастие вече не само аз), че наемането и беше най-доброто решение, което беше взето по отношение на апартамента ни. Начинът, по който бях обслужена много напомня на описанието на fifi_0421, затова ще избегна подробностите. Бях наела дизайнера само за проекта (без извършване на строителството по него), в който обаче участвах активно. След като взех готовия проект, вече знаех какви видове плочки (предварително бях дала ценови клас среден), по колко бройки от всяка и откъде да ги купя. Това се отнасяше и за плоскостите, и за цвета на мебелите, и за боите по стените. Дизайнерката ми беше много полезна и с идеите, които даваше по отношение на това, какво има по магазините и на какви цени. Едва, когато на своя глава смених плочките в коридора (поради финансови причини), след обикалянето по магазините разбрах, какво ми е било спестено с наемането на дизайнер. Накрая, след като не можах да намеря майстори за led осветлението ни даде телефона на хората, с които работи тя. Сумата, която дадох преди 6 години за хол, кухня, детска стая и коридор беше около 2000 лв. и момичето си заслужи всеки лев от нея.
Резултатът е следният - почти не съм обикаляла магазините, коментарите за апартамента ни в сайта са от рода на "ех, ако имах парички, бих искал да живея в такъв апартамент" или "хората са си надвили на масрафа" едновременно ме радват и разсмиват. Затова с две ръце гласувам ЗА дизайнер. Давате парички, срещу които спестяване много нерви и колебания и отсъствия от работа. Друг момент, който искам да изтъкна е, че се работи по проект. Дори и да свършат парите още докато правите ремонта, което почти винаги се случва, след 3 месеца като съберете пари, знаеш какво точно и откъде да го купиш. А удоволствието от резултата е огромно.

# 581
  • Мнения: 349
Може ли/ на лични разбира се/ да ми кажеш името на дизайнерката, с която си работила? Благодаря ти !

# 582
  • Мнения: 1
Здравейте,
ще се опитам само с няколко изречения да опиша ужаса в който попаднахме след започване на ремонт. Всичко започна с много идеи и то по две (нали и таткото дава идеи  Joy). Започнахме с дългото и бързо обикаляне на всички магазини за събота и неделя само. Снимки,цени пак снимки. Кое с кое ще си отива? Нова обиколка. Опппп нови идеи. Нямаме време. След 3 месеца, чакаме с нетърпение да дойде нещо от поръчаното. ООО но НЕ. То машините им се развалили, майстора ръката си счупи, колата се развлила. Причини 101на. Всичко закъсня, а което дойде беше с грешни размери. Намразихме ремонта и майсторите, а дори и нас самите накрая. Аз си влязах да раждам, майстора плочки лепи в нас. Малката поне спеше дълбоко да довършим ремонта. След няколко месеца моя мн близка приятелка си нае интериорен дизайнер. След 4 месеца си купи пантофки и ни покани на гости. Всичко беше мн хубаво и не най-скъпото. За 1800лв си спести обиколки и проблеми.Мога сомо да посъветвам всеки, който не е правил апартамент и иска да е със здрави нерви, да си потърси интериорен дизайнер. Сега мислим за детската стая да пробваме и ние.
Успешни и безаварийни ремонти  Grinning

# 583
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 29
Нека и аз да споделя какво трябва да предприемете ако търсите въпросната услуга...

1. Планирайте бюджета на самия ремонт - за основен ремонт на панелен апартамент от 80 кв.м. сумата от 200лв./кв.м. е абсолютния минимум за качествен(с гаранция) ремонт - включва труд по направа на баня, замазки, шпакловки(не изправяне на стени), мазилки, замазки и боядисване, Ел. и ВиК инсталации, топлоизолация и стр. материали за ВСИЧКО това, тук не включва дограма, врати, паркет, както и плочи. Тук не става въпрос за екстри каро окачени тавани, декоративни мазилки и куп други ексти отиващи към луксозни изпълнения

2. Сума за дограма, врати, паркет, плочи - приблизително 10 000лв.

3. Мебели и обзавеждане - минимум 10 000лв., максимума ту може да се раздуе във пъти, все пак едва сега се развихря фън-шуя  Wink

4. Едва тогава калкулирате сумата за дизайна и е хубаво да знаете какво точно търсите и как се ангажира въпросния изпълнител - дали ще Ви наглежда само или извърши работа по точки 1, 2 и 3.

Услугата не е за всеки, но предимствата и са несъмнени ако можеш да си го позволиш. Хубаво е да обсъдите с интериорния дизайнер както неговата цена, така и наличния си бюджет защото после става мазало...

# 584
  • Мнения: 317
Хмм, а ако търсиш специалист, който да ти пренареди мебелите или да ти посочи грешките, които си направил, такъв ще намериш ли?

Общи условия

Активация на акаунт