Как се подстригва дете, което не иска да бъде подстригано...

  • 12 219
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
НИе до сега сме се подстригвали три пьти,като пьрвия беШе оЩте докато беШе бебе,орязахме от тук от там някой и др паШкул който оЩте не беШе окапал. Втория пьт ,това лято го водих на фризьор,заЩтото бяхме на гости на баба му в Бг и не си взех маШинката,но от тогава се зарекох,че вече не фризьор Naughty,не. Сложих го да седне у мен,уж да е по=спокоен,ама то беШе рев ,то беШе чудо,двама фризьора и аз едва се справихме,а той се засиня от рев,баба му излезе ,заЩтото не и даваШе сьрце да го слуШа как се дере. След няколко месеца,реШих ,че пак имаме нужда от малка пострижка ,но този пьт  си го постригах аз в кьЩти.Вярно е ,че се наложи на следваЩтия ден преди кьпането да го дооформя,но стана мн сполучлива прическа ,а и без рев от страна на малкия. Няколко дни преди пострижката му давах да си играе с маШинката и му я пусках за да свикне с Шума й. Успех в на4инанието и пиШи как е минала пострижката при вас. Hug

# 31
  • Мнения: 201
Подстригах го, докато спи. Така правя и с рязането на нокти. Друг начин нямаше. Дано като порасне малко, успея да последвам съветите на някоя от вас. Благодаря за отговорите!

# 32
  • Мнения: 1 931
Йони ще направи вече 4 години и още с и е проблем. Подстригвали сме го докато спи, той ходи и ние след него с ножица и гребен, той си гледа през терасата навън, а ние го подстригваме отзад и така. Това нещо го правим аз с баща ми. Август с доста уговорки отидохме на фризьор, този при който дядо му ходи, но това е на Петрич и сега вече казва, че на друг няма да отиде и от тогава не е подстригван и ще трябва да ходим до нашите да свършим това нещо. Иначе машинка не дава, само с ножицата, него го е страх от шумящи неща и скоро не би се престрашил.

# 33
  • Мнения: 161
това с подстригването наистина понякога е голям проблем, но мами ( без да имам деца и опит) давам моето мнение- внимавайте да не създадете стрес у децата си. Наистина както някои от вас казват, че им обясняват е моге би най добрия на4ин. Аз лично едва преди няколко години упсях да преудолея стреса именно от подстригването.( а моге и да не съм) все ме е страх да не ми отрегат пове4ко коса отколкото съм казала и да не стане къса( защото едно време като бях малка отлично си спомням как ба6та ми веднъг хвана ногицата и ре6и да  ме подстригва. Е няма да ви казвам  от дългата ми коса какво остана. Бе6е хванал косата на опа6ка и хоп отряза бая  коса. после майка ми с еналоги д аме дооформя и от доста дълга коса се превърнах с коса на 4ерта. Бе6е такъв стрес. тъй 4е ако не е супер налогително не притисакйте малките сладури. Simple Smile

# 34
  • Мнения: 625
Подстригваме го от 3-тия месец. Първо с ножица, после с машинка. Всичко беше идеално. И като стана на 1 и почна да осъзнава някои неща взе да изпада в истерии. Но почнахме с баналните"тя е приятелче, батко Петър се подстригва и той, батко ....и той, кучето котката всичките ги подстригахме Mr. Green" После допирахме машинката до нашите глави, пеехме....и така свикна. Последните 2 пъти нямаше ревове. На 1,7 е.

# 35
  • София
  • Мнения: 175
Като беше по-малък някой го занимаваше с книжка или играчка и аз стрижех колкото мога, сега вече доброволно се съгласява да бъде подстригван.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 064
А кой казва, че ТРЯБВА! Моят син си живее чудесно с дълга коса. Далеч съм от мисълта, че щом е момче, то задължително трябва да е с подострена главичка.

И моят още не е подстригван, и то не защото е трудно, а то сигурно ще е Wink, а защото много го харесвам с руси къдрици - знам, че ще изчезнат, като го подстрижа... Да прилича на момиче?

Общи условия

Активация на акаунт