Вие какво правите ?

  • 4 594
  • 124
  •   1
Отговори
  • Мнения: 462
Здравейте, майка съм на две деца  . Дъщеря ми е отлична ученичка , с много моя помощ ,побутвания ,някак стават нещата. Синът ми е буйно детенце със съмнение от моя страна за аутизъм . Играят си с брат и ,но много се дразнят -викове и пищене по цял ден !Мъжът ми е на работа от 8-18 ч . всеки ден с изключение на неделя . За бабите няма да коментирам .Не оставям децата да ги гледат почти никога ,понеже не искат ,страх ги било , аз имам още 4 месеца време докато започна работа и ще се побъркам до тогава . Живея в много малък град ,нямам комшии с деца ,дори млади хора няма . В лошо време не сме излизали по 2 седмици от апартамента. Работата ми е свързана с хора и съм свикнала да бъда сред тях , година и половина изтърпях повече не мога . Всеки мил ден едно и също . Усещам , че започвам да изпадам в депресия, а не искам .Моля за помощ

Последна редакция: нд, 30 апр 2023, 08:04 от Dobriana32

# 1
  • Мнения: 18 299
Аз ако не изляза не две седмици, а два дена дори от вкъщи, и аз ще изпадна в депресия. Извеждайте ги тия деца. Не живеем в Сибир, колко да е лошо времето? Дъщеря ми винаги съм я извеждала, и като бебе с количката, и сега, във всякакво време, всеки ден. Според мен дори като малко бебе й е било приятно и полезно да вижда различни гледки, да сменя обстановката. За мен също разходките са важни.

# 2
  • Мнения: 6 587
Къде живеете, че чак толкова лошо време две седмици?!? Защо не излизате? То и лошо да е времето, поне до магазина трябва да се отиде..
Ако имате някакви съмнения за нещо си за малкото дете, ми отидете на една консултация с психолог или логопед. Там ще ви насочат вече къде да отидете ако преценят, че наистина има индикации за нещо.
Голямото дете ходи на училище явно. Значи през деня сте само с малкото. Вечер да се включва и бащата. Единия с едното, другия с другото или заедно четиримата да играете на някакви игри.
Ако толкова много си напрегната, даваш малкото на ясла /в малък град предполагам няма чак толкова чакане за място/ и се връщаш на работа.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 303
Мен това ме втрещи. Как по 2 седмици не излизате?

Последна редакция: нд, 30 апр 2023, 09:33 от Светулчица

# 4
  • София
  • Мнения: 13 179
И аз в хора.
Ако 1 ден не съм излизала и то за минимум 2 часа, ще откача, както и децата ми.
Ако е толкова чак лошо времето, има други опции с движение, спорт, плуване (вкл. за бебета).
Притесненията за малкото дете се потвърждават с консултация с лекар, а не със съмнения.
Вечер след 18 ч. този мъж какво прави, та не излиза със семейството си и не се занимава с децата поне? Ами в неделя поне защо не пътувате някъде и не ходите на екскурзии?

# 5
  • Мнения: 3 195
Малкото трябва да си изразходва енергията. Имам почти две годишно, излизаме всеки ден, ако ще да е минус десет. Иначе ще разглоби къщата. Разбирам те, че изпушваш, нямаш никаква помощ и отмяна. У нас е подобно, но мъжът ми поема детето за около час вечер и за по няколко часа през уикендите, това ми е "почивката", в която често обаче се налага да върша други неща, да чистя и т.н. Човек прегаря... Ще трябва мъжът ти да ти освободи някакво време поне в неделя.

# 6
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
А аз пък съм от тези дето ако може само вкъщи ще си седят(но живеем в къща с двор, имаме стая пригодена само за игра,въпреки че и като бяхме в апартамента пак бе почти същото).Мен по-скоро хората ме напрягат и мога да ме докарат до депресия.
Не съм авторката,но ще отговоря на въпроса на Февър-в малкия град често няма басейни (при нас има само в едното училище и може само в неделя да се ходи),при нас няма детски клуб,няма надуваеми замъци (освен по панаира на града),мъжът ми се занимава доколкото може с децата,но рядко ходим някъде през уикенда, защото е винаги уморен и не му се кара,а аз не шофирам.
Колкото до това дали детето има аутизъм -при толкова малко дете е много трудно да се постави тази диагноза,говоря от личен опит,т.к.големият ми син е такъв,но окончателна диагноза му сложиха чак през 2019-та,когато бе на 11 години.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 992
Малкото дете има нужда да си изразходи енергията. Ако по 2 седмици стои затворено, не само то ще изкрейзи, ами и всички около него. Ако действието се развива в България, не мога да си представя какво се има предвид под "лошо време". Дъжд и прохладно време не са причина да стоите като затворници вкъщи.

# 8
  • София
  • Мнения: 13 179
Елислава, в града може да няма, но може наблизо да има голям град и поне веднъж в седмицата не пречи да се отиде. Особено в почивния ден на бащата, за да има помощ.
Клубове, замъци и подобни не посещаваме и ние, въпреки наличието им, но сме всеки ден по няколко часа по паркове (не ходим по детски площадки, а децата тичат, скачат, забавляват се, играят с кучетата ни и т.н.), през уикендите сме в планината. С хора не се бутаме.
А за дъжд и лошо време има дъждобрани, гумени ботуши, пуловери.

# 9
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
Да де,в почивния ден на ММ,ама той не иска,а Търново ми е на 40 мин., Габрово -на 20, Ловеч на 35 км и Плевен на 70 км...Като живеехме в София всеки уикенд ходехме на някъде,сега не иска...А аз мразя да ходя по парковете,предпочитам мол,музей или някъде в планината (и там скоро не сме ходили)

# 10
  • Мнения: 3 195
С буйно дете и пътуването е ужас. Дъщеря ми издържа по половин час максимално, като пътуваме така с напрягам, че предпочитам да си стоим в нашия град.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 303
С буйно дете и пътуването е ужас. Дъщеря ми издържа по половин час максимално, като пътуваме така с напрягам, че предпочитам да си стоим в нашия град.


Ти чудесно предпочиташ да си стоиш в града, няма нищо лошо, ама държиш ли детето по 2 седмици без да излизате?

# 12
  • Мнения: 3 195
Не, писах, че излизаме всеки ден независимо от времето. Казвам само, че някои предложения за съседен град доста зависят от детето.

# 13
  • Мнения: 1 239
Dobriana32, а по-малкото дете и навън ли е буйно? А когато сте на гости? Ако не толкова, другите ти го казаха - излизайте повече. Може да е просто на разходка из вашия град, може в по-голям близък град, може сред природата, може на гости. Ако на вали пороен дъжд, не виждам причина да не се излиза, колкото и да е студено (то пък в БГ какви ли студове има?). Остават ти само 4 месеца и то в най-хубавия пролетно-летен сезон, така че никакво униване!
Понеже питаш ние, останалите какво правим... Ние много излизаме. В града, извън града, където ни видят очите. Така беше и преди детето, така си остана и след като се роди. Още от бебе го водим с нас къде ли не. Освен това много си ходим на гости с нашите приятели. Така и децата разнообразяват, интересно им е в чужди домове, в нова обстановка, с нови играчки. Това е особено добър вариант в лошо време. Сега, децата като поотраснаха, каня вкъщи и само тях, без родителите. Много им харесва, глезя ги, голяма игра пада у нас, понеже не си жаля къщата - и да изцапат, разхвърлят, и да счупят някоя чаша - голяма работа.
От студ никога не сме се пазили. Детето зимата всеки уикенд ходи на ски. Няма минус 8, минус 10 градуса. Тренира и това е. Трябва виелица някаква да има, която да ги отвява, за да прекратят тренировка. Това е само пример, не е нужно да е точно планина или точно ски.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 303
Не, писах, че излизаме всеки ден независимо от времето. Казвам само, че някои предложения за съседен град доста зависят от детето.


Ама аз не говорех за теб, а за авторката Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт