Бебетата на ясла от 3-месечни?

  • 10 500
  • 228
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 388
Както винаги в нашата държава се пишат закони, които просто няма как да влезнат в сила. Пишат ги колкото да отчитат дейност. Как ще стане катои сега за София има недостиг на 6000 места за ДГ? Как ще стане като мед. сестри напускат България и дори в болниците има недостиг, та камо ли някой ще отиде да работи за 280лв. в ясла?

# 76
  • Мнения: 9 990
Холограма, ама защо свързвате яслата за бебета само и едиствено с невъзможността да се гледа дете финансово?Какво значи-смазан от принуда?Защо само смазаните от принуда да трябва да работят?Тези, които не са смазани от принуда?Градината на голямата е пълна с деца с родители, които са далеч от смазаността от принудата.И яслата де.Нали им виждам колите, че и бешевките колички-такива от по 1000лв и нагоре.Не ми казвай, че тези хора са смазани от принуда.Разбира се, има и такива.Но децата не са в яслата събрани само на родители, премазани от принуда.
Това последното хич не го разбрах, моля те-повтори го с ябълки и круши...
ПП-явно имате вид на изнемогващи, след като персонала на градината ви жали толкова...незнам...На нашия персонал му е приятно и не посрещат децата с жал.Времената се менят, няма как винаги да е така, както е било Преди...Преди това, преди онова, все тая...

# 77
  • София
  • Мнения: 38 584
Пенелопа, Холограма, най-човешки ви моля - престанете да се заяждате.
Струва ми се, че темата просто се превръща в повод за тези ваши не особено красиви изяви.

# 78
  • Мнения: 9 990
Права си Дилянка, никак не е красиво.Извинявам се на останалите.Просто не е нужно с грозни епитети да се отрича всичко.Кое било приют, па кое не...незнам...

# 79
  • София
  • Мнения: 17 592
Както винаги в нашата държава се пишат закони, които просто няма как да влезнат в сила. Пишат ги колкото да отчитат дейност. Как ще стане както и сега за София има недостиг на 6000 места за ДГ? Как ще стане като мед. сестри напускат България и дори в болниците има недостиг, та Камов ли някой ще отиде да работи за 280лев. в ясла?

О, я слез на земята. Кой го интересува дали реално ще има места!? Има закон, нали? Има една разкрита група, нали? Пък че точно за твоето дете нямало било - ми проблемът си е твой, да не си го раждала! Къде мисли като го прави? Що не го записа още с първия си мензи? Не знаеше ли, че си момиче и че жена ще ставаш, репродуктивна?
И изобщо - сега да не би да се трогва някой, че няма места в ДЗ, че не могат след 9тия месец да издържат с толкова пари семействата, че майките са принудени да губят работата си поради изтичане на 2те години законен отпуск по майчинство... не, въвеждат се точки и запетайки. Е, като въведат този пък закон може, вярно, да се наложи да се въведат многоточия. Страшно няма, клавиатурата има изобилие от символи. И никакви лимити за употребата им.

# 80
  • София
  • Мнения: 17 592
...
 Ако мизерстваш докато работиш, то това означава, че си зле квалифицирана и още по-зле образована.
...

Ха познайте колко взема млад учен в БГ...  Laughing И дали е понеже учените са зле образовани, или щото са зле квалифицирани?

# 81
  • Мнения: 5 183
Не знам що за майка би си дала детето на ясла на 3 месеца.

По света масово има такива ясли.
В страната, в която аз живея, също.
Моят син тръгна на градина на 3 год и половина, но към градината им има ясла за съвсем мънички бебета. Пише, че е от 0 до 2,5 години. Но какви условия има само  Peace

# 82
  • София
  • Мнения: 62 595
Точно, това е един от проблемите - няма място за децата в градините, а те тръгнали ясли за 3-месечни да правят! А базата и персоналът са съвсем проблемни.
Абе, не знам. На мен това ми изглежда гадно. Едно бебе на 3 месеца се нуждае от постоянно индивидуално внимание. Майките с близнаци едва успяват да се грижат за 2 бебета, които искат всичко и веднага, какво остава един човек да се грижи за 4-5 бебета! За мен това е насила спъване на развитието  на бебето, пък който каквото ще да ми приказва. Ако бебето на 3 месеца може да задържи вниманието си и за 5 минути те трябва да се оползотворят в общуване с него, а не да реве или да лежи примирено, защото сестрата или учителката е заета точно в момента с друго бебе и не може да му обърне внимание..

# 83
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Следващата стъпка е да се приеме Наредба, по силата на която до тази възраст майките и бащите трябва да са се погрижили децата им да се хранят и забавляват сами, по възможност да помагат в разнасянето на храната, прибирането на играчките и т.н.

Причината е , че пари за допълнителен персонал няма да се отпускат.

След навършване на 12-месечна възраст инспекторите от Н-ското Министерство очакват децата да са готови да се впишат в училищния живот.

Има и още, но ме заболя главата.

# 84
  • Мнения: 9 990
Никой не очаква от ясленчетата да сричат или да са дежурни по група, айде моля ви.В 1 яслена децата се отглеждат-тоалет, храна, занимания и игри.Хранят ги Те, не се хранят сами,приучават към гърне, към първи стъпки в самостоятелността-по-натам идва и храненето сам.Моето дете го хранят.Яслата е за това.Градината е съвсем друга бира.Правете разлика. Peace

# 85
  • Мнения: 104
Ето и моето мнение на клиничен психолог и служител в Софийския университет (посочвам тази информация само заради финансовите детайли). След всичко, което съм прочела и видяла в практиката си, не бих си оставила детето на ясла. Детето представлява неразривна цялост с майката на тази толкова ранна възраст. Абсурдно е да се хвърли в ясла, камо ли пък заради кариера. И аз съм бесен кариерист, но когато става дума за децата ми (вече гледам второто си дете), те са най-важният ми проект - ако се издънват децата ми, го приемам много лично, като черна точка за мен.
Без да заставам на чиято и да било страна в развихрените страсти на Пенелопа и Холограма, в първия момент, в който прочетох тази статия, ми мина през ума само едно: "Тези гадове ще отнемат майчинството. Ще го направят като в Щатите, защото им се досвидяха и тези пари, които отпускат така "щедро" за децата ни!". Не вярвам, наистина, че ще могат да го реализират това с ходенето на детски ясли от 3 месеца - нито имат базата, нито имат необходимите кадри. Просто надушвам ужасна смрад, която ще удари нас като родители!
И искам да споделя с вас нещо, което е написал Стийв Бидълф (тук е известен като авторът на "Как се възпитават момчета"): "Защо ви е дете, след като сте готови да го дадете на непознат, който да се грижи за него? Нима живеем в кукувиче общество, в което сте готови да оставите малкото си в чуждо гнездо?"

# 86
  • София
  • Мнения: 62 595
Точно така излиза, че живеем в кукувиче общество. Много точно казано. И на всичко отгоре биваме поощрявани да мислим и да се държим като кукувици.

# 87
  • Мнения: 1 572
firelady браво , абсолютно компетентно изказване , ще дам един пример с Белгия - там също яслата е от 3 месеца и 90 % от работещите родители са длъжни да ги дават там защото работодателя не пази мястото , /казвам от работещите защото има много чужденци които не работят и си гледат децата / , и в момента се подготвя програма която да остави бебетата по-дълго при майките им и е с цел да докаже точно тази неразривна връзка между тях на толкова ранна възраст  Wink

# 88
  • Мнения: 47 996
Браво, да, да си гледкаме дечицата до 18 г. поне, а ако може и до 40-50, нали?!?!?Ама и държавата да ни плаща, ако може повечко...
Проблема е не че разкриват ясли за 3 месечни- това е чудесно! Проблема е че не създават условия майките да работят на половин ден или от вкъщи и подобни неща. Сега, за да се уредиш с такава екстра трябва или да си супер ценен кадър, или връзки, или голям късмет. А може да е прктика и ще печелят всички- майката, детето, семейството, държавата, работодателят и т.н.Другото са корпоративните ДГ. Ми точно в белите държави не ти пазят мястото, ама ти осигуряват ДГ до местоработата например.Ама тия неща не са като да с енапуише една наредбичка...

# 89
  • Мнения: 3 367
Az se върнах на работа на 6та седмица след като се родиха децата. По мой избор,можех и да не го сторя. Гледа ги баба 1м,после ясла,после гледачка к гледа 4 деца в дома си,така е и до днес. Засега сме здрави и читави всички,другото ще покаже бъдещето.

Общи условия

Активация на акаунт