Бихте ли изпратили детето при баба и дядо в друг град?

  • 2 472
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Дано не ми се наложи. Не бих го пратила далеч от мен... Confused

# 31
  • Мнения: 1 761
Не съм в твоето положение, но не бих искала да съм далече от детето си,особено на тази възраст.
Мен баба ми ме е гледала,други методи имаше тя, после с майка ми ми беше трудно и до сега ми е трудно.

# 32
  • Мнения: 1 409
Не бих изпратила детето си толкова далече за толкова много време,но това е твой избор

# 33
  • София
  • Мнения: 39 759
За няколко месеца бих го направила.
Аз самата от 1ви клас до началото на 4ти живеех при баба ми. Не виждам нищо лошо в това. Даже баба ми беше много по-строга във възпитанието ми.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Преди две години се наложи детето ми за няколко месеца да е при майка ми на доста километри от София. Там посещаваше детска градина. Не е лесно, но понякога се налага.

# 35
  • Мнения: 698
НЕ. Винаги съм искала да остана без децата за малко, но да ги дам на някого да ги гледа...не. Те ще станат негово огледало.

# 36
  • Мнения: 4 629
Бих си "пратила" детето само, ако съм болна и не мога да си го гледам. За да раборя не бих го пращала където и да е.

# 37
  • Мнения: 1 931
Става въпрос за 3 месеца, те минават много бързо. Детето е неизбежно да  не си преболедува тръгването на ясла когато и да е.Аз лично, ако е да си пратя детето при моите родители бих била спокойна, те се грижат за децата дори и по- добре от мен.
Всеки казва спрямо него си, но и работата е достатъчно важна, то без пари да седиш за да си гледаш детето се губи смисъла. Все пак става въпрос за 3 месеца, не за година и нагоре.

# 38
  • София
  • Мнения: 437
Аз също не бих си пратила детето далече от мен, дори при най-грижовните баба и дядо. Моето мнение, че детето трябва да си е при мама и татко.
Детето първо ще се стресира от смяната на обстановката, от липсата на мама, която ще идва веднъж седмично. Вие ще се изнервите от това постоянно пътуване на дълги разстояния и липсата на контакти с детето. А след 3 месеца ще си го вземете и ще го пуснете на ясла, където детето ще трябва да се адаптира отново към нова среда. Много стрес, според мен.
Аз съм за варианта ясла или детегледачка - по-скоро първото! Peace

# 39
  • Мнения: 284
Недей да го пращаш далеч - ще ти се скъса сърцето. Щом се притесняваш от болести в яслата - защо не говориш с прабаба ти. Каква може да е тази толкова важна работа, която си има, че да не може да остане още два-три месеца. Може да си има градинка и да иска нещо да сади, но аз като градско момиче не мога да приема, че това е по-важно от гледането на дете.

И това, което heart пише - че детето ще се стресира, също трябва да го обмислиш. Представи си какво ще му е - първо някъде далеч, после в ясла. Не мислиш ли, че много нагъсто ще му се съберат доста големи промени. Децата в тази възраст най-трудно приемат промените. Това за тях е изключително голям стрес.

# 40
  • Мнения: 250
Не, не бих го пратила дори за два дни далеч от мен.Дано не ми се и налага.Свекърва ми си направи устата да го оставя на нея да го гледа,а аз да си ходя на работа.Е ми не мига да свикна дори с мисълта че ще го виждам само събота и неделя.Дадох го на ясла сега септември.Вярно че боледува,но повечето деца са така в началото особено като са толкова малки.Освен това бабите и дядовците глезят децата повече от необходимото и дори да си постигнал нещо във възпитанието-всичко отива по дяволите.

# 41
  • Мнения: 606
Бабата е на няма километър от нас. Като го оставим, само го мисля. Може би, защото е малък още.

# 42
  • Разград
  • Мнения: 2 102
За няколко месеца не бих оставила толкова малко дете при баба му и дядо му.
Оставяла съм за няколко дни, но сме на 20 км едни от други.

# 43
  • Мнения: 4 784
Аз не бих могла да издържа да не виждам всеки ден детенцето си, но има хора, които могат. Зависи ти от кои си.

# 44
  • Мнения: 4 292
Аз не бих, но гледам от моята си камбанарийка.

Общи условия

Активация на акаунт