Одра се жестоко, дайте съвет!

  • 2 510
  • 46
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 946
Колкото и да й режа ноктите на дъщеря ми (а това е доста трудно начинание), те все са остри като макетни ножчета и много често се драска. Преди 2 месеца си направи по-големичка драскотина на нослето и още си личи леко белегче.
Тази сутрин побеснях като я видях. Одрала се е жестоко, както никога досега. От това със сигурност ще остане белег. Не знам какво да правя.   Rolling Eyes
Посъветвайте ме с какво да мажа!  Praynig  Кое е подходящо за бебета и може ли да се предотврати белегът изобщо?

Последна редакция: ср, 12 ное 2008, 08:32 от saxophone

# 1
  • Мнения: 498
Леле милото,и колко сладко гледка Hug Попитай педиатърката с какво да го мажеш,има такива кремчета,но не знам дали са подходящи за малки бебенца.Аз режа ноктите на малката с ножичка за кожички,когато спи,за да съм сигурна ,че хубаво са изрязани и няма да се одере.

# 2
  • Мнения: 1 554
няма да и остави белег Peace как и режеш ноктите,заоблени или прави?

# 3
  • София
  • Мнения: 1 946
Опитвам се да заоблям, но по-често се получават прави. Режа не с нокторезачка, а с бебешка ножичка по съвет на педиатърката. Голяма борба е, защото тя много мърда. Режа ги, докато е будна. През деня няма дълбок сън, а вечер на лампа сякаш е по-трудно...
Май ще трябва по-усърдно да се действа...  Tired

# 4
  • Мнения: 2 467
Мисля няма да остане белег. Кожичката им се възстановява на малчовците.

# 5
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Мисля няма да остане белег. Кожичката им се възстановява на малчовците.
Споделям  Peace

Мажи го с крем Бочко със смрадлика  Wink

А за рязането на ноктите ползвай бебешка нокторезачка най-удобно е, аз с ножичка доста се поизмъчвах на времето  Confused

# 6
  • Мнения: 4 335
Разбира се,че няма да остане белег,не се притеснявай.
И Денис много се драскаше.Една сьфорумка ми препорьча да взема пиличка(детска)и да му пеля ноктите.От тогава сме нямали проблем.Правя го вечер,като заспи Peace

# 7
  • Мнения: 209
Бочко със смрадлика или някакъв друг мазничък крем, за да може да се подхранва кожичката. а за нокътчетата вече са те посъветвали - изпилвай ги лекичко с бебешка пиличка.

# 8
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
Няма да остане белег, не се притеснявай! Моята още в родилния дом си беше свалила кожичката от едната страна на нослето. Беше станала сериозна раничка. Мина от самосебе си, не съм мазала с нищо. Стана коричка и когато тя падна, нямаше и помен от белег!  Peace

# 9
  • Мнения: 9 973
мажи с олио

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 545
Моя син е вече по - голям, но като бебе често се дереше по този начин.Има специални ръкавички ,които се слагат за да не се дере .Има ги по бебешките магазини - едни такива мекички, памучни .Дано ти свърат работа , на мен ми бяха много полезни .  bouquet

# 11
  • Мнения: 540
Не се притеснявай няма да остане белег сега се почва какви по сериозни неща има Hug

# 12
  • Мнения: 9 814
Оооо, сладурката Яна как се е издрала.
Слагай ръкавички, за да не се драска, а като започне леко да се затваря раничката започни да мажеш с крем Здраве.
А белег едва ли ще остане.

# 13
  • София
  • Мнения: 718
След като зарасне и няма вече раничка, ако има вероятност да остане белег ти препоръчвам крем Dermatix. Много е добър - Ники се беше изгорил на 2 места на крачето от ютия при това доста дълбоки бяха белезите и с мазане вечер има чудесен ефект.

# 14
  • Мнения: 752
Милото, как се е одрало.
голямата ми дъщеря беше около годинка и жестоко се одра на ципа на дрехата, с която аз бях облечена. Огромна, дебела диря беше останала. И тече доста кръв, а да не ти казвам аз как се чувствах месеци след това  Crazy . лекарката ми каза са не я мажа с нищо и че няма да остане белег. Наистина дълго време се виждаше и имаше следи от одраното (може би няколко месеца), но днес (вече на 5 г.) няма и следа. Така че не се притеснявай, ще мине. И аз режех нокти като заспиваха, защото и двете не ми даваха да го правя.

# 15
  • Мнения: 6 713
Ооо, споко миличка! Hug И ние сме се драскали така по нослето. С нищо не съм мазала, минава само! Кожата на бебенцата направо като че ли се регенерира. Няма да остане белег, това е сигурно. Ползвайте ръкавички, въпреки че мойта бебка бързо се научи да си ги маха самичка! Laughing Mr. Green Hug

# 16
  • Мнения: 186
Мисля, че ръкавичките на тази възраст не са добър вариант. Колкото до драскотината  - няма да остане белег, съдейки от нашия опит до момента. Често се драска и то жестоко! Не съм мазала с нищо.

Последна редакция: ср, 12 ное 2008, 11:22 от Ivane

# 17
  • Мнения: 774
Много е сладичко момиченцето ти!  Heart Eyes Аз бих почистила раничката с риванол и щом се образува коричка не бих я пипала повече. Не мисля, че ще остане белег. След няколко месеца, когато проходи, ще има да пада, да става, да жули нослето...

На синът ми , докато беше бебе, му режех ноктите с бебешка ножичка докато спи. Peace

# 18
  • Мнения: 3 157
не вярвам да остане белег-моето бебе го вадиха с форцепс и като го гледах в началото направо ми се плачеше и не вярвах,че няма да му останат дълбоки белези-имаше няколко червени резки,като одрязяно с нож през лицето-направо беше страшно,но сега няма и следа от тях.

# 19
  • Мнения: 961
Мамина шушулка сладка!  Hug
Моята красавица редовно се дереше, имаме и подобни снимки! Единият и белег стоя около 6-7 месеца, но изчезна, така, че споко, ще мине. Ръкавички, ако  търпи, е добра идея! А ножичка за кожички ще ти свърши най-добра работа и използвай момента докато спи! С пилички нямам опит! При нас и досега си е постижение, ако изрежа всички нокти накуп! Crazy

# 20
  • Мнения: 1 336
И моя бебо се дере редовно ... Много бързо минава, няма нужда да се маже с нищо.

# 21
  • Мнения: 386
Не се притеснявай, няма да остане белег, но знам че е неприятно и ти е жал за мъничето докато зарастне Hug Моята е вече голяма и пак се дере понякога, а скоро и аз се разхождах цяла седмица със същия нос като на твоята дъщеря Mr. GreenОще ми личи белег, но ще се махне според мен с времето.

# 22
  • Мнения: 81
Не се притеснявай! И моя син така се одра на 40 дена. Мазах с Бочко и всичко отмина за около седмица. Даже белег не остана  Wink .

# 23
  • Мнения: 4 433
няма да остане белег и моят син така се е драскал Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 285
И аз мисля, че ще зарасне и без мазане. Аз режа ноктите на малката с нокторезачка, не мога с ножичка, но и тя се драска.  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 493
Моят син постоянно се дере и то много лошо,не съм го мазала с нищо.Нямаме останал белег. Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 1 946
Е, добре.. поуспокоихте ме, че няма да остане белег. Дано.  Praynig  Пък и в крайна сметка туй да ни е най-лошото.
Мажа го само с олиото на Себа Мед,  че ме е страх, ако е по-твърда коричката, да не вземе да я обели по-рано без да иска...

# 27
  • София
  • Мнения: 334
Уф, то наистина ужасно изглежда Sad
Дари не се е драла чак толкова, но се е случвало до кръв да се одере - не са й останали белези, за щастие.

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Горкото...
Едва ли ще остане белег Peace

# 29
  • Мнения: 1 372
Наистина сериозно се е одрала, но едва ли ще о стане белег. Мажи я с кремче "здраве", "бочко" или "витасин". А иначе моята препоръка е да и пилиш ноктите, така няма да се дере. На дъщеря ми се опитах да и режа ноктите само веднаж при което леко и хванах кожичката на пръстчето. Съжалих хиляди пъти. От тогава като спи леко и нежно и ги припилвам с една пила която съм купила специално за нея /хартиените не са подходящи защото са много дебели, по добре е малка метална пиличка/ и до сега е нямало случай да се надраска. Сега когато е вече по голяма я вземам да стои в мен, давам и някаква играчка в едната ръка и на другата й пиля ноктите. Не е лесно, но поне няма шанс да я порежа или пък после да се надере. На мен ми се струва песен пред това да й режа ноктите.

# 30
  • Мнения: 698
Винаги съм слагала крем "Здраве". Ефектът е чудесен. Няма да остане белег. Ако знаеш още колко ще се дере... Hug

# 31
  • Мнения: 1 629
Моя бебун също се беше одрал по такъв начин ама на бузата. Мина му за една седмица, а аз с нищо не съм го мазала Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 165
Милото бебче Hug Мазала съм с Елоком- крем, за ден, два няма и следа. Педиатърката ни го препоръча, когато малкия имаше леко обривче по бузките и само от едно мазане всичко изчезна. Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 368
Една приятелка мажеше нейното детенце, когато се одраскаше с някакъв прополисов крем, не помня името, но предполагам, че в аптеката биха ти пепоръчали такива продукти с тази съставка.  Hug

# 34
  • Мнения: 227
Мелисса се беше одрла по абсолютно същия на4ин на 5 месеца... и й мина напълно,  без мазане...няма белгег Peace

# 35
  • Мнения: 1 428
Не мисля,че ще му остане белег

# 36
  • София
  • Мнения: 39 761
Набързо прехвърлих темата. Моя син си е надрал бузата, има 4-5 резки. Ще мацна с Бочко, имам такъв крем.

# 37
  • Мнения: 4 784
Преполагам как ти "вади очите" тази драскотина всеки ден Confused. Според мен белег няма да остане. Синът ми е имал къде - къде по - сериозни рани, Слава Богу, махнаха се, не мажем с нищо, но пък и непрекъснато ги подновяваме  Embarassed.
Опитай се да режеш ноктите докато спи. Днес един, утре два, ще свикне.

# 38
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ами не трява да остане белег. Мажи с Бочко или Бебино. Аз така правя ако се случи нещо подобно. а ноктите ги режа само с детска ножичка. Опитвам да внимавам, но не успявам да ги отрежа както трябва.

# 39
  • София
  • Мнения: 44 106
Няма да остане белег споко. пробвяй да режеш с нокторезачка. тя реже по-навътро.

# 40
  • Мнения: 1 674
Ако знаеш още колко ще се дере... Hug
Направо успокои авторката. Wink

# 41
  • Мнения: 540
Ако знаеш още колко ще се дере... Hug
Направо успокои авторката. Wink

ако питаш мен това си е истината Peace

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ами не трява да остане белег. Мажи с Бочко

Peace И аз така мисля.

# 43
  • Мнения: 4 447
Мисля, че няма да остане белег.
А колкото до формата за рязане
на ноктите - следвай естествената
им форма. Не им режи ъгълчетата,
защото е противопоказно.  Peace

# 44
  • Мнения: 104
Да, препоръчват ноктите на ръчичките да се режат на дъга.Според мен проблема не е в дължината, ами да няма ръбчета, затова след рязане е хубаво да се заглаждат с пила.И моето бебе много се драска.Като спи дълбоко му ги режа колкото мога и после доизпилвам.
Иначе белег със сигурност няма да остане  Peace

# 45
  • София
  • Мнения: 1 946
Благодаря на всички. Коричката над раничката вече падна и сега отдолу е някак по-вдлъбнато, но май наистина няма да остане белег. Дано.
Нещо май съм се шашнала повече от нужното.

Темата е изчерпана, може би трябва да се заключи.  Peace

# 46
  • Мнения: 9 973
няма да осане белег Wink

Общи условия

Активация на акаунт