Разтриване на гърдите с кърпа

  • 2 133
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 111
Гинекологът,който ми водеше ЖК  каза да разтривам гърдите с кърпа и да  издърпвам зърната,но не го послушах.
В края на 8 месец започнах да се мажа с Гармастан.

# 31
  • Мнения: 376
с риск да ядосам много момичета, искам да кажа че на мен разтриването на гърдите с кърпа не доведе до никакви контракции, трила сам не повече от минута съвсем нежно, едва ли такова нещо може да доведе до каквито и да е контракции, освен това след капане, веднъж на ден само, и то не всеки ден, в последните 2 месеца. Мажех и с гармастан. За мен това бе6е много полезно, защото после се оказа че имам плоски зърна, и си спестих поне един от всичките проблеми които имах с кърменето в началото. Не съжалявам, и ако пак забременея пак ще го направя. Друг е въпроса ако си с чувствителна кожа и се възбужда6 от такова разтриване.

Иначе друга подготовка е техниката на Хофман, за жени с вдлъбнати зърна. Ако си от тези, пусни търсачката, спомням си че Бу я бе6е пуснала някаде из форума. Хубаво е да я упражнява6 преварително, тя поне е призната като безопасна.

Леко и безпроблемно раждане и кърмене! Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 673
И аз така съм чувала, че е хубаво със вълнен парцал да си разтриваш зърната. Пробвах, не ми хареса. Те и без това ме болят, а пък ако започнаи да ги разтривам....

# 33
  • Мнения: 1 219
не съм се подготвяла,но това с кърпата ми се струва доста болезнено #CrazyНа твое място не бих го правила Peace

# 34
  • Мнения: 1 674
Не съм правила никаква подготовка.Кърмя вече 1.5 год.Не съм имала никакви проблеми./досега Mr. Green/

# 35
  • София
  • Мнения: 388
Аз си обтривах гърдите , докато вземам душ последните два месеца от бременноста, отделно мажех зърната с Лансинох, но въпреки всичките ми усилия, докато стигнем до кърмене без болка минаха два-три месеца - според мен е индивидуално.

# 36
  • Мнения: 233
За успешното кърмене е важна правилната захапка на бебето и позата при сучене, както няколко мами вече са казали.
Не съм си разтривала предварително гърдите, нито съм ползвала кремове. Нямах нито болки, нито разранени зърна, като започнах да кърмя.  Peace

# 37
  • Мнения: 255
И аз имам страхове относно кърменето, в 36-та седмица съм. Зърната ми бяха станали целите в цепнатини и кожи, по-късно разбрах че това са рагадите и от форума научих за мазането с кремчета. Купих си LANSINOH, той е без отмиване дори при кърмене. За два дни всичко изпадна като с магическа пръчка. Сега зърната са невероятно чисти. Чудех се дали да започвам разтривките с кърпа, но от всичко прочетено до тук, мисля че няма да върша такива глупости.  Hug

# 38
  • Мнения: 42
Когато родих, преди 21 дни имах единствено теоритична подготовка. Никакви хавлии, никакви кремове, въперки, че ми бяха препоръчвани и двата метода за загрубяване. Нямах много избор как да се наместя като кърмя, защото не можех да си седна на д-то и трябваше да лежа. Все някак успявах да сложа бебето да суче и постоянно се опитвах да му тикам максимално много от ареолата в устата. Е трудна работа Laughing. Та поразрани ме пиклата, но точно за седмица се оправих и сега си кърмя без никакви болки и проблеми. Все пак си купих Гармастан, но се мазах само няколко пъти, защото мъжа ми беше открил в една аптека едни компресчета с биоактивен гел от алое, които ми оправиха живота направо! Био-Актив се казват, има и кремче такова, не се мият гърдите след него. Мисля, че това гелче ми помогна да се възтановя бързо и упоритоста ми, разбира се! Все пак всичко е строго индивидуално, важното е да имаш желание Wink. Успях ти пожелавам!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт