Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 5 370
Идеята за темичката ми щукна след снощния български филм, "Пазачът на мъртвите", между другото, рядко добър като за българско кино и с много добре подбран актьорски състав.
Там един от главните герои се занимаваше с гримиране на мъртъвци, а друг произвеждаше и продаваше ковчези , сякаш продава.....луксозни дрехи.

Та....с какъв бизнес или занаят не бихте се занимавали? Обсъдихме вече преквалификациите в една друга тема, та, моля да споделите с какво НЕ БИХТЕ се занимавали? (поставям всичко в условно наклонение, да не вземе някой да подскочи, че то, животът, на всичко можел да те научи).
Аз за себе си отговарям веднага - не бих станала лекар, независимо от специалността. Не мисля, че бих могла да понесе ежедневното и ежечасно човешко страдание. ОСобено пък за специалисти от рода на хирурзи , дето правят от разпилян човек обратно човек, абсурд.
Също не бих отворила никога, мисля, погребална агенция. Да изпращаш ежедневно хората, да се сблъскваш с най-невероятни трагедии и с човешката мъка и сълзи.....трябва да си много корав. ooooh!
А, и да не забравя страха си от високото. Никога не бих се занимавала с нещо, за което се изисква да си на височина, по-голяма от 5-6 метра (в това число и алпинистите, дето чистят сгради и правят изолации).
Вие сте.

# 1
  • Мнения: 118
Всяка професия свързана с 5 дневно, 8 часово седене на бюро.
Но, никога не се заричам.

# 2
  • Мнения: 5 647
Не бих станала учител...

# 3
  • Мнения: 5 370
Не бих станала учител...
Mr. Green Mr. Green
Разбирам те и-де-ал-но. Mr. Green

# 4
  • Мнения: 231
С всичко мога да се занимавам, само със умрели и сняг не сакам, че файда няма Mr. Green
 

# 5
  • Мнения: 2 716
 Mojito ме изпревари.
Също така пилот/стюардеса, моряк.

# 6
  • Мнения: X
С много неща не бих се занимавала, но гледам да избягвам думичката "никога". Не се знае на човек с какво ще му се наложи да се сблъска. Мразя математиката, но доста често ми се налага да се връщам към нея, та не можах да й туря пепел, както си мислех през последната година в гимназията.
От друга страна е смешно да твърдя, че не бих станала хирург, да речем, защото то и по принцип не от всеки човек става хируруг ей така...та дори и да си бях седяла на панталонките и учила достатъчно, не знам щеше ли да има достатъчно добър друг хирург, който да ми извади кунките от г..а, та да нямам проблеми с шева и кройката. Виж с гаденето мисля, че се свиква с времето.
Избягвам от край време всякакви занимания, съврзани с пилета и птици и само мога да се надявам за в бъдеще да нямам близки срещи на живо с този животински вид.

# 7
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Не бих работила нищо,което не е свързано с изкуството,затова пък професията ми е достатъчно обширна за да правя повече от 3 неща едновременно и те да са различни едно от друго....От 10 годишна правя това,с което сега си изкарвам парите,не  си се представям  изобщо в друго амплоа...


п.с.
всъщност бих станала ветеринар,ако някога нещо се случи то определено бих записала ветеринарна медицина без да се замисля... Mr. Green

# 8
  • Мнения: 502
   И аз не мога да стоя дълго време на едно място. Шивачка не бих могла да бъда,но от мен става превъзходна чистачка.

# 9
  • Мнения: 4 300
Търговски представител, sales мениджър и изобщо всякакви дейности, в които се разчита да продавам каквото и да било директно на клиенти.
Customer support под всякакви форми.
Лекар също не бих станала, не ми понасят болните хора.
От селскостопанските дейности съм доста далеч, макар че грижите за градина, цветя и т.н. ми действат много добре и ме успокояват.

# 10
  • Мнения: 5 462
Счетоводител не бих станала , въпреки че това съм учила .Затворена в офис с 5 квачки .Ужас .
Лекар също не бих , изпитвам фобия към болници , кръв , мед. инструменти .От миризмата на болница припадам и при манипулации избягвам изобщо да гледам кво ми правят .Нищо свързано с медицина и да искам немога да работя.

# 11
  • Мнения: 2 196
Зъболекар, лекар и козметик никога не бих станала.Санитар също.

# 12
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не искам да се занимавам с недостойни дела. Работа всякаква бих вършила, ако се наложи.

# 13
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Не бих се занимавала с политика.

# 14
  • Мнения: 3 423
Политика и проституция като
че ли не ме влекат особено.
Кранист, миньор, сервитьор тоже.
Май и шофьор не бих работила.
За доста от занаятите вече ми е
и късно да се преквалифицирам,
така че все тая какво бих и не бих.

# 15
  • Мнения: 2 401
Не искам да се занимавам с недостойни дела.

Това е и моя отговор. Дано никога не стигна дотам да ми се наложи, че умирам права.

# 16
  • гр.София
  • Мнения: 380
Не бих работила като патолог.

# 17
  • Мнения: 5 228
Не бих работила като козметик и като месар.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 732
Работя от 18-годишна и съм правила всичко (без продажба на собствения Г**)
Сервитьорка, продавачка, по увеселителни паркове, даскалица, преводачка, маркетингова,...
Най-големият ми ужас е да не ми се наложи да ставам келнерка пак, но не се заричам - както е тръгнало да ни спича, и това може пак да правя.
От толкова неща съм научила, че мръсна работа няма. Ако не ме карат да проституирам и да убивам хора, съм готова всичко да правя, само да не гладуваме.

# 19
  • Мнения: 4 841
Не бих могла да се занимавам с нищо, свързано с това да вкарва хората в заблуждение, да си играе със страховете им и да злоупотребява с доверието и наивността им. Например не бих продавала застрахователни полици, "вълшебни" илачи, които лекуват всичко, хороскопи, предсказания и т.н. и т.н. Също така не бих се включила в МЛМ-схема, финансова пирамида, лихварство. Знам, че не звучи достатъчно "съвременно", но продължавам да вярвам, че "чистата съвест е най-добрата възглавница" и не бих правила нищо, което противоречи на вътрешното ми усещане за справедливост.

# 20
  • Мнения: 148
Не бих се занимавала с работа,свързана с пътуване-става ми лошо Sick

# 21
  • Мнения: 231
. Например не бих продавала застрахователни полици,

Че какво им е на застархователните полици newsm78 Дано масово започнат да мислят така и други хора,че да няма при кой да сключим ГО Laughing Laughing Laughing (и без това сега не ми се дават пари....)

# 22
  • Мнения: 5 940
диспечер на такси
контрольор
шофьор на маршрутка

# 23
  • Мнения: 4 585

Не бих работил на лайносмучка.
Това е камионът, който изсмуква съдържанието на ямите по дворовете, когато се напълнят
и го носи до най-близката пречиствателна станция /поне би трябвало там да го носи/.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 783
Не бих станала наемен убиец. Ако се налага, по-скоро бих гръмнала някого про боно.

# 25
  • Мнения: 2 478
Много занаяти не бих искала да работя.Някои ми изглеждат гнусно,други ме ужасяват,а за трети нямам достъчно смелост.
Но най-неприятна ми изглежда работата на чистачите и санитарите.

# 26
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Не бих се захванала със земеделие. Един мъдър човек ми каза някога: С две неща не се занимавай никога : със сватовничество и със земеделие. Ами неблагодарна работа си е. И от мен лекар не става, както и неща, които изискват сръчни ръце.
И певица не мога да стана, а така ми се искаше като бях малка...
И много други работи не мога или не искам, де.На прима виста - толкоз.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 064
С незаконен, недостоен или с прекалено голяма отговорност. Не е за мен.

# 28
  • Oslo
  • Мнения: 659
Търговски представител, sales мениджър и изобщо всякакви дейности, в които се разчита да продавам каквото и да било директно на клиенти.
Peace
Също не бих искала да съм борсов агент, лекар, известна личност - прекалено много стрес!

# 29
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
Не бих могла да се занимавам с нищо, свързано с това да вкарва хората в заблуждение, да си играе със страховете им и да злоупотребява с доверието и наивността им. Например не бих продавала застрахователни полици, "вълшебни" илачи, които лекуват всичко, хороскопи, предсказания и т.н. и т.н. Също така не бих се включила в МЛМ-схема, финансова пирамида, лихварство. Знам, че не звучи достатъчно "съвременно", но продължавам да вярвам, че "чистата съвест е най-добрата възглавница" и не бих правила нищо, което противоречи на вътрешното ми усещане за справедливост.
И аз  Peace
Не искам да се занимавам с никакви директни продажби
Още като ученичка знаех, че не искам да стана лекар или адвокат.
Не бих работила за компании, които произвеждат цигари, алкохол...

Дано не ми се налага!

# 30
  • Мнения: 46
Докато четях отговорите, се замислих колко са много професиите, които са нежелани от мен  Shocked
Тези не са ми особено приятни меко казано:
- чиновничка
- продавачка в магазин
- сервитьорка/барманка
- готвачка
- компаньонка
- нарко-дилър
- работничка в завод/цех и др.
- месарКА  Sick
- не знам как се наричат хората, които сортират боклука в комбинатите за рециклиране на отпадъците, но това не бих искала да работя
- медик
- гробар и всякакви подобни професии
- всякакви професии, които изискват тежък физически труд

Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 18:17 от otoketo

# 31
  • Мнения: 139


Това е и моя отговор. Дано никога не стигна дотам да ми се наложи, че умирам права.
[/quote]                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 baby_neutral baby_neutral

# 32
  • Мнения: 81

Не бих работил на лайносмучка.
Това е камионът, който изсмуква съдържанието на ямите по дворовете, когато се напълнят
и го носи до най-близката пречиствателна станция /поне би трябвало там да го носи/.
Въх! Все бях чувал за лайнарка, говносмукачка и фекалка, ама в тоз вариант - нЪц!  Joy
По темата, демек не бих работил:
- счети
- всичко свързано с дрога
- в крематориум

# 33
  • Мнения: 9 814
Абе не е хубаво човек да казва никога, но никога не бих работила като компаньонка, надзирател в затвор....ей такива неща.

# 34
  • София
  • Мнения: 4 245
учителка - уважавам много тази професия, но не мога да обяснявам едно нещо повече от два пъти без да вдигна адреналина Twisted Evil
всичко свъразно с уменията на ръцете - рисуване, шиене, всякакви заняти и т.н.
всичко забранено от закона

# 35
  • Мнения: 581
 Най- добре ми е като не се занимавам с никакъв бизнес/занаят.Като изключим това не искам да работя нищо извън мойта си професия.

# 36
  • Мнения: 4 585
Не бих работил като диспечер на кулата на летище. Добавям.

# 37
  • Мнения: 1 840
Не ми пречи, ако се наложи, да работя като чистачка, санитарка, сервитьорка, готвачка, лекар, шофьор и пр. от повечето изброени дотук неща - е, няма да ми е приятно, но мога да го върша. Но не мога да работя работа, която би ме поставила в конфликт със съвестта ми - например не мога да съм шеф на някого и да го карам да работи, да изисквам от някого, не мога да се скарам на някого - никога няма да си го простя. Също не мога да работя в конфликтна среда - например не мога да бъда строителен техник - да съм виновна за всичко, което става и което не става на работното място и да се опитвам да балансирам между няколко страни с противоречащи си интереси като работниците, шефа и клиента. Примерно работниците искат да работят малко и да вземат много, шефа иска всичко да става бързо, евтино и с минимално негово участие, а клиентът иска да става качествено и в срок, но по възможност да плати след два месеца. Е тези "еквилибристики" не ги владея и ще се съсипя психически много бързо.

# 38
  • Мнения: 4 300
Все пак въпросът е какво не бихте искали. То е ясно, че ако се умира от глад нещата изглеждат другояче и си готов на всичко, ако не за себе си, то за детето.

Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 21:49 от Рокси

Общи условия

Активация на акаунт