Второкласници /21/

  • 13 097
  • 314
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 688
Здравейте, искам да споделя какво се случи на сина ми, второкласник. Вчера, прибирайки се от училище, детето ми разказа, че по време на час по физическо възпитание е бил изправен пред целия клас и е наречен от госпожата  "дебело шкембе", "виж се, чудя се как ходиш, а не се търкаляш", след което го е имитирала как се движи, ходейки с мечешка стъпка след него. "Гневът" на този "педагог" е бил предизвикан от нарушаване на дисциплината от страна на сина ми, който се е смеел, тъй като неговите съученици са имитирали различни животни и звуците ,които те издават. ????????????? Възпитателният похват на госпожата е предизвикал подигравки и смях от целия клас, насочени към сина ми, след което детето е плакало. Е, добре.... но то няма навършени 8 години... Питам се, каква наглост и какво възпитание има тази "учителка" и кой я е пуснал да работи с ХОРА, камо ли с ДЕЦА???
 

Позор, какви хора допускат в обраователната система... А учителите уж трябва да дават пример на подражание, ако всички са като вашата госпожа, то какви ще станат нашите деца  Thinking
karmenkiki , не знам какъв съвет да дам и ако се оплачеш някъде, дали думите на децата - единствени свидетели на случилото се ще се приемат като достоверен източник пред някоя институция  newsm78
Аз лично навремето бях запозната с един случай в предучилищна паралелка на детска градина, където при един случай на удари на госпожата по главата на едно дете (заради това че отказало да се върти като снежинка), казаха че децата не могат да бъдат достоверни свидетели  #Crazy

# 61
  • Мнения: 39
Доста неприятна ситуация най-вече заради детенцето се е получила.Всички останали ще преживеят и проверки и наказания,но това имитиране най-вече от Госпожата-нямам думи!!!

Аз от доста отдавна мисля да засегна темата с физическото.Не начина на обличане,а начина и метода на водене на тези часове.Нямам обеснение как така една Госпожа може да води всички учебни предмети вкл. физическо и изобразително изкуство.В нашия клас е така.Като го питам какво првихте по физическо,отговора е каквото си искаме.Какво рисувахте днес-свободна тема. newsm78.За учител по физическо навремето се учеше 4 години в НСА/национална Спортна Академия/.Теузи деца са въ възраст в която все още не знаят какво да правят по физическо и най-често играят на игри,които не осъзнават какви пакости могат да направят или да си навредят на здравето.Визирам катерене по дърветата,гонене,катерене по лостове и т.н.Явно проблема с нормативните часове е не само в нашто у-ще.А да не казвам,че Госпожата не е от най-подвижните и не виждам какви двигателни умения може да предаде на малките второкласници.
Лека и приятна седмица!

# 62
  • Мнения: 367
karmenkiki,милото детенце.Представям си какво му е. Hug
Днес в бележника на Катеринка има съобщение за РС,на предната мъжът ми гледа бебока,но остах до половината,че много ревала.Да видим на тази колко ще стоя.Мъжът ми на родителки не ходел  Crazy ама деца прави а  Crossing Arms Оплаках ви се  Blush

# 63
  • София
  • Мнения: 6 210
Мъжът ми на родителки не ходел  Crazy ама деца прави а  Crossing Arms Оплаках ви се  Blush
Ей, момиче, как ме разсмя! Joy
Аз днес бях почивка някаква и взех Марти на обяд. От тогава до сега решаваме задачи със скоби, а аз съм на път да получа нервен пристъп! Кво му става днес на това дете...  ooooh! В задачи от типа на 42+(12-4) първоначално решаваше само това, което вижда в скобите. Другото число го отсвирва! Поне 10 задачи реши, докато го убедя, че трябва да смята и числото извън скобите!

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Мама Иви, отиди с бебето, ще стоиш до края, но нищо няма да чуеш.  Laughing
Хора, ние имаме само 1 РС в началото на годината и повече никой за нищо не ни вика.

# 65
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Мъжът ми на родителки не ходел  Crazy ама деца прави а  Crossing Arms Оплаках ви се  Blush
Ей, момиче, как ме разсмя! Joy
Аз днес бях почивка някаква и взех Марти на обяд. От тогава до сега решаваме задачи със скоби, а аз съм на път да получа нервен пристъп! Кво му става днес на това дете...  ooooh! В задачи от типа на 42+(12-4) първоначално решаваше само това, което вижда в скобите. Другото число го отсвирва! Поне 10 задачи реши, докато го убедя, че трябва да смята и числото извън скобите!

Аз вече получих нервен пристъп. Точно по същата причина. Мислех си, че няма друго такова дете ooooh! Обяснявях хиляди пъти какво да направи и тя пише каквото и дойде на ум. И гледа по тавана Tired Обяснявам, че задачата е написана на тетрадката и всичко, което трябва да направи се вижда, ама не...нищо не разбира... Виках толкоз много, че и в съседния блок ме чуха #Crazy

# 66
  • София
  • Мнения: 492
Оооо, мамаиви вие сте добре   Mr. Green  Мойта щерка беше в няква фаза да решава задачите от типа 48-25 като 8 и 5 ги изважда , а 4 и 2 ги събира.... ooooh! резултата е  smile3511 - от моя страна.

# 67
  • Мнения: 751
Леле момичета голяма веселба с тез задачи. Crazy
Май ще се наложи Мента,Глог и Валериана да дойде на помощ. Mr. Green

# 68
  • София
  • Мнения: 6 210
Аз вече получих нервен пристъп. Точно по същата причина. Мислех си, че няма друго такова дете ooooh! Обяснявях хиляди пъти какво да направи и тя пише каквото и дойде на ум. И гледа по тавана Tired Обяснявам, че задачата е написана на тетрадката и всичко, което трябва да направи се вижда, ама не...нищо не разбира... Виках толкоз много, че и в съседния блок ме чуха #Crazy
Сигурно има нещо по таваните, което се вижда само от детски очи!!! Моя е същия /плюс задължителното бъркане в носа/  Crazy
За капак одеве ме информира, че първо щял да си събира или изважда десетиците, а не единиците! На въпроса ми Защо??? Той каза, че така по го кефело  Shocked  ooooh!
Леле момичета голяма веселба с тез задачи. Crazy
Май ще се наложи Мента,Глог и Валериана да дойде на помощ. Mr. Green
Направо ще минавам на леки наркотици!  Joy

Забравих да поздравя новите попълнения в темата с Добре дошли! Simple Smile

# 69
  • Мнения: 367
Мама Иви, отиди с бебето, ще стоиш до края, но нищо няма да чуеш.  Laughing
Тогава да кажа на класната да не идва,че ще има солово изпълнение и ще бъде излишна  Mr. Green

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
На въпроса ми Защо??? Той каза, че така по го кефело  Shocked  ooooh!
Laughing
Аз зададох също безобиден въпрос "Защо" и тя ми каза: "Това са моите задачи и аз решавам как ще си ги реша, ти като си имаш твои решавай си ги сама!".  Mr. Green

# 71
  • Мнения: 1 312
И ние от началото на учебната година сме имали само една родителска среща,за коледни тържества още никой не говори (мълчанка),само ни събират пари за театър  Thinking

# 72
  • София
  • Мнения: 6 210
На въпроса ми Защо??? Той каза, че така по го кефело  Shocked  ooooh!
Laughing
Аз зададох също безобиден въпрос "Защо" и тя ми каза: "Това са моите задачи и аз решавам как ще си ги реша, ти като си имаш твои решавай си ги сама!".  Mr. Green
Питагор, Талес и компания си нямат и идея какво могат да причинят нашите деца на математиката от тук на сетне! Подозирам, че тя никога няма да е същата Mr. Green

И ние сме имали само една родителска среща от началото на годината. Честно казано не ме притеснява този факт, защото класната винаги е отворена да поговори с нас, родителите. В момента тече усилен ремонт на фасадата на училището, за което ни уведомиха още в началото на годината; тогава внесохме и парички в настоятелството за охрана, застраховка, мед. лице и консумативи.

# 73
  • София
  • Мнения: 492
На нас ни събират по 14лв. за коледно парти в клуб "Ариел". Миналата година също там празнуваха и бяха много доволни... Party
А на моят въпрос "Защо"? - тя   smile3506...

Питагор, Талес и компания си нямат и идея какво могат да причинят нашите деца на математиката от тук на сетне! Подозирам, че тя никога няма да е същата Mr. Green

И не само на математиката, а на българският....новото двайсе` на дъщеря ми е да пише "пуФкав бял снежец"... Crazy...от бебе го казва така и това си е...

# 74
  • Мнения: 367
Вижте аз какво послание намерих тази сутрин на вратата  Mr. Green
http://media.snimka.bg/1431/009116753.jpg

Общи условия

Активация на акаунт