ЮЛСКИ МАМИ 2009 Тема №6

  • 20 716
  • 294
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 127
Здравейте отново.Колко много сте изписали самооо.Браво на вас.
Да ви се оплача и аз съм постоянно гладна вече трети пореден ден,а до преди няколко дни не ми се и помисляше за храна EmbarassedКачила съм две килца за две седмици,като добре поне че в началота на бременността свалих 7кг.Да видим дали ще чукна стотака до края Laughing.Направо не ми се мисли за тези килограми.

# 61
  • Мнения: 177
dzimbi, и аз съм така. С толкова любов си ги правяяяя........... редя едни саламчета, едни доматчета отгоре........... ммммм Снощи мъжът ми отхапа от единия и  #Cussing out #Cussing out #2gunfire щях да го убия. Всяка хапка ми е тоооооооолкова ценна. Особено след като около час съм приспивала шошо и съм си мислила само за хранаааааааа.

За докторите - и аз същото щях да ви предложа, да ходите при двама за да не плащате изследванията.

# 62
  • Мнения: 256
snuksiri  благодаря за съветите и подкрепата, че май се бях доста стреснала, но мама намери картона ми от детството и прочете че съм я карала на 3г. Пък то май не повтаря и ми олекна на сърцето. Стискам палци и твойте изследвания да са добри.  Heart Eyes

# 63
  • София
  • Мнения: 451
Eто ме и мен пак:)
Ох, толкова е хубаво да знеш, че има и други като теб Grinning Аз вече съм качила около 3 килца и непрекъснато ми се яде:( Преди можех на плодове и зеленчуци да карам, а сега все хляб, картофи и разни тестени неща ми се ядат:(
Като говорим за ядене, при последния ми преглед питах доки какво да избягвам да ям и тя ми каза да си хапвам каквото си искам, но все пак да не е за двама:) Така че със сигурност малко луканка или синьо сиренце няма да навреди Wink Това, което изрично ме предупреди обаче, беше да НЕ се боядисвам, така че май трябва да се внимава.

Не на последно място добре дошли на Сладък бонбон и Джилиан и честито сърчице на Вирджинити Hug

На Коте Дани и Снуксири стискам много много палци всичко да е наред с изследванията и бебоците Heart Eyes

# 64
  • Варна
  • Мнения: 893
аз съм много щастлива от факта че не ми се гади и си хапвам всичко,
понеже с каката почти цялата бременост изкарах на домати и въпреки това станах 82 кг ooooh!
просто събирах много вода, незнайно от къде newsm78
сега почти успях да си върна килограмите (61 от 53) и пак забременях Rolling Eyes
да видим този път какво ще стане, дано само да не  развия карпален синдром като предния път, ужасно беше - парализират ти се ръцете  Confused
не можех да ставам от леглото, един път изтървах каката в коритото, нямаше още месец  ooooh!

# 65
  • USA
  • Мнения: 675
Здравейте и от мен, вчера се чувствах добре, но днес пак ми е много лошо и ми се гади Sick.Аз също налитам само на хляб, картофи и тестени неща.А относно запека имах предвид червено цвекло.Наистина помага.Миналата година имах колежка ,която беше бременна и имаше запек,пиеше всеки ден по малко сок от червено цвекло и нямаше проблеми.Тази година точно преди да забременя и аз както никога имах проблем със запек и това беше единственото което ми помогна.Ако нямате машинка за фрешове , просто го настържете, то е достатъчно сочно и ще можете да си отделите сок, не ви трябва повече от 40-50ml.Много помага.Пробвайте.В Бг го бях чувала, но никога употребявала за нещо,докато тук го добавят много към фрешове,или сварен към салати.Това е засега от мен,успех на всички.  Hug Hug Hug Hug

# 66
  • Мнения: 76
Здравейте и от мен Hug

Леко бременеене на Жилиян и Сладък бонбон  bouquet

Виржинити честито сърчице  Kissing Heart Какво точно е "карпален синдром" и как се развива, от какво може да се получи?

Маймун това за червето цвекло е интересно, аз много обичам червено цвекло като съставка на някакъв миксиран фреш, но досега не съм обръщала внимание дали ми действа разхлабващо newsm78 Ще му обърна внимание Laughing

Аз днес ходих на дерматолог и се оказа точно както си мислих - алергията ми се е активизирала, но е добре, че наистина е в съвсем начална фаза и няма да е необходимо лечение с антибиотици! Ще мине с две мазилца, надявам се!!! Peace

# 67
  • Мнения: 1 108
Благодаря ви момичета за топлото посрещане   bouquet

Аз все още не съм си избрала гинеколог за водене на бременността ми !
За сега ходя при Дюлгерова , но не съм сигурна ,че ще остана при нея - тя не работи със здравната каса!

goldi81 - ако гинеколога ти не работи със ЗК , то и изследванията ти не са по ЗК.Всичко се заплаща!

По принцип консулгациите се започват от третия месец - поне така беще при първата ми бременност и така сега ми каза докторката!

Аз за сега се чувствам много добре - сякаш не съм бременна .Дано до края да съм все така



 

# 68
  • Canada
  • Мнения: 649
Добър вечер на всички!
Сладък бонбон, ние сме съгражданки. И аз още не съм се ориентирала за ЖК по здравна каса- предния път бях в Градска болница при д-р Румен Шопов - според мен е добър доктор, но има ужасно много пациентки. А отделно ще си ходя на частно при всички случаи - най-вероятно при доц. Янева от МД, защото и предния път бях при нея и й имам доверие.
Маймун77, съчувствам ти защото и при мен положението с гаденето е отврат! От нищо не минава, и по-лошото е че по цяло ден ми се гади, а не само сутрин...
Фелисити81, не знаех за боята. Даже онзи ден се боядисах. Предната бременност през цялото време се боядисвах, но и аз ще питам доки. newsm78

# 69
  • Мнения: 36
здравейте

относно боята за коса да кажа че наскоро четох някъде че не е доказано да вреди на плода. Аз лично  ще си се боядисвам, даже вече съм си купила две бои и тези дни ще си ги плесна, още повече  че на самата боя за коса, и на  опаковката и на упътването  не се споменава нищо при бременност. Иначе си пише да не се прилага при едикакви си алергии, или върху деца, и т.н. но за бременни нищо не пише.

Jilian, Сладък бонбон добре дошли и от мен! Лека бременност!

Mishe333 на мене пък в Англия ми е скучно. В Пловдив си ми е идеално. В Лондон как е, ще ти кажа след 3-4 седмици- точно там ще се местим. Иначе сега живеем в Southampton.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 893
http://www.puls.bg/cat/70/sindrom_na_karpalniq_kanal_issue_137_part_1.html
общо взето е възпаление или прищипване на нерва който отговаря за движението на палец,показалец и среден пръст, в моя случай бяха засегнати всички нерви които минават през китката, ръцете ти се парализират и при опит за движение боли адски #Crazy
оказа се че от водата, която събирах, са се прищипали и ми мина напълно чак след около 6 месеца,след раждането , когато водата се абсорбира Rolling Eyes , иначе още ми се случва от време на време като направя по-рязко движение да ме "пререже" през китката  Sad

# 71
  • Мнения: 256
Добро утро момичета!
Как сте днес?

Аз днес съм в супер настроение!И аз не знам защо, просто така се събудих! И както всяка сутрин съм супер гладна!За моите любими сандвичи Mr. Green

Virginity, това е много неприятно! Дано сега не ти става така и всичко да е по-леко!
Аз предната бременност имах невероятни схващания на краката, които започнаха към 8 месец!Това бяха единствените ми неразположения! Сега обаче, тези схващания започват от сега!

Диди, как е работата?

Сиси, Джиджи,Валерия,Тан,Маймун, Стеф и всички останали  Hug

На тези които са на преглед днес успех! И да се похвалите!

# 72
  • Мнения: 397
Първо: Добре дошли на всички нови момичета  Hug
Аз са сега съм ОК, от 3 дни страшно ми се гади сутрин, ама не мога да повърна.
Аз не смятам да се боядисвам, ама вие ако го правите, се боядисвайте в по-голяма стая или на терасата, но не и в банята, за не се надишате хубаво с амоняк и други екстри.
Аз с боядисването скъсах, когато бях на 19г. Сега съм си супер, ще почна пак, като ми се появи 1-я бял косъм. Дано не е скоро  Mr. Green
nd4282 - на мен пък ми се връща в Англия - само като си помисля, че там за 2 дни изработвах една месечна заплата тук - лошо ми става.
Наскоро пък кандидатствах за една работа в Белгия - обаче стигнах до 2 етап от общо 11 000 кандидати и ни успях да се вредя за третия. Ама заплатата -
30 пъти по-голяма от тукашната  #Crazy   Затова живот и здраве, след 3 години се надявам да живея нормално. Страшно много ме подтиска мисълта, че няма да мога да дада на детето си, това което аз съм получила,като малка  Cry .

# 73
  • Мнения: 1 733
Приемате ли нови мами?  Hug
Казвам се Даниела, имам вече едно страхотно момче на 2 години и половина и, живот и здраве, в края на юли ще ставам мама за втори път.
Терминът ми е определен за 31 юли - 1 август.

# 74
  • София
  • Мнения: 451
Добро утро:)

Добре дошла Даниеле. Леко бременеене ти пожелавам.

За боята честно казано аз също се учудих, когато ми го каза доки, тъй като имам доста приятелки, които по време на цялата си бременност се боядисваха усилено, ноо все пак реших да со споделя за всеки случай;) Аз честно казано също одавна не се боядисвам, така че няма да е проблем.

Как сте днес? Аз след големите притеснения, че абсолютно никакви симптоми нямам в началото, сега от две седмици (особено последната) се чувствам много зле:( То е едно гадене по цял ден, а да не ви се оплаквам през ноща какво е...от три дни не съм спала като хората:( Честно казано само мисълта, че и по-зле може да е ме успокоява:))
Я друго да ви попитам. Вие станали ли сте по-страхливи? В смисъл стряскат ме всякакви шумове, а да не ви разправям как се возя в колата, гледам на всички посоки като луда  Joy Joy Joy  Е оплаках се набързо:))

Хубав ден ви желая на всички Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт