СЕДМОКЛАСНИЦИТЕ - да им е леко

  • 34 301
  • 438
  •   1
Отговори
# 45
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Може и тази да е, защото в нея има таблици и схеми, но наистина е купена преди повече от 1 година, от книжарница на Труд, на Графа имало такава /купи ми я една приятелка, която живее близо до 7 мо у-ще, някъде от там/.

# 46
  • Мнения: 2 829
това е нали
http://www.trud.cc/?cid=9&pid=324&pt=0&cat=&lng=bg

изчерпана пише ,за съжаление

# 47
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Да това е. Дали не са останали някои бройки по сергиите или в книжарници  newsm78

# 48
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
За тази граматика която говорите за вас или за децата е, защото аз се морих да сканирам миналата година за една съседка и за моя и той ми обяснява ама всички таблици всичко си го има в учебника и не му обърнаха въобще внимание.  Joy

# 49
  • Мнения: 1 674
Извинявам се за нахлуването във вашата тема. Но съм майка на шестокласник и имам много въпроси...

По БЕ работим по учебника на Булвест и в момента сме на Вметнати части. Мислех, че съм в състояние да му помагам, но нещо зациклихме...

Дали е удачно да почнем частни уроци? Имаме подходящ преподавател, който мислех да ползвам догодина за Езикова. Тя смята, че материалът в 6-и клас няма нужда от допълнителна подготовка.

Моля ви да ме посъветвате какво да правя? Дали е нужно да търся допълнителна помощ (той е отличник, уж) Или да се борим двамата... newsm78

# 50
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
За тази граматика която говорите за вас или за децата е, защото аз се морих да сканирам миналата година за една съседка и за моя и той ми обяснява ама всички таблици всичко си го има в учебника и не му обърнаха въобще внимание.  Joy

И моята убавица не и обръща внимание, защото и тя всичко си знае  Rolling Eyes, но ако ме пита за нещо, аз я препращам да си чете от там. Или като правеха анализи на текст, за части на речта и части на изречението, ми е давала да и проверявам някое домашно и аз понеже съм позабравила си правех справки.

# 51
  • На село
  • Мнения: 873
Моята девойка е наясно с изискването, че текста може да е пред нея само за 15 мин. и учителят й настоява да го спазва, но тя твърди, че не може да се оправи без текста. Притеснява ме това, че изискване за трансформиращия преразказ е да се използват авторови думи и изрази, а моята не се опитва да ги запомни - нали ги има написани черно на бяло пред нея  Confused. Вярно, че и текстовете, върху които прави преразказите не са от най-леките... Днес ще я накарам да опита да напише преразказа според изискването - ще чета два пъти, после за малко ще го прегледа, пък да видим какво ще направи.

Вчера посетих Панаира на книгата в НДК и понакупих няколко книжки с тестове по математика и по български. Между другото  разбрах, че ще има пробен изпит в "Регалия" след две седмици (21.12). Толкова съм отнесена, че сега не съм сигурна по БЕЛ ли, по математика ли  newsm78 (както и да е - от другата седмица ще има обява на сайта им). Какво ви е мнението за това? Не си спомням миналогодишните мами на седмокласници да са коментирали пробните изпити по школите, а само предварителните изпити през февруари.

# 52
  • Мнения: 3 740
Аз съм фен на Регалия, синът ми ходи при тях на български. Записах го без колебания, защото трите ми по-големи деца получиха адекватна подготовка на техните курсове. Пробните им изпити също са доста показателни за нивото на детето. А и тренировката в реална изпитна обстановка си е от значение. Така че, ако искаш съвет, пробвайте се.  Simple Smile

# 53
  • София
  • Мнения: 339


Мънки, граматиката ако не ме лъже паметта е на Пешев. Препоръчаха ми я на Славейков. Ще проверя и ще пиша точното име,автор и издателство. Все още не съм я ползвала активно, а само я разгледах. Мисля, че има всичко необходимо за този етап на ограмотяване на опърничавите.........

# 54
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
http://dnes.dir.bg/2008/12/08/news3710056.html#sepultura e това ме развесели и коментарите към него. Ще взема пак да си го сложа в подписа този човек.

# 55
  • София
  • Мнения: 339
[Занток сега прочетох, че живеете в Надежда. Ние също сме обитатели на въпросния квартал.А в кое училище учите? Пиши на лични.

# 56
  • Мнения: 2 716
Прекрасна - в СМГ  Peace

# 57
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
http://dnes.dir.bg/2008/12/15/news3738552.html това е от днес, като пускате линкове ще ги прехвърлям в първия пост, да са събрани на едно място.

Ха тук не мога да редактирам първия - интересно защо, нали аз съм открила темата  newsm78

# 58
  • Мнения: 2 829
 Thinking Peace

има пробен изпит по математика и бел във веди
http://vedi.bg/home

# 59
  • Мнения: 2 716
Каква е таксата във Веди?

Общи условия

Активация на акаунт