Подкрепете подписката на СНБМ за 1 година платено майчинство

  • 6 592
  • 133
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5
Подпис и от мен. Успех!

# 76
  • Мнения: 4 433
подписах.

# 77
  • Мнения: 161
подписах и разпратих по скайпа  Stop

# 78
  • Мнения: 110
Снощи със съпругът ми подахохме по един глас. Дано да има резултат Praynig Praynig! Моля да пишете какво е станало!

# 79
  • Мнения: 2 388
Момичета, удължаваме срока на подписката до 12.12 включително. Тогава ще информираме отново общестеността и НС за събраната подкрепа до момента.

Помогнете ни тя да бъде наистина внушителна!

# 80
  • София
  • Мнения: 31
Подписах !!! Peace
УСПЕХ

# 81
  • София
  • Мнения: 31
И мъжо  подписа, и сестра ми също от мен общо три гласа!!!

# 82
  • Мнения: 1 427
Вкъщи всички подписахме-4 гласа и разпратихме на всички познати по скайпа. Не знам дали ще има ефект,но поне управляващите да разберат,че сме много и сме силни! И избори ще дойдат.... Laughing

# 83
# 84
  • София
  • Мнения: 1 248
Подписах!

# 85
  • Мнения: 35
Подпис и от мен  Peace

# 86
  • Мнения: 2 885
Масларова: Майчинството няма да се увеличава
Надя Панкова
СОФИЯ. Платеното майчинство няма да бъде увеличавано от 9 на 12 месеца. Това заяви категорично в писмо до Сдружението на българските майки социалният министър Емилия Масларова.
Тя поясни, че предложението за по-дълго майчинство ще откъсне родилките от пазара на труда и ще затрудни връщането им на работа. "Намалените шансове за професионална реализация обрича на по-ниска пенсия в бъдеще", пише още министърът. Масларова поясни, че държавата се е "съобразила в до голяма степен и с тревожната демографска тенденция, която се очертава за следващите 20-25 години". Акцент в писмото към майките са всички положителни промени, които правителството е направило, за да подпомогне младите родители. "Многократно се повишиха еднократните помощи при раждане на близнаци от 200 лв. на 600 лв. за всяко дете или при раждане на близнаци се получава еднократно 1200 лв.", пише в писмото.

# 87
  • Мнения: 1 427
Масларова: Майчинството няма да се увеличава
Надя Панкова
СОФИЯ. Платеното майчинство няма да бъде увеличавано от 9 на 12 месеца. Това заяви категорично в писмо до Сдружението на българските майки социалният министър Емилия Масларова.
Тя поясни, че предложението за по-дълго майчинство ще откъсне родилките от пазара на труда и ще затрудни връщането им на работа. "Намалените шансове за професионална реализация обрича на по-ниска пенсия в бъдеще".......


(
Глупости,глупости,глупости....... #Cussing out
Тая госпожа няма ли най-накрая да я махнат от тоя пост!

# 88
  • Мнения: 4 978
Почти 14500 подписа!

Продължаваме!!!   bouquet

Петицията и подписката са внесени в НС и МС.

В завимисимост от новините след срещата на тройната коалиция ще преценим какво да предприемем в следващите дни до гласуването на бюджет 2009 в НС.


Министър Масларова повече не искам да я коментирам, но ще си позволя да обърна внимание, че избора на една работеща жена в момента, когато детенцето й навърши 9 м е или да остане в къщи на мизерната МРЗ, или да се върне на работа, за да плаща на детегледачка голяма част от заплатата си, защото в детските ясли няма достатъчно места. Ако детето е прието в ясла пък, в периода на адаптация, боледува често и се налага майката почти непрекъснато да излиза в болнични. И тези болнични излизат от същия фонд, откъдето идват и обезщетенията за бременност и раждане. Щом за болнични има пари, значи има пари и за по-дълго високоплатено майчинство.
А според вас 3 месеца повече майчинство колко пречат на професионалното развитие на жената?

Последна редакция: пт, 05 дек 2008, 16:16 от Cruela

# 89
  • Мнения: 326
А според вас 3 месеца повече майчинство колко пречат на професионалното развитие на жената?

И аз това се чудех. Как точно тези три месеца ще са пагубни за квалификацията ми  newsm78 Цялото ми семейство подкрепи петицията  Peace

Общи условия

Активация на акаунт