Петиция за една година платено майчинство

  • 9 227
  • 218
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 477
Подписах  Peace

# 76
  • Мнения: 45

Да не говорим колко злуопотреби има и колко точно са майките, които почват да се осигурябват на високи доходи, чак като разберат, че са бременни....преди това  все едно взимат 200 лв заплата...примерно.....защото това е в повече от 50% от случаите.....

Със сигурност има злоупотреби, но защо не погледнеш от другата гледна точка - на хората, които си плащат осигуровките на максималния осигурителен доход. Такъв е моят случай и на съпруга ми. И защо да не се възползвам максимално от това, което АЗ съм платила и изработила през годините и ще продължа да го правя. Защо от моите лични осигуровки да се възползва някоя циганка, която не е помирисвала работа или някой, който е решил да злоупотребява...Но едва ли тук е мястото да спорим.

# 77
  • Мнения: 481
и аз подписах Peace

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Подписах  Peace

# 79
  • Мнения: 18
Аз също подкрепям петицията с две ръце, дай боже да я приемат на второ четене. Наистина е едно разумно решение, като се има впредвид, че няма държавна ясла, която да приема децата ни на 9 или 10 месеца. Изискването им е детето да е проходило, а колко деца прохождат преди годинка???

# 80
  • Мнения: 52
Включвам се и аз с подпис.

# 81
  • Мнения: 199
И аз подписах.
Като има злоупотреби да вземат дохода 1 година назад, не 6 месеца примерно.
А като не им стигат парите да принудят работодателите да осигуряват всички на пълна заплата! Тогава няма да ги има и въпросните злоупотреби.

# 82
  • Мнения: 1 219
подпис и от мен Peace

# 83
  • Мнения: 4 406


Да не говорим колко злуопотреби има и колко точно са майките, които почват да се осигурябват на високи доходи, чак като разберат, че са бременни....
парите за изплащане на майчинството идват от фонд за безработица, майчинство и временна нетрудоспособност, в който се внасят пари И от мъжете, а при тях няма шанс за злоупотреби. внасянето е за целия трудов живот, а ползването- обикновено веднъж( за щастие все по- често и повече напоследък) в живота на жената. пари има- защо да седят, като с даването им на майките ще се решат редица проблеми?!

# 84
  • Мнения: 1 817
и аз дадох своя глас.
Едва ли обаче ще се изпълнят нашите искания. Всички ни сравняват с евр. страни, ама не и, когато стане дума  за стандарта на живот или заплати Sad.

# 85
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Браво Дами! Вече има събрани над 9000 подписа!  Hug  bouquet
 Нека не спираме да се надяваме!  Praynig

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Подкрепям с две ръце!

# 87
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
подкрепих Peace

# 88
  • Мнения: 14
Иаз подкрепих

# 89
  • Мнения: 177
И аз с вас, но слушайки дискусията тази сутрин по темата в сутрешния блок на btv ми се струва, че каузата е обречена...Дано да греша  Peace

Общи условия

Активация на акаунт