Петиция за една година платено майчинство

  • 9 233
  • 218
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 67
Защо смятате само осигуровките 6 месеца/12 месеца назад, като погледнато реално дори да се осигурявате на минимална вие го правете години наред преди да забременеете, и годите след като родите.Според мен ние сме си внесли многократно сумата, която получаваме за 10 месеца/ вече 12/.Не мисля, че ощетяваме държавата, най-малкото ние даваме новото поколение на тази държава.Да не говорим, че много държави дават еднократна помощ при раждане на дете, която е в пъти по-голяма от нашата.

# 211
  • София
  • Мнения: 44 122
Е, то тези пари все пак и за пенсии, отиват.....щото един ден и до тях ще стигнем....

# 212
  • Мнения: 233
Аз също не бих се подписала ако бяха известни всички неща около 12 месечното майчинство. Нормално е като разбереш, че си бременна да вземеш мерки, ако можеш, за да отгледаш 1 година бебето си по спокойно. Но да правиш кариера една година преди да родиш май е не добре. Повечето бебета са раждат веднага след университета,пък други са си сменяли работата и имат дупки или са ползвали неплатен отпуск или болнични.

# 213
  • Мнения: 160
абсолютно съм съгласна със Звездица! аз също не бих се подписала при новите условия, защото ме ощетяват значително.

# 214
  • Мнения: 382
здравейте момичета моля ви да ми отговорите на един въпрос - ако се взимат осигуровките за последните 12 месеца преди раждането аз имам проблем Sadимам 2 месеца които съм позвала неплатен отпуск и са ми внасяли само здравните осигуровки.как се изчислява в такъв случай. иначе стаж имам повече от  2 години. благодаря предварително за отговорите Heart Eyes
Ами много просто. Събират се заплатите ти за 10 месеца /както е в случая/, а после се дели на работните дни за 12-те месеца. При мен го има същия проблем, защото имам 1 месец наплатен отпуск.

# 215
  • Мнения: 4 406
Е, то тези пари все пак и за пенсии, отиват.....щото един ден и до тях ще стигнем....
а дано, ама надали( както се казва в един виц)
не се знае с какво ще ни сурвакат и в пенсионната реформа. току- виж възрастта ни за пенсиониране е 90 години...

# 216
  • Мнения: 30
Да, както е тръгнало - натам отива...   #Cussing out

# 217
  • Мнения: 4 181
Момичета, много ви моля, изчакайте да се изяснят текстовете и тогава ще видим.
Тези от вас, които имат неплатен отпуск не се притеснявайте от това, за това време ви се взима за база МРЗ, а не все едно нямате доход. Peace
Правим всичко възможно да се уредят нещата възможно най-благоприятно при създалата се ситуация.
Мисля, че ако трябва да обвинявате някой, това не са авторите на петицията, а Масларова, която предложи периода на осигурителните вноски даже да е 18 месеца, но в крайна сметка след като си е тръгнала от преговорите Станишев се е съгласил на 12месеца.
Заседанието на комисията ще е сигурно още тази седмица, така че като имаме информация ще пишем. надявам се на депутатите да им е останала поне капка разум.

# 218
  • София
  • Мнения: 3 249
Е, то тези пари все пак и за пенсии, отиват.....щото един ден и до тях ще стигнем....
Да бе, както постоянно увеличават годините до пенсиониране...колко ще ги доживеят newsm78
Клеопатра, чакаме с нетърпение новини...То и правителството си е направило сметката-така всяка жена ще си гледа осигурителния доход, но трябват и санкцииза работодателите...

Общи условия

Активация на акаунт