Петиция за една година платено майчинство

  • 9 238
  • 218
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 2 508
Е, добре, какво да кажа аз, на която съвсем легално ми увеличиха заплатата на 2000 лв.???
е, няма лошо...то така или иначе нали ще си окаже влиянието....

Ами, ако взимат 2000 лв. за база в продължение на 6 месеца е доста повече, отколкото 2000 лв. шест месеца и 1400 шест месеца. Просто тъпо, намаляват ми базата.

# 166
  • София
  • Мнения: 44 226
чак пък по 500 лв....взимат социални помощи...

# 167
  • Мнения: 43
Говоря за тези които се осигуряват като земеделски производители. Съжалявам, но не искам да споря с никой просто МЕ Е ЯД. Sick

# 168
  • Мнения: 914
Хъм, със съжаление виждам, че още няма петиция "Не приемайте 410тте дни". Жалко. Щеше да е първата, която да подкрепя незабавно Joy

# 169
# 170
  • Мнения: 2 531
Хъм, със съжаление виждам, че още няма петиция "Не приемайте 410тте дни". Жалко. Щеше да е първата, която да подкрепя незабавно Joy

Съжалявам че има майки котито се чувстват ощетени! Но я си помислете само че господа управляващите бяха увеличили базата за определяне да обезщететнието на 1 г. без да проманят срока му- така щеше да има повече ощетени!

Мога да те уверя, че Масларова имаше такова предложение, дори за 1.5 г.

Интересно каква ли петиция щяхме да подпишем ако бяха увеличили само базата за определяне на обезщетението?

Май трябва да свикваме да си отстояваме правата! Сега всяка жена планираща дете  ще държи да и плащат осигуровки реално !

# 171
  • Мнения: 63
И какво сега- решихме проблема със сивата икономика!  "Всяка жена, планираща да има дете" ще върши работата на държавата. Аз съм "за" човек да си отстоява позициите, но не ми казвайте, че повярвахте на тия сладки приказки. Защото има много други механизми, чрез които да се принудят работодателите да си плащат, а не това да става с цената на оставане без работа на някои майки. Защото, ако държавата ни е стабилна и развита икономически достатъчно, че жената да може да избира между двама или трима работодатели и да отреже този, който и предлага по-неизгодни условия, щеше да е другояче. Но тя не е и тго точно благодарение на тези, които крадат от нея и се осмеляват нагло сега да се оправдават с "изсветляване на икономиката", за да не дадат някой лев повече. Не са майките тези които сами, подчертавам сами, ще решат проблема. Не е справедливо да се санкционират майките заради това, че работодателите не са коректни.

# 172
  • Мнения: 4 181
Момичета първо ви моля да се успокоите. 
Предложението за взимане на дохода за период от 1година назад за първи път е коментирано в петък на заседанието на коалицията, като всъщност Масларова е предложила да е 1г и половина. Предложението очевидно е провокирано от дефицита във фонда, но не е обсъждано досега.
Поради това никой, нито ние, нито НОИ сме запознати как точно ще бъдат уредени текстовете, ще важи ли за завареното положение, от кога ще важи и т.н.
Това ще се уточнява тепърва. В момента в който имаме информация какво се предвижда ще ви пишем.
Много ви моля не пишете повече по въпроса кой колко и какво щял да загуби, защото както казах нищо не е подготвено , камо ли гласувано.

По отношение на завареното положение, миналия път през 2006г майките в заварено положение не бяха включени. След много усилия от наша страна и с подкрепата на медиите и някои депутати те бяха включени 
 

# 173
  • София
  • Мнения: 2 508
И какво сега- решихме проблема със сивата икономика!

 Joy Joy Joy

# 174
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718

По отношение на завареното положение, миналия път през 2006г майките в заварено положение не бяха включени. След много усилия от наша страна и с подкрепата на медиите и някои депутати те бяха включени 
 

Дано и сега да се включат  Praynig!

 Hug

# 175
  • Мнения: 1 541
Предложението очевидно е провокирано от дефицита във фонда, но не е обсъждано досега.

 

Очевидно е, че мислят кои разходи да орежат за следващата година заради кризата. За мен това решение е прах в очите на хората - вдигаме майчинството, мислим за бъдещето на БГ, а в същност е точно обратното. Нашата държава никога не е защитавала и подкрепяла обикновените хора, напротив, всичко се прави, за да е удобно на определени хора. В този смисъл, не се чувствам ама грам задължена на държавата и ако ми даде възмоцност и то легална.. щото някой даже коментира, че не било законно да си вдигнеш осигуровките... няма да се замисля и ще се възползвам. Ако помислим и от друга страна - внасяла съм 6 месеца по 880 лв./месец, а ще започна да ги получавам след 8 месеца.... условно казано... Какво прави държавата с парите ми през това време??? Ако съберем всички майки с всички осигуровки, се получава добра сума - така че мога да кажа, че в никакъв случай не се чувствам виновна, а напротив, както някой от вас толкова държат - ДАЛА съм, преди да взема, дишайте спокойно...
Да не говорим, че като цяло съм против майчинство 1 година - това е чисто соц мислене и докато българите не започнат да РАБОТЯТ като в нормалните държави, няма да се оправим ако  ще и 3000лв. да ви дават по време на майчиснтво - защото трябва да се работи и да се създава БВП, а децата и възможността да ги гледаме нормално ще дойде от само себе си.

# 176
докато българите не започнат да РАБОТЯТ като в нормалните държави, няма да се оправим ако  ще и 3000лв. да ви дават по време на майчиснтво - защото трябва да се работи и да се създава БВП, а децата и възможността да ги гледаме нормално ще дойде от само себе си.


Както се увеличава БВП, така се пълни и осигурителната каса - щом пледираш да е както в нормалните държави, плащането на осигуровки е част от тази нормалност. Държавата - това сме ние и от нас зависи в каква държава ще живеем. Петицията е пример как може "държавата" да се променя - реакциите тук са пример, че на много хора не им е изгодно промените да са справедливи - върху каквото си се осигурявал, върху него да получаваш обезщетение.

Какво прави държавата с парите ми през това време??? Ако съберем всички майки с всички осигуровки, се получава добра сума - така че мога да кажа, че в никакъв случай не се чувствам виновна, а напротив, както някой от вас толкова държат - ДАЛА съм, преди да взема, дишайте спокойно...

През това време - парите отиват за обезщетение на други майки, но не само - обезщетения се получават и във всички други случаи, когато не можеш да отидеш на работа, защото си болна или детето ти е болно.

Ти откъде мислиш, че ще дойдат парите за обезщетение на жена, за която 6 месеца са внасяни по 660 лв осигуровки - тоест общо към 4 000 лева, а след това тя получава 9 месеца по 1800 лева - тоест 16 200 лева обезщетение, както е в сегашната ситуация при максималния размер на осигурителен доход.

Според теб държавата ли дава разликата от 12 000 лева. Не! Тези пари са от осигуровките на всички хора. Държавата нищо не дава в случая. Сега "прецаканите" искат да получат не 16 200, а 21 600 - и тези пари пак ще дойдат от осигуровките, които всички плащаме. Да, ама те са плащали само 6 месеца - имат ли право срещу 4 хиляди лева вноски, да получат 17-18 000 повече?

# 177
  • Мнения: 781
Цитат
имат ли право срещу 4 хиляди лева вноски, да получат 17-18 000 повече?

Имат, защото закона им го позволява.

Спрете да казвате, че е незаконно! Съвсем законно си е. Чл. 48а от КСО го казва!

# 178
  • Мнения: 232
Абе защо се напъвате млади майки вие точно да пълните държавната хазна и да се напъвате кой е по-стриктен, точно бременната жена и майката с малко дете ли е двигателя на държавата, срам ме е, че се изпокарваме за тия обезщетения. Ама така е като всеки гледа в чуждата касичка.

# 179
  • Мнения: 1 541
докато българите не започнат да РАБОТЯТ като в нормалните държави, няма да се оправим ако  ще и 3000лв. да ви дават по време на майчиснтво - защото трябва да се работи и да се създава БВП, а децата и възможността да ги гледаме нормално ще дойде от само себе си.


Както се увеличава БВП, така се пълни и осигурителната каса - щом пледираш да е както в нормалните държави, плащането на осигуровки е част от тази нормалност. Държавата - това сме ние и от нас зависи в каква държава ще живеем. Петицията е пример как може "държавата" да се променя - реакциите тук са пример, че на много хора не им е изгодно промените да са справедливи - върху каквото си се осигурявал, върху него да получаваш обезщетение.

Какво прави държавата с парите ми през това време??? Ако съберем всички майки с всички осигуровки, се получава добра сума - така че мога да кажа, че в никакъв случай не се чувствам виновна, а напротив, както някой от вас толкова държат - ДАЛА съм, преди да взема, дишайте спокойно...

През това време - парите отиват за обезщетение на други майки, но не само - обезщетения се получават и във всички други случаи, когато не можеш да отидеш на работа, защото си болна или детето ти е болно.

Ти откъде мислиш, че ще дойдат парите за обезщетение на жена, за която 6 месеца са внасяни по 660 лв осигуровки - тоест общо към 4 000 лева, а след това тя получава 9 месеца по 1800 лева - тоест 16 200 лева обезщетение, както е в сегашната ситуация при максималния размер на осигурителен доход.

Според теб държавата ли дава разликата от 12 000 лева. Не! Тези пари са от осигуровките на всички хора. Държавата нищо не дава в случая. Сега "прецаканите" искат да получат не 16 200, а 21 600 - и тези пари пак ще дойдат от осигуровките, които всички. Да, ама те са плащали само 6 месеца - имат ли право срещу 4 хиляди лева вноски, да получат 17-18 000 повече?

Именно, защо се смесват понятията - държавата е добре и се променя към по-добро, защото майчинството е 90% и се плаща 1 година. Не, не е хич добре, защото няма БВП, а това е основен показател.  Не мисля, че тази петиция е начин БГ да се промени и точно затова спорим. Проблемът не сме ти и аз, проблемът са всички онези, които се нагълтаха покрай програми на ЕС, които са по върховете на властта и си вършат незаконията безнаказано, изкупуват каквото им попадне на безценица и си го продават после  както им е изгодно, заради тези хора няма за мен и теб, а не защото аз съм си качила дохода последните месеци. Тези неща с тази петиция не могат да се променят и затова цялата идея за как може "държавата" да се променя за мен е безмислена.
Именно за това отиват парите - дали за обещетения, дали за пенсии, мен не ме изнтересува, важното е, че държавата си борави с тях 6 месеца, нали така?
И последно, не си го сметнала правилно - получава се 7000лв. Имам възможност, закона го позволява ( не съм го измислила аз в крайна сметка), направила съм го. В крайна сметка вратичките в закона са затова - все едно аз да трия сол на главата на всички, които са взели кредити със служебни бележки или на всички коли на името на инвалид, които спират безплатно, а ти плащаш синя зона, или някой, който си купил компютър за вкъщи, пък го минал през фирмата и си взима ДДС-то.  Това са нормални вратички, има ги навсякъде по света - и в трите примера ощететена е държавата, и какво - не се прави масово ли???

Общи условия

Активация на акаунт