410 дни платено майчинство - мисията Е възможна

  • 37 370
  • 627
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 386
Значи, ако съм си внасяла осигуровките през последните 6 месеца за да съм осигурена на 600лв. заплата, това означава, че ще взимам една година 90% от 300лв. тък като преди тези 6мес. нямам осигуровки?

Незнам дали го обясних правилно, но съм много скарана с тези неща...

# 121
  • Мнения: 690
Поздравления, момичета  Hug
Не съм майка на близнаци, но този проблем трябва да намери разрешение. Дай Боже и мамите в заварено положение да ни хване Simple Smile

# 122
  • Мнения: 915
Аз пък ще съм ощетена. И без това не възнамерявах да стоя 1 година вкъщи, но в 9тте месеца можех да взимам прилични пари. Сега ще трябва да се върна по-рано на работа, защото съм се овътрила да плащам високи осигуровки за своя сметка, а размера на майчинските няма да е това, което очаквах. И не съм само аз. Убедена съм, че ще има много недоволни. Хубаво, така е - виновни сме си, не сме се осигурявали коректно и т.н. Ама ще умра от яд. Правих си някакви сметки....

# 123
  • Мнения: 2 531
Съжалявам че има майки котито се чувстват ощетени! Но я си помислете само че господа управляващите бяха увеличили базата за определяне да обезщететнието на 1 г. без да проманят срока му- така щеше да има повече ощетени!

# 124
  • Мнения: 2 122
все ми се струва, че няма как на заварено положение /жени в течащи 315 дни/ да им се преизчислява обезщетението на база 1 година назад
въпроса е дали за тях ще важи удължението май  newsm78 /на мен например след няколко дни ми започва 45 дневния и дефакто вече се водя в майчинство- т.е съм заварено положение, нали/

# 125
  • Мнения: 14
и аз така

# 126
  • Мнения: 4 978
Съжалявам че има майки котито се чувстват ощетени! Но я си помислете само че господа управляващите бяха увеличили базата за определяне да обезщететнието на 1 г. без да проманят срока му- така щеше да има повече ощетени!

Мога да те уверя, че Масларова имаше такова предложение, дори за 1.5 г.

# 127
  • Мнения: 4 978
все ми се струва, че няма как на заварено положение /жени в течащи 315 дни/ да им се преизчислява обезщетението на база 1 година назад
въпроса е дали за тях ще важи удължението май  newsm78 /на мен например след няколко дни ми започва 45 дневния и дефакто вече се водя в майчинство- т.е съм заварено положение, нали/


Ти ще родиш след 01.01.09 г., т.е. няма да си в заварено положение.
Отпуските са различни.

# 128
  • Мнения: 2 531
Съжалявам че има майки котито се чувстват ощетени! Но я си помислете само че господа управляващите бяха увеличили базата за определяне да обезщететнието на 1 г. без да проманят срока му- така щеше да има повече ощетени!

Мога да те уверя, че Масларова имаше такова предложение, дори за 1.5 г.
Аз съм ползавала 135 дни болнични с първите 2 деца .Пак се визмаха доходите 6 м. назад, но пък ти дават прилични парички 4,5 м.  След като родих сина ми се наложи да се върна на работа след тези 135 дни- т.е бебето беше на 3 м. , а дъщеря ми избрах да я кърмя и се отказаха от кариерата си заради това  ! Как си представяте кърмене на поискване на 3 м. бебе и работа - абсурд!  Така че  НЕ СТЕ ПРЕЦАКАНИ!

А такива като мен дето им изтичат 9-те м. през януари 2009 ще ги "хване" ли удължението?

# 129
  • София
  • Мнения: 11
Честито, аз лично много се радвам Peace Успех на всички!

# 130
  • Мнения: 3 743
Записвам се да следя темата. Аз лично, че няма как да важи за заварено положение Peace

# 131
  • Мнения: 242
Имам въпрос-терминът ми е на 17.март.2009 г.-осигурявам се от август 2008г. на 800 лв.-свободна професия-преди това нямам осигуровки-Ще получавам ли 90 % от заплатата-800 лв. или парите, които съм внесла досега ще отидат за други майки, които са се осигурявали 1 год., а на мен ще ми дават майчинство на мин. работна заплата? Много моля да ми пишете и на лични-благодаря.

# 132
  • Мнения: 2 122
все ми се струва, че няма как на заварено положение /жени в течащи 315 дни/ да им се преизчислява обезщетението на база 1 година назад
въпроса е дали за тях ще важи удължението май  newsm78 /на мен например след няколко дни ми започва 45 дневния и дефакто вече се водя в майчинство- т.е съм заварено положение, нали/


Ти ще родиш след 01.01.09 г., т.е. няма да си в заварено положение.
Отпуските са различни.

ми аз не тълкувам така КТ
Цитат
Отпуск поради бременност, раждане и осиновяване
Чл. 163. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., изм. - ДВ, бр. 110 от 1999 г., в сила от 1.01.2000 г., изм. - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г., изм. - ДВ, бр. 68 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) Работничката или служителката има право на отпуск поради бременност и раждане в размер 315 дни за всяко дете, от които 45 дни задължително се ползват преди раждането.


отпуска е един и започва от 45 дена преди раждане
поправете ме ако греша

# 133
  • Мнения: 219
Супер е новината. Другата седмица ми изтича болнчния. Много жалко обаче, че най-вероятно такива като мен няма  да хванем новите промени. Sunglasses

# 134
  • Мнения: 1 241
Браво на всички, които направиха това възможно! Лично аз от както работя, се осигурявам на пълна заплата, вече повече 10-на години. За това не смятам, че ще има ощетени, промяната ще обхване всички, които са внасяли реални осигуровки!!!. И наистина не разбирах бъдещи майки, които заповаха да се осигуряват на висока заплата, когато разбираха, че са бременни.

Искам само да попитам за 1 година назад ли ще се взимат доходите или за 18 месеца?

Наистина искам и коренни промени за майките на близнаци и дано тази промяна важи и за майките в заварено положение!

Общи условия

Активация на акаунт