Петиция за една година платено майчинство

  • 9 253
  • 218
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 382
1 година да бъда осигурявана на този доход. Кой доход?- че аз 16 години работя на тази държава без прекъсване и пак не можах да й се издължа.
... Просто поредната подигравка, поредните излъгани надежди, поредната недовършена работа или просто необмислена...

Скъпа Мариса, ти пък защо се чувстваш прецакана - поправката е справедлива точно за хора като теб, които винаги са осигурявани на реалните си доходи и дори да говорят с работодателя си - няма как да бъдат осигурени на по-високи.

Защото, доколкото разбрах, промените ще обхванат само бъдещите майки. Никой нищо не спомена за завареното положение.

# 151
  • Мнения: 43
Иде ми да ги разстрелям  #2gunfire тея в парламента. Тия като мен които се осигуряват допълнително, защо не помислиха и за нас, дето им помпаме бюджета да може да си получяават високите заплатки и пенсийки. #Cussing out

# 152
  • София
  • Мнения: 44 302
Иде ми да ги разстрелям  #2gunfire тея в парламента. Тия като мен които се осигуряват допълнително, защо не помислиха и за нас, дето им помпаме бюджета да може да си получяават високите заплатки и пенсийки. #Cussing out

А защо се осигуряваш допълнително???

# 153
  • Мнения: 382
Я по-добре, вместо да си отправяме критики и подмятания, тези , които са наясно, да обяснят как стоят нещата. И въобще има ли някой, на когото му е ясно?
Само бъдещите мами от 2009 г. ли ще обхванат промените?

# 154
  • София
  • Мнения: 2 508
Божеее! Искате да кажете, че за база вече се взима средното нетно възнаграждение за 12 месеца назад?!

# 155
  • Мнения: 4 302
Ами да.  Grinning Честито!  Grinning

# 156
  • София
  • Мнения: 2 508
КРЕТЕНИ!!!!

Можех просто да си спестя парите... Аз например не съм лъгала държавата, просто ми качиха заплатата преди 3 месеца!!!!

# 157
  • Мнения: 43

[/quote]
Иде ми да ги разстрелям  #2gunfire тея в парламента. Тия като мен които се осигуряват допълнително, защо не помислиха и за нас, дето им помпаме бюджета да може да си получяават високите заплатки и пенсийки. #Cussing out

А защо се осигуряваш допълнително???

Поне 70% от бъдещите мамчета се доосигуряват заради по-високото майчинство. ПОМОГНИ СИ САМ ЗА ДА ТИ ПОМОГНЕ ГОСПОД.

# 158
  • Мнения: 43
КРЕТЕНИ!!!!

Можех просто да си спестя парите... Аз например не съм лъгала държавата, просто ми качиха заплатата преди 3 месеца!!!!

Мила не се чувствай виновна ние даваме за да вземем докато други САМО ВЗЕМАТ  #2gunfire

# 159
  • София
  • Мнения: 44 302
Иде ми да ги разстрелям  #2gunfire тея в парламента. Тия като мен които се осигуряват допълнително, защо не помислиха и за нас, дето им помпаме бюджета да може да си получяават високите заплатки и пенсийки. #Cussing out

А защо се осигуряваш допълнително???

Поне 70% от бъдещите мамчета се доосигуряват заради по-високото майчинство. ПОМОГНИ СИ САМ ЗА ДА ТИ ПОМОГНЕ ГОСПОД.

Да, но пък не е много законно...

# 160
  • Мнения: 43
Иде ми да ги разстрелям  #2gunfire тея в парламента. Тия като мен които се осигуряват допълнително, защо не помислиха и за нас, дето им помпаме бюджета да може да си получяават високите заплатки и пенсийки. #Cussing out

А защо се осигуряваш допълнително???

Поне 70% от бъдещите мамчета се доосигуряват заради по-високото майчинство. ПОМОГНИ СИ САМ ЗА ДА ТИ ПОМОГНЕ ГОСПОД.

Да, но пък не е много законно...
Аз не казвам че е, ама държавата не ни ли принуждава.  С майчинство 220 лв.
за какво стигат незнам може би памперси за две тре седмици.

# 161
  • София
  • Мнения: 2 508
Е, добре, какво да кажа аз, на която съвсем легално ми увеличиха заплатата на 2000 лв.???

# 162
  • София
  • Мнения: 44 302
Е, добре, какво да кажа аз, на която съвсем легално ми увеличиха заплатата на 2000 лв.???
е, няма лошо...то така или иначе нали ще си окаже влиянието....

# 163
  • София
  • Мнения: 44 302
Иде ми да ги разстрелям  #2gunfire тея в парламента. Тия като мен които се осигуряват допълнително, защо не помислиха и за нас, дето им помпаме бюджета да може да си получяават високите заплатки и пенсийки. #Cussing out

А защо се осигуряваш допълнително???

Поне 70% от бъдещите мамчета се доосигуряват заради по-високото майчинство. ПОМОГНИ СИ САМ ЗА ДА ТИ ПОМОГНЕ ГОСПОД.

Да, но пък не е много законно...
Аз не казвам че е, ама държавата не ни ли принуждава.  С майчинство 220 лв.
за какво стигат незнам може би памперси за две тре седмици.

не, не ви принуждава...просто като искате да взимате, редно е и да давата и то не само когато ви щукнало, че пряко ще имате нужда....220 лв стигат за прилично неща....особено първите месеци.... ако ги обърнеш в памперси - стигат за 2-3 месеца...според марката....може и  за повече.... айде чак толкова да не се драматизира....

# 164
  • Мнения: 43
Е, добре, какво да кажа аз, на която съвсем легално ми увеличиха заплатата на 2000 лв.???
е, няма лошо...то така или иначе нали ще си окаже влиянието....

Момичета повечето от нас са прецакани по един или друг начин. Да не спорим кое е законно и кое не. Вратички има и всеки се възползва по един или друг начин. Повечето ромки например са земеделски производители, дето просят по цял ден с бебето на ръце ама взимат 500 лв. майчинство, а такива като мен дето си дават половината заплата за осигуровки и пак се прецакваме ЕЙ ЗА ТВА МЕ Е ЯД.

Общи условия

Активация на акаунт