Да искам ли секцио?

  • 4 441
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 52
Че Ка не знам как ги пишеш тези неща, да ги насърчаваш да раждат нормално без изследвания ...
Много момичета четат и се влияят. Ако стане нещо кой ще носи отговорност? Това, че на теб не ти се е покачил диоптъра, нито ти се е отлепила ретината не означава че няма да се случи на друг.
Не мисля , че едно здраво мислещо момиче може да се влияе от написаното. Все пак затова има доктори, които ще решат кое е правилно и кое - не.
В моя случай не бях срещала жена, която да е родила нормално с такъв диоптър  и затова се зарадвах, че има някакъв шанс и аз да родя така, но в никакъв случай няма да е без разрешението на докторите.

# 46
  • Мнения: 3 092
yani_cat  аз изчетох цялата тема и не виждам някой да насърчава ...хората просто споделят , както ти , така и Че Ка .В края на краищата авторката е писала тук ,за да чуе мнения , а те не могат да са еднакви , както и да събере повече информация .
Вярвам че ще направи правилният избор .
Само би ми станало мъчно ако пак темата се окаже спор -секцио или нормално раждане .
Иначе и аз смятам че трябва консултация с очен лекар  и да се обсъди има ли риск и какъв е той .
Леко раждане !

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
По време на бременността си качих диоптрите с около два.Миналия месец бях на консултация с очен лекар ,който каза че очните дъна и очното налягане са ми идеални , а това било решаващо за нормално раждане или секцио.В моя случай нямам проблем за нормално раждане.Добре е ти да посетиш специалист,който да каже за теб какво е най-добре

# 48
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 931
Никого не насърчавам. Казах каква е практиката тук, където живея. И на много други места по света. Само защото си късоглед, тук никой не те третира по някакъв по-особен начин, нито те праща на допълнителни изследвания. Споделям и нещата, които съм научила докато съм се ровила за инфо, защото и аз преди да родя за първи път умирах от страх да не ми се случи нещо на очите, понеже достатъчно хора от България ме наплашиха, включително и писанията из този форум.

Ако стане нещо кой ще носи отговорност?

А ако стане нещо при раждането със секцио кой ще носи отговорност?

Мисля, че хората имат глави на раменете си, за да могат да използват разнообразното инфо из темата както намерят за добре.

# 49
  • Мнения: 1 298
Аз съм с диоптър -3 и раждах нормално. Нищо ми няма на очите.

Да ми направят секцио заради късогледство тук в Холандия е невъзможно.

# 50
  • Мнения: 1 554
консултация с очен лекар,аз не бих се доверила за такова нещо на гинеколог Naughty

# 51
  • Мнения: 1 187
Консултацията с очен лекар е ясна, но не навсякъде се прави прословутата фундобиомикроскопия, при която се прави изследване на периферната ретина. Моят очен лекар ме насочи  къде да отида. Аз също съм с -3 диоптър и не съм и подозирала, че имам подобни проблеми, които са се появили по време на бременността. Все още съм с този диоптър, но при следваща бременност ще го направя пак. А, да , налягането си беше съвсем нормално. Не натрапвам това, но при положение че при авторката има повишаване на диоптъра, смятам че е редно преди да вземе решение, да си направи по-обстоен преглед.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
аз бих избрала секцио Peace
абсолютно Peace

# 53
  • Мнения: 4 447
С два диоптера принципно може нормално. Но все пак - обезателно консултация с очен  Peace

И аз така си мисля!  Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 44 106
Само по себе си 2 диоптера не са причина за секцио - иди все пак и на офтамолог. У нас наистина много се злоупотребява с късогледството....само и само секцио да е....

# 55
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Както сама решиш

# 56
  • Мнения: 19 296
Аз съм с 7 диоптъра и раждах нормално в Германия. Гинекологът ми дълго ме убеждаваше, че късогледството не е причина за секцио. Прати ме и при двама офталмолози, които потвърдиха, че няма опасност. Правиха ми изследване на очните дъна и нещо друго, но не помня. При мен диоптърът спадна след раждането.

# 57
  • Мнения: 2 521
консултация с очен лекар,аз не бих се доверила за такова нещо на гинеколог Naughty
И аз не бих Peace

# 58
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Консултация с очен и тогава сама вземи решение.

# 59
  • Мнения: 143
 Искам само да споделя, че аз и четирите деца ги родих нормално и съм с -5 диоптъра.

Общи условия

Активация на акаунт