полиомиелитна ваксина

  • 5 592
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 428
здравейте! А тази ваксина Imovaks polio как се поставя?Пак ли е на капки или е във вид на инжекция.Колко милиграма се слагат и колко време трябва да мине от предишната полиомиелитна ваксина.

# 16
  • Мнения: 1 428
Незабравка как е Валентин?Знам,че ваксината действа и се развива чак след 10 ден и ако става нещо лошо,няма да е по-рано от тогава.Затова моя съвет е да се обадиш още сега на личната и да я попиташ.Ще се радвам ако след товна пишеш какво ти е казала тя.Поздрави и дано е фалшива тревога.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Незабравка как е Валентин?
Ами Вальо днес е добре! Спокоен и усмихнат е! Не виждам никакви промени в него - психически или физически! Дано нищо лошо да не се случва, нито на него, нито на който и да било!
На първата ваксина нямаше отрицателни реакции дори и след 10 дни! Сега са минали само около 30 4аса! Незнам за нататък!

# 18
  • Мнения: 40
Направо изпаднах в УЖАС като изчетох всичко това   Shocked  Shocked Shocked На бебка вече й дадоха първите два от трите приема на полиомиелитната ваксина и беше кошмарно особено след първата. Но нали с тази ваксина върви и БЦЖ-то, а и лекарката казва слагай компреси с реванол на ръката-ще й мине и аз си мисля, че вс. проблеми идват от БЦЖ-то (щото полиомиелитната е капки-безболезнено) А то каква била работата doh Сега направо ми иде да се гръмна #2gunfire.Как не прочетох по-рано за това. Добре, че нямаше такива усложнения Confused

# 19
  • Мнения: 4 076
А искам да попитам вярно ли е, че веднъж ако е започнал прием на живата ваксина, не може да се дава умъртвената? За съжаление и на мен ми беше пояснена разликата точно един ден след първия прием на живата ваксина...

# 20
  • Мнения: 1 428
и аз това се чудя,но миля,че няма да има проблеми.Това е една и съща ваксина,независимо дали е умъртвена или жива.Но ако все пак някой знае нещо по въпроса -да пише.

# 21
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
А искам да попитам вярно ли е, че веднъж ако е започнал прием на живата ваксина, не може да се дава умъртвената? За съжаление и на мен ми беше пояснена разликата точно един ден след първия прием на живата ваксина...
Не съм медицинско лице, но мисля, че не е вярно, поне според нашия педиатър, просто умъртвената е по-безопасна, но не я поема ЗК, а трябва родителите да си я купят.
На въпроса на Helen-mama, слага се с инжекция, мисля, че беше подкожна (дано не те излъжа, не помня вече  Embarassed), във всеки случай помня, че не болеше.
За Jull, реакциите, които описваш са по-вероятно от БЦЖ-то, става въпрос за Т и т.н., ако говориш за отока след ваксинацията, компресите с риванол наистина помагат...

Общи условия

Активация на акаунт