20 годишен студент почина след побой в Студентски град

  • 6 048
  • 125
  •   1
Отговори
# 60
  • sofia
  • Мнения: 176
Много съжалявам за убитото момче. И аз съм от онези "баби", дето смятат, че по наше време се живееше по-спокойно и сигурно. Но не съм склонна да упреквам родителите. В смисъл, те и нашите родители не ни обръщаха кой знае какво внимание, но ние бяхме ангажирани-в кръжоци, занимални, спортни тренировки...Сега младите наистина нямат с какво да се занимават, образците от телевизията (от една страна, от евтините американски телевизионни продукции, а от друга - "героите" и силните на деня) са ужасни. Културата или по-скоро липсата на такава, изродената чалгакултура възпитава изродени ценности. Дори и да не са вулгарни песните, те все пак са тъпи и празни, кухи от смисъл и съдържание. Изобщо настоящето има всички предпоставки да бълва изроди, агресивни, аморални, безскрупулни и жестоки индивиди. Трагедията е в това, че не можем да опазим децата си.

# 61
  • Мнения: 67
сега дадоха репортаж с милата му майчица по Бтв Tired
мир на праха му  Confused Praynig

# 62
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Абе хора, никой нищо не знае, както казва майката, какви са що са убийците, студенти ли.


Определено съм за затворена зона да е студентски град. По общежитията да ги няма тия нощни походи. Кой се прибрал до 11 прибрал останалите след 7 например. Абе дисциплина да има. Влизане там с паспорти и също гостите срещу паспорти.

# 63
  • Мнения: 523
Много съжалявам за тази трагедия. Дано поне виновните си получат заслуженото.
Нещо, което допълнително ме потресе за този случай е, че е имало свидетели и те не са реагирали. В новините казаха, че мъже от охраната на близка дискотека, не са се притекли на помощ или сигнализирали в полицията, а забележете - наблюдавали са и подвиквали "по-силно го удари, по-силно". Дано това да не е вярно, защото иначе е страшно.

# 64
  • Мнения: 214
За огромно съжаление и този случай ми прилича на всеки предишен.Ще се разшуми до НГ и после край!....до следващият такъв!Америка може да не е най-демократичната страна,но поне 21 е възраста в която те пускат на подобни места!!!А какво ли ще стане 2010 когато влезе в сила закона за забрана на пушенето на обществени места???Може би сбиване след сбиване?

# 65
  • Мнения: 6 993
Абе хора, никой нищо не знае, както казва майката, какви са що са убийците, студенти ли.
Определено съм за затворена зона да е студентски град. По общежитията да ги няма тия нощни походи. Кой се прибрал до 11 прибрал останалите след 7 например. Абе дисциплина да има. Влизане там с паспорти и също гостите срещу паспорти.
Shocked Laughing
А  до университетите как да ходят, с виза ли?
Или да ги отделим съвсем в отделен град, да преместим и 120 годишния СУ с всичките му бази някъде си, както и УНСС, както и ТУ, НБУ, и т.н. университети...
Прекаляваш малко, извинявай.
Не е проблемът в зоната Студентски град. Проблемът е във възпитанието.

# 66
  • Мнения: 335
...Проблемът е във възпитанието.

Възпитават се от показната безнаказаност на неспазването на законите първо от властта.
Което пък се дължи на безразличието на всички подвластни, заслушани във фанфарите на новия си "цивилизационен избор".

Боклукът, убил момчето е ритал падналия студент по главата, докато спре да мърда.
Той е гледал това стотици пъти в сериали и други "произведения", култови за родените при "изгрева на свободата" деца.
Не е изключено и днес по някои български телевизии например да върви невероятно пошлата простотия за т.н. Кечисти, тръгнала от бТВ.
Въпросната медия водеше дори съдебни дела, за да защити "погазените си свободи", когато все пак се намериха хора да искат да спре това.

Няма да се учудя, ако тази тиви е изпратила вчера съболезнователни телеграми и цветя.

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 23:49 от Холограма

# 67
  • Мнения: 274
Питам се какъв изрод трябва да си, за да пребиеш до смърт някой ?!? Алкохола не е оправдание , колко млади хора трябва да умрат така нелепо. Дано всички убийци цял живот да ги гризе съвестта и да не намерят никога спокойствие... Не обичам да "кълна" както се вика ,ама просто вече да те е страх да излезнеш на улицата , пълно е с изроди...

# 68
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Абе хора, никой нищо не знае, както казва майката, какви са що са убийците, студенти ли.
Определено съм за затворена зона да е студентски град. По общежитията да ги няма тия нощни походи. Кой се прибрал до 11 прибрал останалите след 7 например. Абе дисциплина да има. Влизане там с паспорти и също гостите срещу паспорти.
Shocked Laughing
А  до университетите как да ходят, с виза ли?
Или да ги отделим съвсем в отделен град, да преместим и 120 годишния СУ с всичките му бази някъде си, както и УНСС, както и ТУ, НБУ, и т.н. университети...
Прекаляваш малко, извинявай.
Не е проблемът в зоната Студентски град. Проблемът е във възпитанието.

Може би не можеш да ме разбереш, ама такива гаменчета, ако не е студент (а не мога да си представа, че е) нямат работа там (може и да греша). Това което чувам от всички познати посетили децата си в чужбина, университети им се намират в затворени зони в паркове, дори преподавателите там живеят. Птички пеят има режим, дисциплина. А определено преди години Студентски град си беше спокойно - е имаше един луд, който също не беше студент някъде 1971 г , аз бях много малка, който изби там 5-6 студента. Абе има един оцелял, който е все още е по болници. А и за университетите, да, не съм аз да кажа как точно да става, но е редно да си имат пропуски, охрана, а особено в общежитията, да си има денонощна рецепция, ако ще и от студенти да е.
А възпитанието идва още от първичните родители, които казват ако те бият бий, а какво се получава, бутва някой някого без да иска и почва бой до кръв.
Определено прекалявам, но пък и давам идеи  Joy .


За поста на Холограма мога само да добавя, че имам познат, който не се връщал в България над 20 год и гледа нашата телевизия и ми обяснява, че там всички зверски сцени са им изрязани, тук в същите филми за пръв път ги вижда.

# 69
  • Мнения: 6 993
Да, да, разбрах те сега.
Мислех, че имаш предвид обратното.
Няма как да стане това с университетските кампуси тук, иначе знам, че е така в чужбина.
Просто тук базите са на много места.
И на нас би ни било по-удобно всичко да е на едно място и всички да си се познаваме, дискотеките да са си за нас и под контрол и т.н. Щото наистина стана една дестинация за забавление там . Rolling Eyes
Рецепция си има, ама никой не те пита къв си и що си по общежитията. Моето беше хан, а имахме магнитни пропуски, т.е. уж по-засилен контрол.

А за възпитанието поне сме се разбрали  Mr. Green   bouquet

# 70
  • Мнения: 2 032
В момента по "Нова" дават родителите му. Много потресаващо.

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
В момента дават семейството му по Нова. Ужасна трагедия не само за тези хорица, утре ще се случи отново.
Повдигнато е само едно обвинение, побойниците са били шест. Останалите са освободени срещу 500 лв. гаранция.
Мир на праха на това дете Flowers Rose

# 72
  • София
  • Мнения: 62 595
Не бях стъпвала в Студентски град от години. Случи се така, че преди няколко месеца отидох там. Ужас! Не трябва да му се казва Студентски, а Кръчмарски. Не съм и не бих живяла на подобно място, дори и преди 15 години. Общежитията наистина бяха хан и тогава. За купони ставаха, но не и за живеене. Чудя се на акъла на студентите изобщо как се навиват да живеят на това място.

А момчето си замина и толкова. Каквито и искания да имат родителите на студентите няма да стане. Студентите са пълнолетни и тях вечерен час не ги лови. Те така или иначе не искат даходят по библиотеки, а по кръчми. Само който не е бил студент или е забравил какво е има идеалистична представа за студентския живот.

# 73
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
http://dnes.dir.bg/2008/12/10/news3717080.html ето тук най-после информация. Комплексари. са май - най-страшното.
Като пийнат си отпускат задръжките.

# 74
  • Мнения: 214
http://dnes.dir.bg/2008/12/10/news3717080.html

Погледнете само заглавието на статията и първите 5-6 изречения!Те били кротки момчета.В що за измислена държава живеем??Защо не се вдигнем всички да им покажем на тези там горе,че не можем и не искаме да ТОЛЕРИРАМЕ това!

Общи условия

Активация на акаунт