kak da spra no6tnoto hranene

  • 972
  • 9
  •   1
Отговори
zdr skupi maiki molqvi za pomo6t,du6terikata mi e na 6mes molqvi kajete mi kak da q odu4a ot no6tnoto hranene.6te 4akam otgovorite vi predvaritelno blagodarq na vsi4ki

# 1
  • Мнения: 753
Напиши повече инфо - как се храните,кърмите ли се или е на АМ? по колко пъти яде през ноща и кога?

Аз лично отказах първото си дете с вода - всеки път давах вода, но той огладняваше по-бързо и така през 1 час в продължение на почти 1мес !
Сега обаче продължавам да кърмя и нощното кърмене стана от самосебе си само веднъж.

# 2
  • Мнения: 2 959
...du6terikata mi e na 6mes molqvi kajete mi kak da q odu4a ot no6tnoto hranene...
Дани, а защо е тоз зор да спираш нощното хранене на 6-месечната Си кукла?! Уморява ли Те, или просто защото околните казват че е голяма да яде през нощта? Ти отдавна вече Си въвела сокчето и водата предполагам, така че със сигурност Си пробвала да я залъжеш с тях но явно бебката Ти познава качествената истинска храна от мама, защо искаш да й я отнемеш?! Колко пъти се храните нощно време, нали не продължи да даваш дохранваща АМ като в началото? И ако можеш отговори на въпросите на кака Сиййка доста по лесно ще е така за тез от които търсиш съвет, моля!

# 3
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Имаш два начина. Да даваш води и сокове през час, да търпиш ревове по половин час и повече дори, с надеждата, че някога ще престане да се буди през нощта. Вторият-да изчакаш бебето самО да спре да се буди.
Събуждането през нощта е заради недоразвита нервна система. А при кърмените бебета-и поради нуждата да се гушка в мама. Ако те уморява ставането, просто вземи бебето да спи при теб.

# 4
  • Мнения: 147
Разбирам те , че искаш цяла нощ да спите, но аз мисля, че най - добре е детето самО да се откаже, то ще си реши кога. Така само ще го изнервш, а и себе си. А иначе за начина  - чувала съм, че с водичка се започва.

# 5
  • BG
  • Мнения: 1 900
Ами в повечето случаи яде ,защото последното й ядене вечер е много рано и после заспива,така че както дойде.

# 6
  • Мнения: 405
Аз в момента също се опитвам да отуча бебчо да яде нощно време. За целта последното му хранене е в 23:30 - 24 ч. Преди това никога не се е събуждал по това време за ядене, но сега му давам АМ ако спи и той спейки си цока около 100-на гр., ако е буден го кърмя.Така издържа до около 4ч. и понеже не иска вода, му давам чай, но много разреден.И следващото му хранене е в 6ч сутрин. Това обаче не означава че не се събужда по 2 - 3 или 4 пъти, обикновено за биберона.Понякога само веднъж се буди но по-рядко. От две седмици сме така, е, имаме малък напредък, иска се търпение! Simple Smile Пожелавам ти успех пък ако не стане не се кахъри, все някога ще стане, може и от самосебе си! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 6 713
Детето ще си покаже Simple Smile

# 8
  • Мнения: 10 011
Добър начин е оризова каша за вечеря от готовите- Хип, Нутрилон и др. Преди да заспи си накърми детето. Така обикновено са добре нахранени и спят непробудно. Ако се будят и след каша нощем, не са готови още и имат нужда от нощното кърмене. Така сме научени тук и аз и приятелките ми. Това се прилага след 6 навършени месеца, съвета е от педито ми и е масова практика тук.
Леки сънища Peace.

# 9
  • Мнения: 2 100
Много е малко да го спираш от нощното хранене! Никога не бих мъчила детенцето си така  Confused Води се по него, то ще ти покаже най-добре от какво има нужда. Peace

П.С. Синът ми все още пие мляко през нощта, независимо, че  към 23:30 пие първите 300гр Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт