Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 946
Записвам се да следя темата, защото съм не мама-слон, ами направо мама-слонище. Качих 20кг от бременността, а после вместо да ги сваля, продължих да наддавам. Сега ме е страх да се пременя на кантара, нямам самочувствие и се чувствам ужасно, даже ни ми се излиза, защото не се харесвам...
Смятам уж от нова година като стане малката на 6 месеца да пробвам да огранича някои работи като сладко и бял хляб, но дано не си остане това само добро намерение... Смятам също един ден да започна и да тренирам нещо, но...
Уф... абе засега май съм на принципа - да ми е здраво детенцето, пък аз ще отслабвам... някога.. евентуално...  Embarassed Embarassed Embarassed

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 31
Много ме радва,че има толкова много мами,който мислят за благото на детенцата си повече,от колкото  за собствените си фигури  bouquet.И аз вече 1.6 мес. съм наднормена кърмачка.Не съм наддала нито грам,но и с толкова не съм отслабнала откакто родих,въпреки часовете разходки всеки божи ден   newsm78.Истината за съжаление е  такава,че и апетит не ми липсва.Но пък за сметка на това  всеки ден си казвам,че като спра да кърмя за няколко месеца ще вляза във форма(боже на кого го разправям,ако беше толкова лесно вече щях да съм го направила Close)А знам че може-на моя приятелка на детенцето откриха непоносимост към кравия белтък и също като детенцето и тя спазва много строга диета,и успешно кърми(1.7мес.)Свалила е повече от 10 кг за 6мес.Значи все пак може,но явно ми липсва мотивация Embarassed

# 47
  • Мнения: 433
По мое дълбоко убеждение (и вече 20 г. наблюдения на всякакви жени)  кърменето няма нищо общо с проблемите на теглото.  Който си има склонност към напълняване, си пълнее; който има ускорен метаболизъм и не трупа килца с мощно ядене - си седи слаб и при яко кърмене и съответното му яко ядене.  И  всичко е от лукавия (и от кофти хранене)  Twisted Evil

Дори аз, която последните 3-4 год. бях започнала леко да трупкам по ханша в съответствие с възрастта си (разбирай - наддадох 1-2 кг и не си влизам в панталоните от абитуриентския бал, дадох ги на щерката)  - та дори аз поотслабнах и съм отново в същите мерки, както като бях на 35 г. Ям много, лакомка съм и обичам да ям, сладките бисквити са моите "цигари", ям вечер в леглото, ям всякак и когато ми хрумне.
Но!  1) ям основно по-здравословни храни (чипс, кремвирши и сухи супи не употребявам от много години. Само сладките бисквити правят изключение, но без пороци не може  Wink
и
2) ям по малко начесто. На практика ям по всяко време на денонощието, щом съм будна, но не мога да изям голяма порция наведнъж, а през половин-един  час по малко мога да изям страшно много храна. Така хем поддържам на прилично ниво кръвната си захар (обикновено по-ниска от нормата), хем не си затормозявам стомаха с големи количества наведнъж.

Имала съм напрегнати дни, когато съм нямала време да ям и само към 14-15 ч хапвам някоя бисквита с кисело мляко, колкото да не припадна от глад. Това никак не се е отразявало на кърмата, дребния си суче на поразия.

kruseto, изследвай си кръвната захар, изобщо подосаждай малко на джипито си. И аз като Милашка смятам, че този болезнен апетит няма нищо общо с кърменето и е индикация за други проблеми.

# 48
  • Мнения: 415
Видях че в темата има много мами със сходни проблеми и терзания Hug
Затова ще се разпиша  Simple Smile
Спрях цигарите 3 месеца преди да забраменея и почнах да качвам - първо 8 кг.
През бремеността качих още 16 като последния месец ме сложиха на диета.
При раждането свалих 11.
И тъкмо си мислех че ще отслабвам и какво се оказа - първите 6 месеца когато бебо беше изцяло на кърма не мръднах (не съм пазила диета, не ядях много сладко освен на погачата, тогава ми се строри че кърмата ми стана много сладка - миришеше ми на сладко когато бебо сучеше, може да изглежда невероятно но наистина го усещах по този начин), след 6-ия месец качих 3кг въпреки че цяло лято бутах количка из цяла София по 4 часа и то бърз ход и изобщо не ми липсваше физ натоварване.
И тука вече идва страшното - на година се върнах на работа и за около 3 месеца качих 10кг  #Crazy
Казаха ми че това е преддиабетно състояние, но не съм си изледвала кръвната захар, малко безотговорно подходих (а и доктора ми също, но то от него и не очаквам). Започнах диета и сега съм свалила 3кг.
Сметката е +23 но още по-притеснителна е скоростта на качване.
Още кърмя но главно през нощта.
Не ям повече сладко от преди, но работата ми е доста заседнала и явно съм минала някаква граница след която имам чувството че се качва ... нямам думи просто да опиша.
Скоро даваха Смахнатият Професор.
Сега вече му влезнах в положението, като за мене е правен  Confused

# 49
  • Мнения: 1 547
Връзка между хапването и кърменето няма, т.е много ядене не е равнозначно на много и питателна кърма. При здравословен режим на хранене - имам предвид плодове, зеленчуци, немазни, непържени и непикантни ястия, печени меса и ядки - би трябвало кърменето дори да спомогне за по-бързото сваляне на "бременните" килограми.

Общи условия

Активация на акаунт