Дядо Коледа пристига при първа група в детската градина...15част

  • 18 038
  • 296
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 949

На мен пък днес ми откриха гранулом на един зъб и утре ще се бръкна здраво, за да го вадят..Някой вадил ли многокоренов зъб на скоро, за да сподели какви са цените. На мен зъболекаря ми обяви цена от 230-240 лв.  ooooh!

Чакай, чакай! Защо ще ти го вадят зъба? Аз миналия месец лекувах гланулом. Първо се изчистват каналите на зъба, след това се прави йонофореза! Това е малко гадно, но дай боже да е свършило работа! Пъхат ти едни жици в каналите на зъба с някакво лекарство и те включват към един апарат за йонофореза. Токът, който тече е между 1 и 3.5 mA. Това се прави 3 поредни дни по 20 мин, след което зъба се затваря с пломба. След 6м се прави снимка и ако гранулома е излекуван - ОК, ако не е, се следи да не стане гангрена (май такова беше).

Консултирай се с друг лекар преди да дадеш да ти извадят зъба!

# 46
  • Мнения: 2 311
Нашето къпане е един малък цирк.Плаче само когато й къпем косата ,иначе играе в един голям леген.Държи да бъде къпана и от двамата- от мене  и от мъжа ми. Единият търка със сапун,другият полива с душа ,третия беснее във водата като подивял .И 3-мата излизаме от банята мокри вир вода Crazy

# 47
  • София
  • Мнения: 44 100
И аз отдавна го къпя под душа....от скоро обаче взех един голяям леген, по-му е приятно - сяда си доволно вътре и плиска вода, а аз си къпя на спокойствие...малко се бунтува като мием главата, но напоследак се научи силно да стиска очи и вече не етакъв проблем....а в море обича много Simple Smile))

# 48
  • Мнения: 1 949
Изида, виж тук

# 49
  • София
  • Мнения: 44 100
Изида, а щом има секрети в носа може да се стичат навътре и да дразнят гърлото за това и да кашля...правили ли сте носен секрет....

# 50
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 398
simba21, на този зъб преди сто год. са вадени нервите, след това се счупи и дефакто от зъба е останала само основата. Няма много сми да го лекувам май.. Thinking То и сега все едно съм без зъб.

Angel_Dust правихме изследване на носен секрет, откриха пневмококи. Слагахме една седмица антибиотични капки. Другата седмица в понеделник-вторник пак ще пусна изследване, за да се види дали са измрели гадините..Като започнахме капките кашлица почти изчезна и на 4-тия ден от лечението пак започна..Не знам и аз какво да мисля вече..

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 14:44 от Izida

# 51
  • София
  • Мнения: 44 100
А някакви капки за алергия не ви ли изписаха....
Моят целия минал месец беше болен - гърло, хрема, бактерии, хрема, конюктивит,  хрема, хрема, червено гърло...накрая носния секрет показа стрептококи пневмония....мина с бактробан....преди носния секрет нашата се осъмни за алергия...изписа ни капки за алергия...с АБ също ги пи....но не беше алергия де....(тя мислеше, че е домашен прах или нещо от сорта....) та през цялото време пи Ксизал...на вас предписаха ли ви нещо противоалергично и  ако да  - някаква промяна виждаш ли????

Дано, открият причината и дано да не е алергия...алергиите са гадно нещо....и да се оправя Криско  bouquet

# 52
  • Мнения: 673
  Ей, къде ми бягате, бе! ...Нова тема , че и 4 страници вече изписали... Е, няма да ги чета всичките! Crossing Arms
  Дани днес е за първи път на градина ,след 10 дневно боледуване от бронхит. В групата са само 7 деца и следобед ги събират със съседната група.
Тържеството ни ще е на 17.12., но още не съм запозната с подробностите.
  За къпането - къпем се заедно ,при това много отдавна. Слагам го в леген и той си играе с играчки. Така и го подстригвам /тайно newsm73/. А дойде ли време да мием косата... лелееее,...то не е рев, то не е чудо! Все едно, че го колим, ужасТ!
 

# 53
  • Мнения: 817
ШОШИ, много е хубава Мария на календара!

Спяща - бързо оздравяване ви желая!

Izida-  и на вас бързо оздравяване. Дъщеря ми в 90% от случаите е винаги с вашите симптоми, но секрета и винаги е чист. Пи Вентолин и нещо противоалергично ...

jmoto- не ми е успокоение, че има и други като нас, напротив, съжалявам, че и вие сте така! Дано да го минат по бързо този период, направо вече взе да ми писва.


Нашето тържество е на 22-ри, без родители е. Интересно ми е, вашите деца учат ли някаквои стихчета за това тържество?

# 54
  • София
  • Мнения: 7 035

Нашето тържество е на 22-ри, без родители е. Интересно ми е, вашите деца учат ли някаквои стихчета за това тържество?
Да, всички деца си имат стихчета, явно подготвят и някаква програма, защото по думите на синът ми репетират всеки ден.

# 55
  • Мнения: 5 393
Иво не ми е рецитирал никакви стихчета Thinking

# 56
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
На нашето тържество ще има посещение на куклен театър в детската градина. В два последователни дни ще са тържествата на петте групи без родители. Чудя се какво да правя с подаръците за госпожите. Явно на тържеството, което е общо момента не е подходящ за подаръци. Родителите на другите деца сякаш не мислят да дават подаръци за Коледа на учителките. Мисля си, че е най - добре да им занесем по нещо малко  на 23. декември / на двете госпожи и на лелята /. Вие как ще подхождате  с коледните подаръци за госпожите?

От миналата пролет я къпя в банята под душа. Къпането и харесва като изключим миенето на главата. Тъй като не всеки път и мия главата първо ме пита ще мием ли главата и според отговора си създава настроението за къпане.

Тази седмица и ние правихме меденки. Имаше и сърчица, но от тях не са останали, за да ги снимам. Цялата беше в брашно, блузата и също и мястото около нея / по леглото  и по пода / също бяха брашнени. Не съм им слагала глазура, защото нямах време, а те не дочакаха да се освободя. Само ги слепихме по две със сладко.

# 57
  • Мнения: 2 311
Вела,като ти гледам лентичката и си мисля как са разделени децата при вас?

При най-големите са родени май.Всички по- големи са вече 2-ра група


Шоши,голяма е красавица пу-пу

# 58
  • Мнения: 817
Питам, понеже Тони не ми казва никакви стихчета специално за тържеството, а и не я взимам аз от градина и нямам контакт с госпожите. Има възможност, разбира се и за нея да не са дали стихче, понеже тя рядко прави две пълни седмици една след друга, та така...

# 59
  • Мнения: 929
  И аз най-накрая разбрах малко за нашето тържество - ще е на 19.12 и ще имат Дядо Коледа. Събират по  13лв(10 за подарък и 3 за Дядо Коледа). Играчките май ще са еднакви  само ще са разделени за момченца и момиченца.

 За къпането и принас е проблем и то най-вече като мием косата с душ - все иска с канче да се полива.

Вела много са ви хубави меденките.

Общи условия

Активация на акаунт