Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 9 731
Означава че като си забременяла през 2008г. според новите промени след като излезеш в болничен от 45 дни преди раждане след 01.01.2009г. ще вземаш 12 месеца - 90% от дохода ти 12 месеца назад, а не 6 месеца.

Т.е за сега бременните положението е следното:
1. Ако са се осигурявали на високи доходи цяла година преди термин им е по-изгодно да не бъдат в заварено положение, а да са по новите правила.
2. Ако са се осигурявали на високи доходи само 6 месеца преди термин (или по-точно преди 45 дни преди термина) им е изгодно да останат на старите правила.

Правилно ли съм разбрала? Понеже ми се иска да стане така, че да подкрепим всички бременни, а не само тези, на които е изгоден първия или втория вариант.

# 16
  • Мнения: 93
petjoff, не се стряскай - майчинството пак ще е 12 месец.  Peace Въпросът е какъв доход да се взема - 6 месеца или 1 година назад. При теб няма да има значение, но за други, като всички в тази тема, има.
NBM, не си разбрала съвсем правилно.  Wink
Аз съм твърдо ЗА да бъдат включени в "завареното положение" и жените забременнели през 2008 г. Струва ми се справедливо.

# 17
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен !
А това не означава ли ,че трябва да имаш осигурителен стаж 12 месеца , но никаде нее опоменато още какъв доход ще имат предвитдали 6 или 12 месеца нещо не ми е ясно
Аз съм от тея дето като разбрах че съм бременна започнах да се осигурявам на по висока заплата , и преди исках да ме осигуряват на реалната ми заплата ,но това не зависи от мен
Нашите оправници си мислят ,че искаме да точим държавата , но това нее точно така , мисля,че работодателя има вина за цялата работа неможеш да накараш някои на сила да те осигурява на реална заплата казва ти се като не ти отърва има и други не си само ти , а и питак кои е този работодател които ще му кажеш смятам да забременявам след 2 месеца вдигни ми осигуровките и той ще каже нямаш проблеми готово, те сега като сме бременни вечесе чудят как да ни изгонят да не заемаме място така ,че отново сме откъм страната на булката (хванати за палците)

С ВАС СЪМ МОМИЧЕТА

# 18
  • Мнения: 219

с писания тук нищо няма да постигнем, дано има дейни майки, които предприемат нещо, трябва да се вдигне шум, разбирате ли
[/quote]

Все от някъде трябва да се започне нали. Темата и направена за да видим дали масово ще се подкрепи това искане. А аз смятам, че тази тема трябва да се види от СНБМ и тъй като те са тези, който защитават интересите на майките и да вземат отношение

# 19
  • Мнения: 245

с писания тук нищо няма да постигнем, дано има дейни майки, които предприемат нещо, трябва да се вдигне шум, разбирате ли

Все от някъде трябва да се започне нали. Темата и направена за да видим дали масово ще се подкрепи това искане. А аз смятам, че тази тема трябва да се види от СНБМ и тъй като те са тези, който защитават интересите на майките и да вземат отношение
[/quote]
 Точно , ама мисля че от сдружението ще се мълчи днес , както и минали път , когато се предложи от коалицията, така ще липсват и днес из форумите . Ако са СНБМ , щяха да са първи които да се вдигнат и да защитят интересите на бъдещите майки.
Вярвайте ми направо се разкъсвам че съм безсилна , ако не бях с проблемна бременност , вече щях да съм в софия пред парламента , защото ми е писнало от тази държава.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 2 488
Подкрепям!!! Peace

# 21
  • Враца
  • Мнения: 2 251
ji ji ji , точно това исках да кажа- че на мен ми е чудесно да се вземат 12 мес назад... но не искам да прозвучи като заяждане. знам че като процент сте повече тези за които е изигодно да се взема 6 мес назад и не целя пак да стават войни... затова мисля че има решение устройващо всички. друг е въпросът кой ще се вслуша в нашите мнения...

# 22
  • Мнения: 255
ЗА! И аз си мислех, че заварено положение ще се отнася за забременели преди 31.12.2008г.
Така де, те ни побъркаха!!!

# 23
  • Мнения: 218
Здравейте ,
моля да обърнете внимание на предстоящия закон "410 дни платено майчинство",който води до ДИСКРИМИНАЦИЯ на в момента регистрирани бременни майки .
 
Става въпрос за следното неравностойно положение в който се поставят  бременните в момента:Родилите или излязли в отпуск преди раждане до 31.12.2008 ще получават майчинство 410 дни платено 90%от дохода на база изчисление 6 м. назад и за тях важи правилото за изискван стаж само 6м.,
,а за бременните излязли в отпуск преди раждане и  родили след 01.01.2009 ще важи новия закон по който ще получават майчинство 410 дни платено 90%от дохода на база изчисление 12м. назад и  изискван стаж .12м.
Закона трябва да гласи и включи    текста конкретно за условието 12м. стаж да важи за нови регистрирани бременни след 01.01,2009г. т.е. ЗА БЪДЕЩИ БРЕМЕННИ, а не да поставя бременните в момента в неравностойно положение;
Според същия закон  в момента майките автоматично ще получат увелечаване на майчинството до 1 г. без приизчисления на дохода   ,незасимо че може да са се осигурявали само за 6м..ДИСКРИМИНАЦИЯ има относно това че не се включват Бременните в момента в така нареченото ЗАВАРЕНО ПОЛОЖЕНИЕ ,както това включи майките ,който децата не са навършили 1 г.
Това ще пиша до медиите

Последна редакция: сб, 13 дек 2008, 13:23 от laraCROFT

# 24
  • Мнения: 255
За заварено положение-последно, което знам  е -12 месеца майчински на 90% от заплатата за последните 6месеца!

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 9 731
Добре де, моля ви обяснете как точно стоят нещат тогава и кое е най-доброто решение, така че да са удовлетворени всички бременни.

Petjoff, чудя се, ако се гледат 6 месеца назад, а ти си се осигурявала на висока заплата 12 месеца за теб не е ли без значение колко се взимат? newsm78 (понеже ако си взимала примерно 12 месеца по 2000лв, дори и да ти изчислят сумата взимайки само 6 месеца по 2000лв надницата няма ли да е пак същата newsm78?

лаraCROFT, поправи си датите все пак, да не стават недоразумения, по-горе те поправиха.

# 26
  • Мнения: 255
Здравейте ,
моля да обърнете внимание на предстоящия закон "410 дни платено вайчинство",който води до ДИСКРИМИНАЦИЯ на в момента регистрирани бременни майки .
 
Става въпрос за следното неравностойно положение в който се поставят  бременните в момента:Родилите или излязли в отпуск преди раждане до 31.12.2009 ще получават майчинство 410 дни платено 90%от дохода на база изчисление 6 м. назад и за тях важи правилото за изискван стаж само 6м.,
,а за бременните излязли в отпуск преди раждане и  родили след 01.01.2009 ще важи новия закон по който ще получават майчинство 410 дни платено 90%от дохода на база изчисление 12м. назад и  изискван стаж .12м.
Закона трябва да гласи и включи    текста конкретно за условието 12м. стаж да важи за нови регистрирани бременни след 01.01,2009г. т.е. ЗА БЪДЕЩИ БРЕМЕННИ, а не да поставя бременните в момента в неравностойно положение;
Според същия закон  в момента майките автоматично ще получат увелечаване на майчинството до 1 г. без приизчисления на дохода   ,незасимо че може да са се осигурявали само за 6м..ДИСКРИМИНАЦИЯ има относно това че не се включват Бременните в момента в така нареченото ЗАВАРЕНО ПОЛОЖЕНИЕ ,както това включи майките ,който децата не са навършили 1 г.
Това ще пиша до медиите
Точно за това говоря  smile3501

# 27
  • Мнения: 255
Добре де, моля ви обяснете как точно стоят нещат тогава и кое е най-доброто решение, така че да са удовлетворени всички бременни.

Petjoff, чудя се, ако се гледат 6 месеца назад, а ти си се осигурявала на висока заплата 12 месеца за теб не е ли без значение колко се взимат? newsm78 (понеже ако си взимала примерно 12 месеца по 2000лв, дори и да ти изчислят сумата взимайки само 6 месеца по 2000лв надницата няма ли да е пак същата newsm78?

лаraCROFT, поправи си датите все пак, да не стават недоразумения, по-горе те поправиха.
И аз така мисля, не би трябвало да е от значение. Просто някои се страхуват, че ще им отнемат тия три допълнителни месеца от високоплатеното майчинство, а заварено положение гласи друго!

# 28
  • Мнения: 219
Вижте сега тук има майки юристки/за съжаление аз съм първи курс право, сега започнах второто си висше и не мога да дам компетентно мнение/ да кажат има ли в този случай ДИСКРИМИНАЦИЯ и можем ли да направим нещо в съда. Защото ако можем ще се организира подписка и ще се пусне колективен иск. Да напишем изявление до медиите или не знам, давайте предложения.....

# 29
  • Мнения: 568
Моето мнение е ,че решенията за бременни ще се вземат така ,че да се дадат възможно по-малко пари,както става с всичко.Но за момента става ясно ,че за майчинство 1 г. трябва да има стаж 1г.,но дали с прекъсване без не е ясно и върху кои месеци ще се изчислява също.Ето какво се съобщава за момента
http://www.parliament.bg/?page=news&lng=bg&SType=show&id=1654      Аз също съм съгласна с вас!!!!

Общи условия

Активация на акаунт