За картона на детето.

  • 5 273
  • 102
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 139
Моето дете има картон още от първата консултация(20 ден).

# 61
  • Мнения: 9 973
имунизационен паспорт. Дати за консултации и резултати се пишат в малко картонче (някакво рекламно на Хип).
това го имаме + картон,но стои в нея

# 62
  • Мнения: 2 131
Алекс има картон, който стои при мен. Още от началото се вписват данните при ежемесечните прегледи през първата годинка - тегло, ръст и т.н., както и при боледуване - какво е състоянието на детето, симптоми, назначено лечение. Вписват се също и имунизациите.

# 63
  • Мнения: 402
Има си картон, след като стана на 1.6г  ни го дадоха. Още като записваш детето при лекар като новородено ти искат картон, поне при нашите две деца беше така.

# 64
  • Мнения: 191
И ние имаме картон,още от изписването.В деня в който ни изписаха ,дойде лекарката и писа в него как е минало раждането,състоянието му в момента,дадените съвети за хранене,обличане и т.н.Има отбелязани измерванията от консултациите,имунизации,и консултите със други специалисти.А също така и при боледуване състоянието и назначената терапия

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
До тръгване на детска градина в мен имаше Здравноосигурителна книжка(също е в мен,подписана и подпечатана от личната му лекарка) и
Имунизационен паспорт. В градината занесохме картон и профилактична карта, която се издава всяка година.

# 66
  • Мнения: 510

 На нас Педиатърката ни изиска-картон(който ми издадоха още в родилния дом!), имунизационен паспорт, амбулаторна карта.И дори папка(синя- според годината на раждане на детето и съответния цвят Laughing ) Всичко е при нея в кабинета и всеки път го попълва Peace Само се надявам, ако решим да я сменим да ми даде цялата тази документация Grinning

# 67
  • Мнения: 3 314
и Доротея има картон още от първата консултация , в него педи записва  ръст , тегло , обиколка на главичка/гърдички .... ваксини (тях си ги вписва и в имунизациония паспорт)

# 68
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
А моите деца нямат картони,и моята педиатърка каза ,че нямало нужда.Според мен не ,че няма нужда,ами я марзи да пише Rolling Eyes
Иначе имунизационни картони си имат де Whistling

# 69
  • Мнения: 1 565
Картон трябва да има. В него се вписват всички направени ваксини и по-особени състояния при болест. Освен това, при смяна на педиатъра, новия педиатър може да изиска да прочете с какво е лекувано детето и какви ваксини са му направени.

# 70
  • Мнения: 117
Ние имаме картон,но стои при педито незнам защо обаче newsm78

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 817
И моята дъщеря има и картона стои при лекарката. Мед. сестра на всяка консултация попълва кг, ръст, размер на глава и гърди.

# 72
  • Мнения: 50
Моите деца имат картони. Сестрата ги попълва на всяка консултация. Картоните са при нея. В мен са здравните им книжки, които трябва да се представят, ако детето е болно и се отиде на спешен център.

# 73
  • Мнения: 242
Нашата педиатърка направи на синът ми картон веднага щом се роди,и при всяка консултация вписваше ваксини,тегло,ръст, обиколка на глава и гръден кош,после зъбчетата.Всяко дете трябва да има според мен.

# 74
  • Мнения: 3 929
Моите деца имат картони. Сестрата ги попълва на всяка консултация. Картоните са при нея. В мен са здравните им книжки, които трябва да се представят, ако детето е болно и се отиде на спешен център.
А какво представляват тези здравни книжки? Синът ми няма такава, но картон си има и той си стои в мен, откакто е издаден. В него сестрата нанася данните от прегледите при всяка консултация, болничните и т.н. Но за въпросните здравни книжки никой нищо не ми е споменал.

Общи условия

Активация на акаунт