Киселини по време на бременност

  • 5 461
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 334
Аз сигурно съм изяла 10 опаковки талцид и изпила 2 пакетчета сода докато бях бременна ама облекчението беше само моментно...  Sick
същата работа и при мен.Ужасно беше.Имаше и случаи,когато се събуждах с киселини.Незнам тогава от какво ги предизвиквах.Спасение няма,но след като родиш изчезват от раз.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 164
Няма спасение от киселините, аз ги получих в седмия месец и имах докато родих. Нощем ставах да пия сода, когато положението станеше нетърпимо, но тя пък е вредна за стомаха. Прясното и киселото мляко при мен още повече ги засилваха. Като родих моментално изчезнаха.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 300
ето една съвсем кратка извадка от www.bg-mamma.com:

"Бъдещата майка

Сега коремът ви съвсем се е закръглил!

Вашето бебе расте, матката също се увеличава и в резултат на това вътрешните органи се '' разместват ''. '' Разместването '' засяга най-вече диафрагмата, която се повдига, по-долните прешлени, които се разтварят, а стомахът леко бива избутан встрани.

Тези чисто механични смущения се прибавят към факта, че високото съдържание на прогестерон и без това забавя храносмилането. Стомахът се изпразва по-бавно, затварянето между хранопровода и стомаха не е толкова плътно, което обяснява връщането на киселините от стомаха към хранопровода. Много рядко се срещат бременни, които да не страдат от киселини. Когато бебето се появи, всички дребни неприятности изчезват като с магическа пръчица!"

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз понеже се страхувам да пия сода,затова пия нещо газирано и имам временно облекчение.Винаги ми се получава след баничка,дори и домашна,след пица,дори и солети.

# 19
  • Мнения: 38
На мен единственото нещо което ми помагаше беше динята, след няколко парченца диня близо ден-два нямах проблеми.

# 20
  • София
  • Мнения: 596
При мен киселините бяха най-страшни вечерно време. След 7 вечерта нищо не можех да хапна. Гадене, страшна работа ...

# 21
  • Мнения: 144
Здравей, мисля ,че това което при мен подейства макар и в края на бременността беше,че престанах да хапвам след 20ч.Така докато си легна храната се смилаше,но при мен проблема беше нощем.Докато бях будна ги превъзмогвах,но през ноща беше кошмар.
Следващата бременност съм се зарекла да я карам на разделно хранене Grinning-това е най сигурният начин за избягване на киселините според мен.

# 22
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
по принцип нямам такъв проблем,дори и по време на бременноста, но мъжът ми има ама страшни понякога
Не преяждайте и избягвайте да консумирате:

богати на мазнини храни, пържени ястия;
храни, които ферментират, например зеле, сушени зеленчуци;
трудносмилаеми храни, ястия със сосове.
За предпочитане е да консумирате печено месо, риба, добре сварени зеленчуци, плодове и всякакви млечни продукти.

От тях ще доставите основните хранителни вещества, от които се нуждаете вие и бъдещото ви бебе.
съгласна съм с това но също така това е индивидуално и мисля ,че трябва да следиш и кои храни ти дразнят стомаха и да ги избягваш

# 23
  • Мнения: 1 032
Лекарят, който ми следеше втората бременност ми препоръча айрян. Горе-долу ми помагаше, пък и като се има в предвид, че беше лято студеното айрянче добре ми идваше. Grinning

# 24
Kak da se spravim s tqx?Bezopasno li e da vzemame lekarstva i ako e taka kakvi?

и аз бях така, обаче намерих спасение. Не знам от къде си, но търси грузинска минерална вода "боржоми", тя е газирана, страшно помага. Ако си от Варна аз ще ти намеря. Изпиваш една глътка и си готова, не вреди изобщо. Цяла бременност изкарах с тази вода.

# 25
  • Мнения: 964
Kak da se spravim s tqx?Bezopasno li e da vzemame lekarstva i ako e taka kakvi?
Mnogo vi blagodarq momi4eta za straxotnite saveti   :bouquet:Nadqvam se 4e ot ne6to vse 6te namerq lek za yjasnite kiselini.Nadqvam se sa6to da e skoro za6toto ako na 7g.s me tornozqt taka neznam kakvo 6te stava kogato bremenosta napredne newsm78 Nai lo6oto ot vsi4ko e 4e mi izlizat ot vsi4ko dori i ot prepe4ena kora xlqb Cry

# 26
  • Мнения: 131
Potarci "samarin" prah4eta, c cigurnoct pomagat i ca napalno bezvredni.Az vzemah camo tyah i mi minava6e,a ctradah neprekacnato ot kicelini,vapreki 4e ne yadeh parjeno ili mazno.

# 27
  • София
  • Мнения: 5 828
Моята докторка ми беше казала - изцеден лимон с малко сода. Страхотен ефект   newsm10  Двете се неутрализират по принцип, но действаше  newsm78
Когато ме мързеше да цедя лимона си вземах от лимоновия сок дето се продава и пак ставаше.

# 28
  • Мнения: 1 006
Здравей, миличка ! Аз се спасявах само с цедени лимони или портокали.Пробвай и да ги смесиш,за по-приятен вкус.Успех! Simple Smile

# 29
zdrasti,poneje i na men mi se slu4va za vtori pat,pii gazirana voda tq oblek4ava

Общи условия

Активация на акаунт